All the GAA fixtures and results

The following are the GAA fixtures and results:

The following are the GAA fixtures and results:

Tomorrow (Wednesday)

J. J. Kavanagh and Sons J.F.C.

Piltown: Carrigeen v Graigue Ballycallan 6.45pm. Ref: Julian O Dwyer

Kilkenny MF squad training in St James Park (6pm).

Saturday

All-Ireland colleges SHC semi-finals

Templemore: St Kieran’s College v Ardscoil Ris, Limerick (12noon) and Kilkenny CBS v Doon, Limerick (1.45pm).

J. J. Kavanagh and Sons Senior Football League

Canon Kearn’s Park: Railyard v Muckalee 2pm Ref: Peter Burke

J. J. Kavanagh and Sons All County J.H.L (all 3pm)

Group A

Kilmacow: Kilmacow v Naomh Eoin Ref: Paschal Connolly

Palmerstown: Dicksboro v Erins Own Ref: Eamon Mansfield

Group B

Piltown: Piltown v Naomh Bríd Ref: Raymond Byrne

Group D

Slieverue: Slieverue v Mt Leinster Rangers Ref: John Bennett

Group E

Dr Tierney Park: Graignamanagh v Mooncoin Ref: Shem Gibbons

Tom Walsh Park: Blacks and Whites v Galmoy Ref: Eoin Hayes

J. J. Kavanagh and Sons North Junior A.H.L Group A (all games 3pm)

Freshford: St Lachtain’s v Lisdowney Ref: John Mc Cormack

Ballyragget: St. Patrick’s v Young Irelands Ref: John Guinan

Iverk Produce South J.A.H.L (all games 3pm)

Group A

Inistioge: Rower Inistioge v Thomastown Ref: John Minogue

Group B

Pairc na Ratha: Glenmore v Tullogher Rosbercon Ref: Maurice Flynn

Kilkenny Citroën Centre Minor F.L. Roinn A

Group A

Pairc na Ratha: Glenmore v Mooncoin 11:00

Group B

Coon: St Martin’s v James Stephens 11:00

Kilkenny Citroën Centre Minor F.L. Roinn C Group A

Urlingford: Emeralds v Danesfort 2.30pm,

Duggan Steel Under-14 F.L. Roinn B Group B

John Locke Park: John Lockes v St Lachtain’s 11:00 Ref: Willie Kearney

Duggan Steel Under-14 F.L. Roinn C Group B

Clara: Clara v Barrow Rangers 11:00

Sunday

Allianz Hurling League Round 5

Nowlan Park: Kilkenny v Waterford 2pm

J. J. Kavanagh and Sons All County J.H.L.

Group B

Cloneen: Cloneen v James Stephens 11am. Ref: Gay Rafter

Group C

Bennettsbridge: Bennettsbridge v O’Loughlin Gaels 11am. Ref: Eamon Larkin

Group D

Clara: Clara v St Martin’s 11am. Ref: Paul Hunston

Iverk Produce South J.A.H.L.

Group A

Hugginstown: Carrickshock V Kilmacow 11am. Ref: Eddie Crowley

Group B

Dunnamaggin: Dunnamaggin v Mooncoin 11am. Ref: Julian O Dwyer

Duggan Steel Under-14 F.L. Roinn C Group B

Ballyragget: St. Patrick’s v Clara 11am.

Wednesday, March 26

J. J. Kavanagh and Sons All County J.H.L. Group C

Venue TBC: Ballyhale Shamrocks v Naomh Moling 8pm. Ref: John Bennett

Cumann na mBunscoil fixtures

Wednesday, March 19 (all games 4pm)

Allianz/Cumann na mBunscol Roinn A Educational Supplies H.L.

St. Patricks DLS, St. Patricks DLS v Kilmanagh NS

Gaelscoil Osra, Loch Bu: Gaelscoil Osraí, Loch Buí v Thomastown NS

St. Canice`s NS: St. Canice`s NS v Kilkenny CBS NS

Castlecomer BNS: Castlecomer BNS v Clara NS

Allianz/Cumann na mBunscol Roinn B Toymaster H.L. North

Lisdowney NS: Lisdowney NS v St. John`s Senior NS` Kilkenny

Conahy NS: Conahy NS v Goresbridge/Paulstown

Urlingford NS: Urlingford NS v Freshford NS

Allianz/Cumann na mBunscol Roinn B Toymaster H.L. South

Dunnamaggin NS: Dunnamaggin NS v Scoil Phádraig Ballyhale

Scoil McCauley Rice NS: Scoil McCauley Rice NS v Bennettsbridge

Tullogher Rosbercon NS: Tullogher Rosbercon NS v Piltown NS

Allianz/Cumann na mBunscol Roinn C Top Oil H.L. North

Gaelscoil Osra, Loch Bu: Gaelscoil Osraí, Loch Buí v Danesfort NS

Kilkenny CBS: Kilkenny CBS v Coon Muckalee NS

St. Patricks DLS: St. Patricks DLS v St. Canice`s NS

Allianz/Cumann na mBunscol Roinn C Top Oil H.L. South

Mullinavat NS: Mullinavat NS v Glenmore NS

Graigue/skeough: Graigue/skeough v St. Canice`s NS

Carrickshock NS: Carrickshock NS v Kilmacow BNS

Wednesday, March (all games 4pm)

Allianz/Cumann na mBunscol Roinn A Educational Supplies H.L.

Kilmanagh NS: Kilmanagh NS v Castlecomer BNS

Clara NS: Clara NS v St. Canice`s NS

Mooncoin BNS: Mooncoin BNS v Gaelscoil Osraí, Loch Buí

Thomastown BNS: Thomastown NS v St. Patricks DLS

Allianz/Cumann na mBunscol Roinn B Toymaster H.L. North

Freshford NS: Freshford NS v Gowran NS

St. John`s Senior NS: St. John`s Senior NS` Kilkenny v Urlingford NS

Goresbridge/Paulstown: Goresbridge/Paulstown v Lisdowney NS

Allianz/Cumann na mBunscol Roinn B Toymaster H.L. South

Ballyhale NS: Scoil Phádraig Ballyhale v Tullogher Rosbercon NS

Bennettsbridge NS: Bennettsbridge NS v Dunnamaggin NS

Piltown NS: Piltown NS v The Rower Mixed NS` Inistioge

Allianz/Cumann na mBunscol Roinn C Top Oil H.L. North

Coon Muckalee NS: Coon Muckalee NS v St. Patricks DLS

Danesfort NS: Danesfort NS v Kilkenny CBS

St. Canice`s NS,: St. Canice`s NS v Gaelscoil Osraí, Loch Buí

Allianz/Cumann na mBunscol Roinn C Top Oil H.L. South

Kilmacow BNS: Kilmacow BNS v Slieverue Mixed NS

Glenmore NS: Glenmore NS v Carrickshock NS

St. Canice`s NS: St. Canice`s NS v Mullinavat NS

GAA results

Allianz National Hurling League

Dublin 1-22 Kilkenny 3-13

Masita All-Ireland Post Primary Schools Senior Hurling A Quarter Final

St Kieran’s College 4-22, St Brigids Loughrea 2-22 (AET)

J. J. Kavanagh and Sons S.F.C.

Kilmoganny 2-8, O’Loughlin Gaels 3-4

Clara 2-11, Mullinavat 2-8

James Stephens 2-9, Glenmore 1-6

St Patrick’s 4-14, Dicksboro 2-5

J. J. Kavanagh and Sons I.F.C.

Piltown 1-5, Blacks and Whites 1-4

J. J. Kavanagh and Sons J.F.C.

Railyard 1-7, Muckalee 0-2

Kilkenny Citroën Centre Minor F.L. Roinn A Group A

Piltown 1-8, Mooncoin 2-3

Mooncoin 2-5, Erins Own 2-5

Kilkenny Citroën Centre Minor F.L. Roinn A Group B

St Martin’s 2-7, Rower Inistioge 2-4

Kilkenny Citroën Centre Minor F.L. Roinn B Group B

Cloneen/Railyard 5-6, Ballyhale Shamrocks 2-2

Kilkenny Citroën Centre Minor F.L. Roinn C Group B

Barrow Rangers 1-6, Young Irelands 1-2

Duggan Steel Under-14 F.L. Roinn A Group A

Thomastown 3-9, Lisdowney 1-3

Duggan Steel Under-14 F.L. Roinn A Group B

Dicksboro 1-5, O’Loughlin Gaels 1-5

Duggan Steel Under-14 F.L. Roinn B Group A

Bennettsbridge 5-20, Rower Inistioge 0-3

Duggan Steel Under-14 F.L. Roinn B Group B

Mullinavat 10-6, John Lockes 2-5

Duggan Steel Under-14 F.L. Roinn D

Kilmacow 3-4, Windgap 2-0