Kilkenny GAA fixtures and results

All the fixtures and results from the Kilkenny GAA scene

All the fixtures and results from the Kilkenny GAA scene

WEDNESDAY

Leinster Colleges SHL Roinn A

O’Toole Park: Dublin South v Kilkenny CBS (2.30pm)

Allianz/Cumann na mBunscol Top Oil Roinn B FL Q/Final

Hugginstown: Bennettsbridge NS v Mooncoin BNS (3pm)

THURSDAY

Leinster Colleges SHL Roinn A

DCU Sportsground: Dublin North v St Kieran’s (3pm)

Allianz/Cumann na mBunscol Top Oil Roinn B FL Q/Finals

Palmerstown: Coon/Muckalee NS v Glenmore NS (3pm)

Hugginstown: Graigue/Skeough v Mullinavat NS (3.15pm)

Allianz/Cumann na mBunscol Corn na Tuaithe Country Cup Football S/Finals

Jenkinstown: Danesfort NS v Lisdowney NS (2.30pm)

Thomastown: Carrickshock NS v Gowran NS (3pm)

SATURDAY

J.J. Kavanagh & Sons North Under-21 A HC Q/Final Replay

Jenkinstown: Dicksboro v James Stephens (12pm)

Ref: Sean Cleere (Extra-Time)

J.J. Kavanagh & Sons North Under-21 A HC Quarter Final

Canon Kearns Park: St. Lachtain’s v O’Loughlin Gaels (2pm)

Ref: Eamon Mansfield (Extra-Time)

J.J. Kavanagh & Sons South Under-21 A HC Semi Final

Ballyhale: Thomastown v Mullinavat (12pm)

Ref: Michael O’Sullivan (Extra-Time)

J.J. Kavanagh & Sons South Under-21 A HC Shield Semi Finals

Páirc na Ratha: Piltown v Rower-Inistioge (2pm)

Ref: Gavin Quilty (Extra-Time)

Hugginstown: Ballyhale Shamrocks v John Lockes (2pm)

Ref: Willie Kearney (Extra-Time)

J.J. Kavanagh & Sons North Under-21 B HC Semi Finals

Danesfort: Tullaroan v Graigue-Ballycallan (2pm)

Ref: Paul Hunston (Extra-Time)

Ballyragget: Emeralds v Bennettsbridge (2pm)

Ref: John Guinan (Extra-Time)

J.J. Kavanagh & Sons South Under-21 B HC Shield Final

Slieverue: Carrickshock v Tullogher-Rosbercon (2pm)

Ref: Raymond Byrne (Extra-Time)

Duggan Steel Under-16 HL Roinn C Shield Final

T.B.C. Young Irelands v Galmoy/Windgap (2pm)

Ref: Eamon Larkin (Extra-Time)

Allianz/Cumann na mBunscol Roinn A Toymaster FL Final

Nowlan Park: St Canice’s NS v Thomastown NS (11am)

SUNDAY

AIB Leinster Club JHC Semi Final

Dr Cullen Park: Carlow HC v Lisdowney (12.45pm)

Ref: Gearoid McGrath (Extra-Time)

Kilkenny Citroën Centre Minor FC Roinn A Quarter Finals

Inistioge: Rower-Inistioge v Piltown (11am)

Ref: John Bennett (Extra-Time)

Canon Kearns Park: Erin’s Own v Dicksboro (11am)

Ref: Eugene Ryan (Extra-Time)

Páirc na Ratha: Glenmore v O’Loughlin Gaels (11am)

Ref: Gavin Quilty (Extra-Time)

Kilkenny Citroën Centre Minor FC Roinn B Finals

Mullinavat: Mullinavat v St Martin’s (11am)

Ref: John Minogue (Extra-Time)

Tullogher: Tullogher-Rosbercon v Lisdowney (11am)

Ref: Paschal Connolly (Extra-Time)

Mooncoin: Mooncoin v St Fiacre’s (11am)

Ref: Julian O’Dwyer (Extra-Time)

Kilkenny Citroën Centre Minor FC Roinn C Quarter Final

Cloneen: Cloneen/Railyard v Danesfort (11am)

Ref: Peter Burke (Extra-Time)

Kilkenny Citroën Centre Minor FC Roinn C Semi Final

Urlingford: Emeralds v Tullaroan (11am)

Ref: Gay Rafter (Extra-Time)

Duggan Steel Under-16 HL Roinn A Shield Final

Mullinavat: James Stephens v Mooncoin (2pm)

Ref: Raymond Byrne (Extra-Time)

Duggan Steel Under-16 HL Roinn C Final

Freshford: Dicksboro B v Emeralds (2pm)

Ref: John Guinan (Extra-Time)

GAA RESULTS

AIB Leinster Club IHC Semi Final

Rower-Inistioge 1-14, Celbridge 0-13

Leinster Camogie Semior Club Final

Mullinavat 3-12, St Ibar’s 3-10

Leinster Camogie Intermediate Club Final

Ballyhale Shamrocks 3-3, Camross 1-4

J.J. Kavanagh & Sons North Under-21 A HC

St Lachtain’s 1-10, Clara 0-11

O’Loughlin Gaels 4-13, Lisdowney 2-12

J.J. Kavanagh & Sons North Under-21 A HC Quarter Finals

St Patrick’s 1-16, Fenians 2-9

Erin’s Own 1-15, Barrow Rangers 0-6

Dicksboro 0-18, James Stephens 0-18 (AET)

J.J. Kavanagh & Sons South Under-21 A HC Semi Final

Glenmore 2-13, Mooncoin 0-13

J.J. Kavanagh & Sons North Under-21 B HC Quarter Finals

Tullaroan 1-16, St Martin’s 0-12

Bennettsbridge 2-26, Dicksboro B 0-9

J.J. Kavanagh & Sons South Under-21 B HC Semi Finals

Dunnamaggin 2-9, Slieverue 0-7

Kilmacow 0-16, Galmoy/Windgap 2-5

Kilkenny Citroën Centre Minor FC Roinn A Quarter Final

Ballyhale Shamrocks 0-5, James Stephens 4-9

Kilkenny Citroën Centre Minor FC Roinn B Quarter Final

Bennettsbridge w/o, Graigue-Ballycallan scr

Kilkenny Citroën Centre Minor FC Roinn B

St Fiacre’s w/o, John Lockes scr

St Martin’s 4-15, Clara 2-3

Lisdowney 3-11, Conahy Shamrocks 0-8

Kilkenny Citroën Centre Minor FC Roinn C Quarter Finals

Tullaroan 4-13, Young Irelands 1-2

Emeralds w/o, Fenians scr

Duggan Steel Under-16 HL Roinn A Final

Dicksboro 1-16, O’Loughlin Gaels 2-7

Duggan Steel Under-16 FC Roinn B

St Martin’s w/o, John Lockes scr

Rower-Inistioge 5-12, Bennettsbridge 3-4

Duggan Steel Under-14 HC Roinn B Shield Final

St Lachtain’s 2-13, St Fiacre’s 0-7