All the Kilkenny GAA fixtures

Wednesday, October 17

Wednesday, October 17

Toymaster F.L. Roinn A

Tullogher Rosbercon v St. Canice`s (4pm)

Kilkenny CBS v Scoil McCauley Rice (4pm)

Gaelscoil Osraí v Inistioge (4pm)

Clara v Ballyhale (4pm)

Thomastown v St. Patricks (4pm)

Danesfort v St. John`s (4pm)

Saturday

St. Canice’s Credit Union SHC quarter-finals

Nowlan Park: St. Martin’s v Dicksboro (2pm)

Ref: Peter Burke

Nowlan Park: Ballyhale Shamrocks v Erins Own (3.30pm)

Ref: Gavin Quilty

Michael Lyng Motors IHC quarter-finals

Bennettsbridge: St. Patrick’s v Mooncoin (2pm)

Ref: Sean Cleere

Thomastown: Rower Inistioge v Young Irelands (2pm)

Ref: Paddy Neary

Thomastown: Clara v Glenmore (3.30pm)

Ref: Thomas Duggan

J. J. Kavanagh and Sons JHC relegation final

Jenkinstown: Graignamanagh v Fenians (3.30pm)

Ref: Maurice Flynn

Kilkenny Honda Centre MHC Roinn C final

Tom Ryall Park: Carrickshock v Tullaroan (1.30pm)

Ref: Ollie O’Neill

Duggan Steel Under-14 HL Roinn D 13-a-side Shield final replay

Tom Ryall Park: Carrickshock v Fenians (12pm)

Ref: Julian O’Dwyer [Extra Time]

Sunday

St. Canice’s Credit Union SHC quarter-finals

Ballyhale: Carrickshock v O’Loughlin Gaels (4pm)

Ref: Eddie Crowley

Freshford: James Stephens v Graigue Ballycallan (1.45pm)

Ref: Eamon Mansfield

Michael Lyng Motors IHC replay

Palmerstown: Conahy Shamrocks v John Lockes (12pm)

Ref: Eugene Ryan [Extra Time]

J. J. Kavanagh and Sons JHC semi-finals

Nowlan Park: O’Loughlin Gaels v Bennettsbridge (1pm)

Ref: John Kennedy

Nowlan Park: Lisdowney v Thomastown (2.30pm)

Ref: Dominic Connolly

Kilkenny GAA Results

St. Canice’s Credit Union Senior H.C.

Graigue Ballycallan 0-13, Danesfort 0-10

Erins Own 1-14, Fenians 1-10

Dicksboro 2-15, Dunnamaggin 0-12

O’Loughlin Gaels 3-18, Tullaroan 1-14

St. Canice’s Credit Union Senior H.L. final

Carrickshock 1-15, Ballyhale Shamrocks 0-15

St. Canice’s Credit Union Senior H.L. Shield final

St. Martin’s 0-16, James Stephens 1-11

Michael Lyng Motors Intermediate H.C.

Glenmore 2-10, Emeralds 0-12

Young Irelands 2-14, Mullinavat 2-12

Conahy Shamrocks 0-15, John Lockes 1-12

Mooncoin 2-14, Tullogher Rosbercon 0-15

Michael Lyng Motors Intermediate H.L. final

Clara 2-15. St. Lachtain’s 0-15

Michael Lyng Motors Intermediate H.L. Shield final

Rower Inistioge 2-11, St. Patrick’s 2-10

J. J. Kavanagh and Sons Junior H.C.

Lisdowney 0-12, Barrow Rangers 0-9

Duggan Steel Under-16 H.L. Roinn C Shield semi-final

Emeralds 0-16 Danesfort 1-10

Toymaster F.L. Roinn A

Kilkenny CBS 8-2, Kilmanagh 2-4

Gaelscoil Osraí 3-10, Scoil McCauley Rice 1-6

Inistioge 3-6, Tullogher Rosbercon 4-1

Danesfort 4-10, St. Patricks 1-2

St. John`s 6-4, Clara 1-7