All the GAA fixtures and results

Friday

Girls’ Football Primary Schools Roinn C final

Palmerstown: Urlingford v Ballyhale (2pm)

Girls’ Football Primary Schools Roinn A final

Palmerstown: Gowran v St Canice’s (3.30pm)

Saturday

J.J. Kavanagh & Sons Intermediate Football Championship semi-final

Bennettsbridge: Conahy Shamrocks v Rower-Inistioge (2.30pm)

Ref: Paddy Neary (Extra-Time)

J.J. Kavanagh & Sons Under-21 Football Championship (2pm)

Glenmore: Glenmore v Mooncoin

Ref: Paul Long (Extra-Time)

Moneenroe: Railyard v Muckalee

Ref: John Guinan (Extra-Time)

Kilmacow: Kilmacow v Mullinavat

Ref: Maurice Flynn (Extra-Time)

Kilkenny Citroen Centre Minor Football Championship Roinn B semi-final

Muckalee: St Martin’s v Mooncoin (1.30pm)

Ref: Sean Brennan (Extra-Time)

Duggan Steel Under-16 FCL Roinn C

Tullogher: Railyard v Tullogher-Rosbercon (2pm)

Ref: Eoin Hayes (Extra-Time)

Girls’ Football Primary Schools Roinn D final

Palmerstown: Tullaroan v Conahy (11am)

Girls’ Football Primary Schools Roinn B final

Palmerstown: Gaelscoil Osrai v Owning/Templeorum (12 noon)

Sunday

J.J. Kavanagh & Sons North Under-21 Hurling A Championship final

Canon Kearns Park: Barrow Rangers v St. Patrick’s (12.30pm)

Ref: Gerry Rafter (Extra-Time)

J.J. Kavanagh & Sons North Under-21 Hurling B Championship final

Freshford: Emeralds v Young Irelands (2.15pm)

Ref: Paddy Neary. Linesmen: John Guinan, Ger O’Grady (Extra-Time)

J.J. Kavanagh & Sons Under-21 Football Championship

Thomastown: Thomastown v Rower-Inistioge (2pm)

Ref: John Kennedy (Extra-Time)

Kilkenny Citroen Centre Minor Football Championship Roinn B semi-final

Glenmore: Glenmore v St Fiacre’s (11am)

Ref: Martin Quilty (Extra-Time)

Duggan Steel Under-16 FC Roinn B semi-finals (11am)

Piltown: Piltown v Thomastown

Ref: Eddie Crowley (Extra-Time)

Muckalee: Conahy Shamrocks v St Martin’s

Ref: Ger O’Grady (Extra-Time)

Wednesday, December 7

J.J. Kavanagh & Sons Intermediate Football Championship quarter-final

Muckalee: St Patrick’s v Blacks & Whites (7.30pm)

Ref: Sean Cleere (Extra-Time)

All the GAA results

AIB Leinster Junior Club hurling final

Ballyfin 1-7, St Patrick’s 0-20.

J.J. Kavanagh & Sons North Under-21 Hurling A Championship semi-final

Barrow Rangers 0-15, Dicksboro 2-7

J.J. Kavanagh & Sons South Under-21 A Hurling Championship final

Rower-Inistioge 0-8, Mooncoin 1-9.

J.J. Kavanagh & Sons South Under-21 A Hurling Championship Shield final

Thomastown 3-17, Glenmore 2-10.

J.J. Kavanagh & Sons North Under-21 Hurling B Championship semi-finals

Young Irelands 2-11, Fenians 2-8.

Emeralds 2-12, Tullaroan 0-12.

Duggan Steel Under-16 FC Roinn B quarter-final

Thomastown 3-12, Lisdowney 2-14.

Duggan Steel Under-16 Hurling League Roinn C Shield final

Dunnamaggin 1-7, Dicksboro 3-8.

Duggan Steel Under-16 FCL Roinn C

Tullogher-Rosbercon 6-12, Tullaroan 4-2.

Toymaster Football Roinn A Championship

St Canice’s NS 0-4, Thomastown BNS 1-7.

Top Oil Roinn B Championship

Danesfort NS 1-11, Piltown NS 1-7.

Lisdowney NS 1-4, Piltown NS 0-8.

Duggan Steel Under-16 FCL Roinn A

Dicksboro 2-5, Rower-Inistioge 1-5.