All the Kilkenny GAA fixtures

Kilkenny GAA fixtures

Kilkenny GAA fixtures

Wednesday

Allianz/Cumann na mBunscol Educational Supplies HL

Gaelscoil Osraí: Gaelscoil Osraí v Thomastown (4pm)

Kilkenny CBS: Kilkenny CBS v St Canice’s (4pm)

St Patrick’s DLS: St Patrick’s v St John’s (4pm)

Ballyhale NS: Ballyhale v Clara (4pm)

Kilmanagh NS: Kilmanagh v Castlecomer (4pm)

Saturday

All-Ireland colleges senior hurling Roinn A semi-finals

Venue TBA: Dungarvan Colleges v St Kieran’s College.

Venue TBA: Mercy Colleges v Kilkenny CBS.

Sunday

Allianz Hurling League

Cusack Park: Clare v Kilkenny (2pm)

Ref: Anthony Stapleton

J.J. Kavanagh & Sons North JAHL

Lisdowney: Lisdowney v Conahy Shamrocks (11.30am)

Ref: Eugene Ryan

Coon: St Martin’s v Emeralds (11.30am)

Ref: Ger O’Grady

Tom Ryall Park: Graigue-Ballycallan v St Lachtain’s (11.30am)

Ref: John McCormack

Iverk Produce South JAHL

Inistioge: Rower-Inistioge v Thomastown (11.30am)

Ref: Ollie O’Neill

Ballinkillen: Ballinkillen v Tullogher-Rosbercon (11.30am)

Ref: Shem Gibbons

J.J. Kavanagh & Sons North JBHL

Cloneen: Cloneen v Barrow Rangers (11.30am)

Ref: Podge Butler

Canon Kearns Park: Erin’s Own v James Stephens (11.30am)

Ref: John Guinan

Tom Walsh Park: Blacks & Whites v Threecastles (11.30am)

Ref: John Minogue

Bennettsbridge: Bennettsbridge v O’Loughlin Gaels (11.30am)

Ref: Peter Burke

James’s Park: Dicksboro v St Patrick’s (11.30am)

Ref: Paschal Connolly

Country Style Foods South JBHL

Graignamanagh: Graignamanagh v Carrickshock (11.30am)

Ref: John Walsh

Mullinavat: Mullinavat v John Lockes (11.30am)

Ref: Michael O’Sullivan

Windgap: Windgap v Carrigeen (11.30am)

Ref: Pat Hayes

Mooncoin: Mooncoin v Slieverue (11.30am)

Ref: Willie Kearney

Monday

Kilkenny Honda Centre Minor HL

Tullaroan: Tullaroan v Erin’s Own (5.30pm)

Ref: Peter Burke

Palmerstown: Dicksboro v Rower-Inistioge (5.30pm)

Ref: Paddy Bowden

Bennettsbridge: Bennettsbridge v Thomastown (5.30pm)

Ref: John McCormack

Larchfield: James Stephens v Mooncoin (5.30pm)

Ref: John Direen

Freshford: St Lachtain’s v Ballyhale Shamrocks (5.30pm)

Ref: Eugene Ryan

St John’s Park: O’Loughlin Gaels v Glenmore (5.30pm)

Ref: Eamon Mansfield

Clara: Clara v Piltown (5.30pm)

Ref: Sean Cleere

Urlingford: Emeralds v Lisdowney (5.30pm)

Ref: Sean Brennan

Tom Ryall Park: Graigue-Ballycallan v Galmoy/Windgap (5.30pm)

Ref: Paul Whelan

Jenkinstown: Conahy Shamrocks v Danesfort (5.30pm)

Ref: Gay Rafter

Coon: St Martin’s v Camross (5.30pm)

Ref: Podge Butler

Paulstown: Barrow Rangers v The Harps (5.30pm)

Ref: Shem Gibbons

Tullogher: Tullogher-Rosbercon v Kilmacow (5.30pm)

Ref: Eoin Hayes

John Locke Park: John Lockes v Fenians (5.30pm)

Ref: Julian O’Dwyer

Slieverue: Slieverue v Young Irelands (5.30pm)

Ref: Dominic Connolly

Ballyragget: St Patrick’s v Cloneen/Railyard (5.30pm)

Ref: John Guinan

Hugginstown: Carrickshock v Dunnamaggin (5.30pm)

Ref: Richard Dowling

Tuesday

Kilkenny Honda Centre Minor HL

Larchfield: James Stephens B v Mullinavat (5.30pm)

Ref: James Barry

Kilkenny Citroën Centre Minor FL

Tom Walsh Park: St Fiacre’s v Mullinavat (5.30pm)

Ref: John Bennett

Results

Allianz Hurling League

Kilkenny 2-15, Waterford 0-16

J.J. Kavanagh & Sons SFC

Dicksboro 0-12, James Stephens 1-9

Conahy Shamrocks 5-9, Thomastown 5-8

Mullinavat 4-6, O’Loughlin Gaels 0-9

Glenmore 1-7, Mooncoin 0-9

J.J. Kavanagh & Sons SFL final

Muckalee 0-11, Kilmoganny 1-4

J.J. Kavanagh and Sons IFC relegation final

Blacks & Whites 1-6, Danesfort 0-6

J.J. Kavanagh & Sons IFC

Piltown 3-12, Erin’s Own 2-6

J.J. Kavanagh & Sons JFC semi-finals

Rower-Inistioge 1-8, Railyard 1-8

Young Irelands 0-12, Tullogher-Rosbercon 1-7

Kilkenny Citroën Centre Minor FL

Mooncoin 4-14, Clara 1-3

Tullogher-Rosbercon 3-6, St Fiacre’s 3-4

Duggan Steel Under-14 FL Roinn A final

O’Loughlin Gaels 6-7, James Stephens 4-2

Duggan Steel Under-14 FL Roinn A Shield final

Thomastown 2-7, Dicksboro 1-5

Duggan Steel Under-14 FL

Conahy Shamrocks 4-4, St Fiacre’s 2-7

Allianz/Cumann na mBunscol Roinn A Educational Supplies HL

Clara 3-7 St Canice’s 3-1

Gaelscoil Osraí 4-4, Kilkenny CBS 1-2

Roinn B Educational Supplies HL

Gowran 6-3, Lisdowney 0-4

Urlingford 3-4, Freshford 2-5

Bennettsbridge 7-25, Scoil McCauley Rice 1-5

Roinn C Educational Supplies HL

Coon/Muckalee 4-2, St Canice’s 1-3

Danesfort 1-9, Gaelscoil Osraí 1-1

Top Oil Roinn D 11-a-side HL

Johnstown 5-1, Windgap 3-2