GAA Fixtures & Results

Kilkenny GAA fixtures, February 9 to 12

Kilkenny GAA fixtures, February 9 to 12

Thursday

Duggan Steel Under-14 Roinn A Football League Group 2

Palmerstown - Dicksboro v James Stephens (6.30pm)

Ref: Pat Hayes

Friday

Duggan Steel Under-14 Roinn C Football League

Bennettsbridge - Bennettsbridge v Dicksboro B (6.30pm)

Ref: Shem Gibbons

Saturday

Allianz Football League

Fraher Field - Waterford v Kilkenny (7pm)

Ref: Jer Lynch

AIB GAA Hurling All-Ireland Junior Club Championship final

Croke Park - St Patrick’s (Ballyragget) v Charleville (5.30pm)

Ref: Eamon Hasson

All-Ireland Inter-Firms SH final

Larchfield - Kilkenny Second Level Teachers v Medtronic (Galway) (2pm).

J.J. Kavanagh & Sons J.F. League Group Two

Johnstown - Fenians v Young Irelands (3pm)

Ref: Peter Burke

Duggan Steel Under-14 Roinn A Football League Group Two

Larchfield - James Stephens v O’Loughlin Gaels (2.30pm)

Ref: John Kennedy

Sunday

Bord na Mona Walsh Cup final

Pearse Stadium, Galway - Galway v Kilkenny (12.45pm)

Kilkenny Citroen Centre Minor Football League Roinn A Group One

Graignamanagh - St Fiacre’s v James Stephens (1pm)

Ref: Julian O’Dwyer

Pairc na Ratha - Glenmore v Bennettsbridge (1pm)

Ref: Martin Quilty

Kilkenny Citroen Centre Minor Football League Roinn A Group Two

Piltown - Piltown v Dicksboro (11am)

Ref: Eddie Crowley

Canon Kearn’s Park - Erin’s Own v O’Loughlin Gaels (1pm)

Ref: Eamon Mansfield

Kilkenny Citroen Centre Minor Football League Roinn B Group One

Moneenroe - Cloneen/Railyard v Tullogher-Rosbercon (2pm)

Ref: Denis O’Sullivan

Duggan Steel Under-14 Roinn A Football League Group One

Ballyhale - Ballyhale Shamrocks v St Lachtain’s (11.30am)

Ref: Richard Dowling

Danesfort - Danesfort v Clara (11.30am)

Ref: Thomas Duggan

Duggan Steel Under-14 Roinn A Football League Group Two

Thomastown - Thomastown v Dicksboro (11.30am)

Ref: Raymond Byrne

Duggan Steel Under-14 Football Roinn B League Group One

Pairc na Ratha - Glenmore v Barrow Rangers (11.30am)

Ref: Martin Quilty

Canon Kearn’s Park - Erin’s Own v Kilmacow (11.30am)

Ref: Eamon Mansfield

Duggan Steel Under-14 Football Roinn B League Group Two

Graignamanagh - St Fiacre’s v Slieverue (11.30am)

Ref: Julian O’Dwyer

Urlingford - Emeralds v Tullogher-Rosbercon (11.30am)

Ref: Eugene Ryan

Mooncoin - Mooncoin v St Martin’s (11.30am)

Ref: Gavin Quilty

Duggan Steel Under-14 Roinn C Football League

Tullaroan - Tullaroan v O’Loughlin Gaels B (11.30am)

Gowran - Young Irelands v St Patrick’s (11.30am)

Ref: Liam O’Hara

Dunnamaggin - Kilmoganny v James Stephens B (11.30am)

Ref: Podge Butler

Duggan Steel Under-14 Football League Roinn D 13 a-side

Johnstown - Fenians v Carrickshock (11.30am)

Ref: Peter Burke

KILKENNY GAA RESULTS

Bord Na Mona Walsh Cup

Kilkenny 1-22, Westmeath 1-16

Allianz Football League

Wicklow 3-25, Kilkenny 1-1

Kilkenny Citroen Centre Minor Football League

O’Loughlin Gaels 2-11, Piltown 2-6

Thomastown 1-7, Erin’s Own 1-2

James Stephens 1-17, Glenmore 3-5

Rower-Inistioge 2-6, St Fiacre’s 2-4

Cloneen/Railyard 2-6, Conahy Shamrocks 2-5

Clara 2-5, John Lockes 1-3

Danesfort 7-3, Emeralds 5-6

Fenians 4-5, Young Irelands 2-2

Tullaroan 4-6, Carrickshock 0-4

Kilmacow w/o, Kilmoganny scr

Duggan Steel Under-14 Football League

Danesfort 4-6, Graigue-Ballycallan 2-2

Ballyhale Shamrocks 1-5, Clara 1-1

Barrow Rangers 2-7, Erin’s Own 1-1

Glenmore 2-3, Rower-Inistioge 1-5

Lisdowney 4-2, Piltown 1-5

Mooncoin 2-3, Slieverue 0-5

Tullogher-Rosbercon 6-5, St Fiacre’s 1-3

Emeralds 9-8, John Lockes 0-0

Bennettsbridge 7-5, O’Loughlin Gaels B 4-4

Tullaroan w/o, St Patrick’s scr

Dicksboro B 3-3, Kilmoganny 4-0

Duggan Steel Under-14 Football League Roinn D 13 a-side

Cloneen/Railyard w/o, Mullinavat scr

Leinster Colleges SH A quarter-finals

St Kieran’s 5-7, Dublin North 1-5

Kilkenny CBS 1-10, Good Counsel 0-7

Colaiste Eoin 2-10, Castlecomer CS 1-12