All the GAA fixtures and results

The following are the GAA fixtures for the comning week, and results form the last week:

The following are the GAA fixtures for the comning week, and results form the last week:

Wednesday

Allianz/Cumann na mBunscol

Roinn A Toymaster F.L.

Danesfort NS v St. John`s NS (4pm)

Kilkenny CBS NS v St. Patricks DLS (4pm)

Kilmanagh NS v Goresbridge/Paulstown (4pm)

Tullogher Rosbercon NS v Thomastown NS (4pm)

St. Canice`s NS v Scoil Phádraig Ballyhale NS (4pm)

Gaelscoil Osraí v Clara NS (4pm)

Allianz/Cumann na mBunscol

Top Oil Roinn B F.L.

Graigue/Skeough v Gaelscoil Osraí (4pm)

Gowran NS v Dunnamaggin NS (4pm)

St. Canice`s NS v Bennettsbridge NS (4pm)

Urlingford NS v Ballyragget NS (4pm)

Clogh/Mooneenroe NS v Conahy NS (4pm)

Freshford NS v Lisdowney NS (4pm)

Carrickshock NS v Slieverue NS (4pm)

The Rower NS v Mullinavat NS (4pm)

Kilmacow BNS v Mooncoin BNS (4pm)

Piltown NS v Glenmore NS (4pm)

Friday

Duggan Steel Under-14 H.L. Roinn C Shield Final

Palmerstown: James Stephens v Dicksboro (5.30pm)

Ref: Eoin Hayes [Extra Time]

Saturday

St. Canice’s Credit Union S.H.C. Relegation Final

Palmerstown: Fenians v Graigue Ballycallan (1.30pm)

Ref: Thomas Duggan

Michael Lyng Motors I.H.C. Relegation Final

Ballyhale: Young Irelands v Mooncoin (1.30pm)

Ref: Sean Cleere

J. J. Kavanagh and Sons Junior H.C. Semi Finals

Nowlan Park: Lisdowney v James Stephens (3pm)

Ref: Maurice Flynn

Nowlan Park: Barrow Rangers v Bennettsbridge (4.30pm)

Ref: John Walsh

Kilkenny Honda Centre Minor H.C. Roinn A Quarter Final

Thomastown: Ballyhale Shamrocks v Dicksboro (4.30pm)

Ref: Raymond Byrne [Extra Time]

Kilkenny Honda Centre Minor H.C. Roinn B Quarter Final

Danesfort: Clara v Graigue Ballycallan (11am)

Ref: Julian O’Dwyer [Extra Time]

Duggan Steel Under-14 H.L. Roinn B Shield Semi-Finals

Ballyhale: Piltown v Bennettsbridge (11am)

Ref: Paschal Connolly [Extra Time]

Ballyragget: St. Lachtain’s v Lisdowney (11am)

Ref: Eamon Mansfield [Extra Time]

Sunday

Michael Lyng Motors I.H.C. Semi Finals

Nowlan Park: St. Patrick’s v Rower Inistioge (2pm)

Ref: Patrick Dunphy

Nowlan Park: Dunnamaggin v Emeralds (3.30pm)

Ref: Dominic Connolly

J. J. Kavanagh and Sons Joe Walsh Cup Quarter Final

Graignamanagh: Graignamanagh v Windgap (11am)

Ref: John Bennett [Extra Time]

Kilkenny Honda Centre Minor H.C. Roinn B Quarter Final

Palmerstown: John Lockes v Conahy Shamrocks (12pm)

Ref: Pat Hayes [Extra Time]

Duggan Steel Under-16 H.L. Roinn B Shield Final

Bennettsbridge: Thomastown v Tullaroan (11am)

Ref: Sean Brennan [Extra Time]

Wednesday 09

Allianz/Cumann na mBunscol

Roinn A Toymaster F.L.

St. John`s NS v Castlecomer BNS (4pm)

Goresbridge/Paulstown v Danesfort NS (4pm)

St. Patricks DLS v Kilmanagh NS (4pm)

Thomastown NS v Gaelscoil Osraí (4pm)

Clara NS v St. Canice`s NS (4pm)

Phádraig Ballyhale NS v Scoil McCauley Rice NS (4pm)

Allianz/Cumann na mBunscol

Top Oil Roinn B F.L.

Dunnamaggin NS v Kilkenny School Project (4pm)

Gaelscoil Osraí v Gowran NS (4pm)

Bennettsbridge NS v Graigue/Skeough (4pm)

Conahy NS v Coon/Muckalee NS (4pm)

Ballyragget NS v Freshford NS (4pm)

Lisdowney NS v Clogh/Mooneenroe NS (4pm)

Mullinavat NS v Carrickshock NS (4pm)

Mooncoin BNS v Glenmore NS (4pm)

Slieverue NS v Piltown NS (4pm)

Kilmacow BNS v The Rower NS (4pm)

Kilkenny GAA Results

St. Canice’s Credit Union S.H.C. Q/Finals

Clara 0-14, Erins Own 0-11

St. Martin’s 2-14, James Stephens 1-16

Carrickshock 0-17, Dicksboro 1-8

Ballyhale Shamrocks 1-21, O’Loughlin Gaels 1-17

J. J. Kavanagh and Sons Junior H.C. Rel/Final

Cloneen 0-15, Dunnamaggin 1-9

Kilkenny Honda Centre Minor H.C. Roinn A Q/Finals

James Stephens 3-18, St. Lachtain’s 3-11

O’Loughlin Gaels 2-10, Glenmore 1-8

Rower Inistioge 0-20, Tullaroan 1-9

Kilkenny Honda Centre Minor H.C. Roinn B Q/Finals

Lisdowney 2-9, Fenians 1-8

Graigue Ballycallan 4-17, Galmoy/Windgap 1-9

Conahy Shamrocks 3-12, Tullogher Rosbercon 1-5

Danesfort 1-11, Barrow Rangers 0-13

Kilkenny Honda Centre Minor H.C. Roinn C Q/Finals

Dunnamaggin 2-14, Young Irelands 1-9

St. Patrick’s 2-15, Cloneen/Railyard 2-0

Slieverue 2-13, Dicksboro 0-10

Duggan Steel Under-14 H.C. Roinn A Final

O’Loughlin Gaels 1-17, James Stephens 1-7

Duggan Steel Under-14 H.C. Roinn B Final

Erins Own 3-15, Glenmore 3-8

Duggan Steel Under 14 H.L. Roinn B Final

Danesfort 3-9, Mooncoin 1-13

Duggan Steel Under 14 H.L. Roinn B Shield Q/Final

Lisdowney 4-17, Emeralds 5-8

Duggan Steel Under 14 H.L. Roinn C S/Final Replay

Conahy Shamrocks 3-13 ,Mullinavat 4-7

Duggan Steel Under-14 H.C. Roinn D Final

Galmoy 2-8, Cloneen/Railyard 2-7

Allianz/Cumann na mBunscol Roinn A Toymaster F.L.

St. John`s NS 3-11, Kilmanagh NS 2-1

Kilkenny CBS NS 5-10, Goresbridge/Paulstown 0-1

Allianz/Cumann na mBunscol Top Oil Roinn B F.L.

St. Canice`s NS 10-12, Gaelscoil Osraí 1-2

Kilkenny School Project 3-5, Gowran NS 0-3

Mooncoin BNS 7-4, Piltown NS 3-4

Mullinavat NS 1-7, Kilmacow BNS 2-0

Carrickshock NS 6-2, Glenmore NS 0-5