Kilkenny GAA fixtures and results

All the GAA fixtures and results

All the GAA fixtures and results

WEDNESDAY

Kilkenny Citroën Centre Minor FL Roinn A Group A

Pairc na Ratha: Glenmore v Mooncoin (6.30pm)

Ref: John Bennett

Allianz/Cumann na mBunscol Fixtures (4pm)

Educational Supplies HL Roinn A

St Patrick’s DLS v Mooncoin BNS

St Canice’s NS v Kilmanagh NS

Kilkenny CBS v Clara NS

Castlecomer BNS v Thomastown NS

Toymaster HL Roinn B North

Lisdowney NS v Conahy NS

Gowran NS v St John’s NS

Urlingford NS v Goresbridge/Paulstown

Toymaster HL Roinn B South

Dunnamaggin NS v Scoil McCauley Rice

The Rower Mixed NS Inistioge v Scoil Phádraig Ballyhale

Tullogher-Rosbercon NS v Bennettsbridge NS

Top Oil HL Roinn C North

Coon Muckalee NS v St Canice’s NS

Danesfort NS v St Patricks DLS

Kilkenny CBS v Gaelscoil Osraí Loch Buí

Top Oil HL Roinn C South

Mullinavat NS v Graigue/Skeough

Slieverue Mixed NS v Glenmore NS

Carrickshock NS v St Canice’s NS

Top Oil HL Roinn D

Galmoy NS v Ballyragget NS

Windgap NS v Windgap NS

Clogh-Moneenroe NS v Johnstown NS

FRIDAY

Country Style Foods South JB HC League

Slieverue: Mooncoin v Slieverue (7.30pm)

Ref: Richard Dowling

J.J. Kavanagh & Sons North JB HL Group C

Galmoy: Galmoy v St Lachtain’s (6.15pm)

Ref: Peter Burke

Duggan Steel U-16 HL

(All Games 6pm unless stated)

Palmerstown: Dicksboro v Mt Leinster Rangers

Ref: Sean Brennan

St John’s Park: O’Loughlin Gaels v Conahy Shamrocks

Ref: Eamon Larkin

Ballyhale: Ballyhale Shamrocks v James Stephens

Ref: Eoin Hayes

Danesfort: Danesfort v Rower-Inistioge

Ref: James Barry

Mooncoin: Mooncoin v Thomastown

Ref: Máirtín Ó Caoillte

Slieverue: Slieverue v Barrow Rangers

Ref: Raymond Byrne

Piltown: Piltown v Graigue-Ballycallan

Ref: Maurice Flynn

Tullaroan: Tullaroan v James Stephens

Ref: Sean Cleere

Urlingford: Emeralds v Kilmacow (6.30pm)

Ref: Eugene Ryan

Dunnamaggin: Dunnamaggin v Clara

Ref: John Kennedy

Coon: St Martin’s v Glenmore

Ref: Paddy Bowden

Windgap: Galmoy/Windgap v John Lockes

Ref: Willie Kearney

Johnstown: Fenians v Carrickshock

Ref: John Guinan

Cloneen: Cloneen v Mullinavat (6.45pm)

Ref: Gay Rafter

Allianz/Cumann na mBunscol Corn de Bhaldraithe Country Cup Hurling

The Rower Mixed NS v Bennettsbridge NS

Kilmanagh NS v Thomastown NS

Allianz/Cumann na mBunscol Tommy O’Brien Cup

Kilmacow BNS v Coon-Muckalee NS

Gaelscoil Osraí Loch Buí v St Canice’s NS

Graigue/Skeough v Mullinavat NS

St Patrick’s DLS v Carrickshock NS

Slieverue Mixed NS v Danesfort NS

SATURDAY

Masita GAA All-Ireland Post Primary Schools Final (Croke Cup)

Nowlan Park: Kilkenny CBS v St Kieran’s College (5pm)

Ref: Alan Kelly

J.J. Kavanagh & Sons All County JHL

St. John’s Park: O’Loughlin Gaels v Naomh Moling (6.30pm)

Ref: John Walsh

Coon: St Martin’s v Mt Leinster Rangers (1pm)

Ref: Eamon Larkin

J.J. Kavanagh & Sons North Junior A HL (ALL 1pm)

Lisdowney: Lisdowney v Young Irelands

Ref: Eamon Mansfield

Freshford: St Lachtain’s v Carlow Town

Ref: Eugene Ryan

Urlingford: Emeralds v Conahy Shamrocks

Ref: John Guinan

Tom Ryall Park: Graigue-Ballycallan v Fenians

Ref: Julian O’Dwyer

Iverk Produce South JA HL (ALL 1pm)

Thomastown: Thomastown v Kilmacow

Ref: John Kennedy

Inistioge: Rower-Inistioge v Erin’s Own

Ref: Richard Dowling

Callan CBS: Dunnamaggin v Ballinkillen

Ref: Sean Brennan

Mooncoin: Mooncoin v Tullogher-Rosbercon

Ref: Raymond Byrne

Country Style Foods South JB HC (ALL 1pm)

Dr Tierney Park: Graignamanagh v Ballyhale Shamrocks

Ref: Paul Whelan

Piltown: Piltown v Mullinavat

Ref: Maurice Flynn

Windgap: Windgap v John Lockes

Ref: Willie Kearney

J.J. Kavanagh & Sons North JB HL (ALL 1pm)

Palmerstown: Dicksboro v Barrow Rangers

Ref: Sean Cleere

Tom Walsh Park: Blacks & Whites v O’Loughlin Gaels

Ref: Paul Hunston

Threecastles: Threecastles v Clara

Ref: Peter Burke

Canon Kearns Park: Erin’s Own v Cloneen

Ref: John McCormack

SUNDAY

J.J. Kavanagh & Sons All County J HL (ALL 2pm)

Palmerstown: Dicksboro v Windgap

Ref: John Bennett

Canon Kearns Park: Erin’s Own v Naomh Eoin

Ref: Gay Rafter

Larchfield: James Stephens v Naomh Bríd

Ref: Paddy Bowden

Cloneen: Cloneen v John Lockes

Ref: Podge Butler

Bennettsbridge: Bennettsbridge v Mullinavat

Ref: Ollie O’Neill

Clara: Clara v Tullaroan

Ref: John Guinan

Tom Walsh Park: Blacks & Whites v Barrow Rangers

Ref: James Barry

Galmoy: Galmoy v Mooncoin

Ref: Peter Burke

Country Style Foods South JB HC League

Inistioge: Rower-Inistioge v Carrigeen (1pm)

Ref: Máirtín Ó Caoillte

J.J. Kavanagh & Sons North JB HL

Jenkinstown: Conahy Shamrocks v St Martin’s (11.30am)

Ref: Paschal Connolly

Danesfort: Danesfort v Graigue-Ballycallan (2pm)

Ref: Michael O’Sullivan

Duggan Steel Under-16 HL Roinn C

St John’s Park: O’Loughlin Gaels v St Patrick’s (12 noon)

Ref: Eamon Larkin

MONDAY

Kilkenny Honda Centre Minor HL

(All games 6pm unless stated)

Tullaroan: Tullaroan v Glenmore

Palmerstown: Dicksboro v Erin’s Own

St John’s Park: O’Loughlin Gaels v Mooncoin

Inistioge: Rower-Inistioge v Thomastown

Ref: Paschal Connolly

Jenkinstown: Conahy Shamrocks v Piltown

Freshford: St Lachtain’s v James Stephens

Danesfort: Danesfort v Fenians

Ref: Sean Brennan

Tom Walsh Park: St Fiacres v Rosenallis

Tullogher: Tullogher-Rosbercon v Kilmacow

Ref: Gavin Quilty

Dunnamaggin: Dunnamaggin v John Lockes

Clara: Clara v Graigue Ballycallan

Ballyhale: Ballyhale Shamrocks v Slieverue (6.30pm)

Ref: Paul Whelan

Coon: St Martin’s v The Harps

Urlingford: Emeralds v James Stephens (6.30pm)

Ref: Eugene Ryan

Palmerstown: Dicksboro v Young Irelands

Ballyragget: St. Patrick’s v Barrow Rangers

WEDNESDAY, APRIL 9

J.J. Kavanagh & Sons All County J HL

Mt Leinster Rangers: Mt Leinster Rangers v Clara (6.30pm)

Ref: John Bennett

Allianz/Cumann na mBunscol Educational Supplies HL Roinn A

Kilmanagh NS v Kilkenny CBS NS

Mooncoin BNS v Castlecomer BNS

Thomastown NS v St Canice’s NS

Gaelscoil Osraí Loch Buí v St Patrick’s DLS

GAA RESULTS

Allianz Hurling League quarter-final

Kilkenny 4-22, Wexford 2-16.

Masita Post Primary Schools Junior All-Ireland final

Kilkenny CBS 1-7, CBS Midleton 0-7.

J.J. Kavanagh & Sons All-County JHL

Kilmacow 1-10, Windgap 0-10.

John Lockes 0-7, Piltown 0-4.

Naomh Bríd 1-8, Cloneen 1-7.

Naomh Moling 4-9, Ballyhale Shamrocks 2-7.

Tullaroan 1-9, Slieverue 0-10.

Graignamanagh 1-13, Barrow Rangers 0-9.

Mooncoin 1-14, Blacks & Whites 0-4.

J.J. Kavanagh & Sons North Junior A HL

Young Irelands 1-13, St Lachtain’s 0-5.

Iverk Produce South JA HL

Erin’s Own 4-13, Carrickshock 1-9.

Kilmacow 0-10, Rower-Inistioge 0-10.

Ballinkillen 3-11, Glenmore 0-3.

Dunnamaggin 1-13, Tullogher-Rosbercon 1-5.

J.J. Kavanagh & Sons North JB HL

Graigue-Ballycallan 3-15, Conahy Shamrocks 3-14.

O’Loughlin Gaels 1-14, Bennettsbridge 1-9.

Blacks & Whites 3-17, Clara 2-14.

St Lachtain’s 1-15, James Stephens 2-12.

Galmoy 5-20, Cloneen 1-2.

Duggan Steel Under-14 FL Roinn C Group B

St Patrick’s 8-10, Clara 0-1.