Kilkenny GAA Results

Leinster GAA SHC semi-final

Leinster GAA SHC semi-final

Kilkenny 2-21, Dublin 0-9

Leinster Under-21 HC semi-final

Kilkenny 3-20, Wexford 4-6 Leinster Minor HC semi-final

Dublin 1-12, Kilkenny 0-10 J.J. Kavanagh & Sons North Junior A HC

Conahy Shamrocks 2-16, Emeralds 1-8

Iverk Produce South Junior A HC

Rower-Inistioge 1-8, Carrickshock 1-7

Ballyhale Shamrocks 2-13, Tullogher-Rosbercon 0-8

J.J. Kavanagh & Sons North Junior B HC

Blacks & Whites 1-13, Threecastles 1-5

St Lachtain’s 2-10, Dicksboro 2-10

Barrow Rangers 3-11, James Stephens 0-13

Country Style Foods South Junior B HC

Graignamanagh 2-18, Slieverue 2-14

Kilmacow 1-12, Mooncoin 2-8

Rower-Inistioge 5-17, Mullinavat 4-4

J.J. Kavanagh & Sons North Junior B HL semi-final replay

O’Loughlin Gaels 1-19, St Patrick’s 2-9

J.J. Kavanagh All County Junior HL quarter-final

Galmoy 2-9, Piltown 0-12

Mt Leinster Rangers 2-17, Clara 1-15

St Canice’s Credit Union Byrne Cup HL

Ballyhale Shamrocks 5-20, Danesfort 0-6

Carrickshock 0-16, Young Irelands 1-13

St Lachtain’s 2-15, O’Loughlin Gaels 2-11

St Martin’s 3-15, Clara 1-16

St Martin’s 1-15, Graigue-Ballycallan 0-14

Michael Lyng Motors Aylward Cup HL

Fenians 3-21, Conahy Shamrocks 0-18

Erin’s Own 1-21, Dicksboro 0-10

Tullaroan 3-16, St Patrick’s 2-18

Rower-Inistioge 0-14, Glenmore 0-11

Mooncoin 0-17, Tullogher-Rosbercon 1-8

Fenians 1-14, Erin’s Own 0-11

J.J. Kavanagh & Sons Paddy Cahill Cup semi-final

Tullaroan 3-10, Naomh Moling 1-15

J.J. Kavanagh & Sons Paddy Cahill Cup quarter-final

Windgap 2-11, Tullaroan 1-16

Thomastown 2-11, Graignamanagh 0-16

J.J. Kavanagh & Sons Paddy Cahill Cup replay

Thomastown 2-20, Cloneen 1-13

J.J. Kavanagh & Sons Kevin Fennelly Cup semi-final

Slieverue 4-14, Dunnamaggin 4-8

Duggan Steel Under-16 FL

Glenmore 3-8, Mooncoin 1-8

Duggan Steel Under-14 HL

James Stephens 3-11, Graigue-Ballycallan 2-5

Conahy Shamrocks 3-16, Clara 1-14

Tullaroan 5-11, James Stephens (B Team) 0-10 Mooncoin 6-6, Barrow Rangers 3-13

St Lachtain’s 3-4, St Fiacre’s 2-6

Young Irelands 6-8, O’Loughlin Gaels (B Team) 0-10

Educational Supplies Schools HC Roinn A final

St Canice’s 2-12, Kilmanagh 0-7

Educational Supplies Schools HC Roinn B final

Thomastown 3-8, Castlecomer 0-7

Educational Supplies Schools HC Roinn B semi-final

Thomastown 6-7, Tullogher-Rosbercon 3-7

Top Oil Schools HC Roinn C final

Lisdowney 1-8, Danesfort 1-7