Kilkenny GAA results

St Canice’s [Kilkenny] Credit Union Senior H.L. Ballyhale Shamrocks 3-12, Danesfort 2-11

St Canice’s [Kilkenny] Credit Union Senior H.L. Ballyhale Shamrocks 3-12, Danesfort 2-11

O’Loughlin Gaels 0-17, Graigue Ballycallan 1-7

Carrickshock 1-15, James Stephens 2-11

Erins Own 1-10, Dicksboro 0-10 St Martin’s 1-16, Fenians 0-3 Dunnamaggin 1-11, Tullaroan 0-10

Michael Lyng Motors Intermediate H.L.

St. Patrick’s 0-17, Tullogher Rosbercon 0-14

Young Irelands 2-13, Conahy Shamrocks 1-11

John Lockes 3-10, Mooncoin 2-12

Clara 1-14, Rower Inistioge 0-11

Mullinavat 1-14 Glenmore 0-7

J.J. Kavanagh and Sons Junior H.L. Thomastown 3-15, Galmoy 1-10

Piltown 0-15, Kilmacow 0-9

Blacks and Whites 2-14, Graignamanagh 1-13

Barrow Rangers 3-15, Slieverue 0-11

Cloneen 0-10, Windgap 0-9

Duggan Steel Under-16 H.L.

Rower Inistioge 2-9, Erins Own 1-7

O’Loughlin Gaels 3-16, John Lockes 0-9

Dicksboro 2-8, Thomastown 0-8

Glenmore 2-8, Mooncoin 1-4

Conahy Shamrocks 3-13, Tullogher Rosbercon 0-4

Lisdowney 1-13, Clara 0-7

Ballyhale Shamrocks 3-9, Piltown 1-7

Tullaroan 2-8, St Martin’s 0-5

Graigue Ballycallan 11-9, Mullinavat 4-6

St Fiacre’s 1-14, Galmoy/Windgap 3-8

Young Irelands 6-7, Danesfort 1-4

Carrickshock w/o, St. Patrick’s scr

Dunnamaggin 5-8, Cloneen/Railyard 2-0

O’Loughlin Gaels 5-16, Fenians 1-4

James Stephens 3-12, Emeralds 0-8

Duggan Steel Under-14 H.L.

Clara 2-14, Thomastown 3-7

Dicksboro 4-14, Graigue Ballycallan 1-2

Danesfort 5-10, Ballyhale Shamrocks 2-13

James Stephens 5-11, O’Loughlin Gaels 4-3

Erins Own 6-6, Rower Inistioge 2-7

Barrow Rangers 5-20, Tullogher Rosbercon 0-1

Mooncoin 6-10, Emeralds 2-13

Lisdowney 4-20, St Martin’s 0-2

Tullaroan 6-8, John Lockes 1-7

Slieverue 3-18, St Fiacre’s 1-3

Young Irelands 7-8, St. Patrick’s 0-3

Educational Supplies Schools H.L.

St. Patricks 3-6, St. John`s 0-4

Gowran 5-6, Freshford 0-4

Bennettsbridge 3-11, Piltown 0-9

Thomastown 1-5, Inistioge 0-4

Top Oil Schools H.L.

Clogh Mooneenroe 1-6, Lisdowney 1-6

St. Patricks 3-4, Kilkenny CBS 2-3

Glenmore 3-5, Mullinavat 0-1

Tullaroan 10-9, Galmoy 8-2

Corn De Bhaldraithe (Country Cup Hurling)

Gowran 3-8, Goresbridge/Paulstown 4-1

Kilmanagh 3-8, Clara 0-5

Ballyhale 4-9, Inistioge 2-2

Conahy 1-8, Piltown 1-3

Corn Ui Bhriain (Tommy O’Brien Cup)

St. Patricks 3-4, Kilkenny CBS 2-3

St. Canice`s 3-4, Coon Muckalee 1-1

Glenmore 3-7, Dunnamaggin 0-3