All the Kilkenny GAA results

@KKPeopleSport

Reporter:

@KKPeopleSport

Email:

sport@kilkennypeople.ie

All the Kilkenny GAA results

All the results from a packed weekend of Kilkenny GAA action:

J.J. Kavanagh & Sons SFC quarter-finals

Kilmoganny 0-9, St Patrick’s 0-5

Clara 1-11, Mullinavat 1-11

Railyard 2-16, O’Loughlin Gaels 1-4

J.J. Kavanagh & Sons IFC semi-finals

Conahy Shamrocks 0-10, Erin’s Own 0-9

Rower-Inistioge 1-8, Blacks & Whites 0-7

J.J. Kavanagh & Sons All-County JHL Group D

Kilmacow 1-16, Rower-Inistioge 0-14

J.J. Kavanagh & Sons Junior A HL Division Three

Piltown 2-13, Tullogher-Rosbercon 0-18

Iverk Produce Junior A HL Division Four

Emeralds 1-16, Carrigeen 1-3

J.J. Kavanagh & Sons City Third Teams JHL Group A

James Stephens 2-15, O’Loughlin Gaels 0-11

J.J. Kavanagh & Sons County Third Teams JHL Group B

Clara 6-12, Erin’s Own 1-7

Jim Farrell Cup North/South JH Challenge

North Kilkenny 3-22, South Kilkenny 2-17

Paddy Grace Feile Roinn A Winners

Thomastown 2-4, Young Irelands 0-7

Dicksboro 4-15, Piltown 0-1

Paddy Grace Feile Roinn A Runners-Up

James Stephens 3-3, John Lockes 1-2

Graignamanagh 1-4, Mooncoin 0-2

Paddy Grace Feile Roinn A Third Place

O'Loughlin Gaels 3-3, Erin’s Own 2-1

Paddy Grace Feile Roinn B Winners

Dunnamaggin 1-5, Rower-Inistioge 1-4

Galmoy/Windgap 8-3, Lisdowney 0-1

Paddy Grace Feile Roinn B Runners-Up

Tullogher-Rosbercon 1-4, Bennettsbridge 0-4

Emeralds 3-5, Glenmore 1-4

Paddy Grace Feile Roinn C Winners

Conahy Shamrocks 3-10, Ballyhale Shamrocks 0-1

Tullaroan 2-4, Carrickshock 1-5

Paddy Grace Feile Roinn C Runners-Up

Clara 1-10, Barrow Rangers 1-8

Fenians 3-7 Blacks & Whites 2-1

Duggan Steel Under-14 Roinn A FL Group A

Thomastown 4-4 James Stephens 1-1

Duggan Steel Under-14 Roinn C FL

St Patrick’s 3-3, Clara 3-3

Barrow Rangers 8-4, Blacks & Whites 3-6

Allianz/Cumann na mBunscol

Toymaster HL Roinn A

St Canice’s NS 5-8, Gowran NS 0-6

Kilmanagh NS 7-9, St Patrick’s DLS 3-5

Gaelscoil Osraí 4-11, Thomastown NS 2-4

Toymaster HL Roinn B North

Urlingford NS 4-8, Clara NS 2-6

Toymaster HL Roinn B South

Tullogher-Rosbercon NS 3-10, Piltown NS 2-7

Top Oil HL Roinn C North

Clogh-Moneenroe NS 4-9, Ballyragget NS 4-1

Top Oil HL Roinn C South

Kilmacow BNS 6-12, Carrickshock NS 0-7

Danesfort NS 4-7, Windgap NS 1-1

The Rower Mixed NS 1-15, Dunnamaggin NS 1-2