GAA fixtures and results

All the fixtures and results from the Kilkenny GAA scene

All the fixtures and results from the Kilkenny GAA scene

FRIDAY

J.J. Kavanagh & Sons Senior FL S/Final

TBC: Muckalee v Conahy Shamrocks (7.30pm) [Extra Time]

SATURDAY

J.J. Kavanagh & Sons Senior FL S/Final

Thomastown: Mooncoin v Railyard (2pm) [Extra Time]

J.J. Kavanagh & Sons Intermediate FL Final

TBC: Ballyhale Shamrocks v Erin’s Own (12 noon) [Extra Time]

Ref: John Bennett

Kilkenny Citroën Centre Minor FL

Canon Kearns Park: Erin’s Own v Glenmore (11am)

Piltown: Piltown v Mooncoin (11am)

Larchfield: James Stephens v O’Loughlin Gaels (11am)

Muckalee: St Martin’s v Rower-Inistioge (11am)

Dr Tierney Park: St Fiacre’s v Tullogher-Rosbercon (11am)

Cloneen: Cloneen/Railyard v Ballyhale Shamrocks (11am)

Tom Ryall Park: Graigue-Ballycallan v Conahy Shamrocks (11am)

Lisdowney: Lisdowney v Mullinavat (11am)

Danesfort: Danesfort v Tullaroan (11am)

Callan CBS: Kilmoganny v Emeralds (2pm)

Duggan Steel U-14 FL (ALL 11am)

Danesfort: Danesfort v Mooncoin

Kells Road Ground: James Stephens v Erin’s Own

Palmerstown: Dicksboro v O’Loughlin Gaels

Callan CBS: Kilmoganny v Emeralds

Inistioge: Rower Inistioge v Bennettsbridge

Freshford: St Lachtain’s v Graigue Ballycallan

Mullinavat: Mullinavat v John Lockes

Tom Walsh Park: St Fiacres v Piltown

Hugginstown: Carrickshock v Ballyhale Shamrocks

Páirc na Ratha: Glenmore v Conahy Shamrocks

Tullogher: Tullogher Rosbercon v St Martin’s

Palmerstown: Dicksboro v Cloneen/Railyard

Gowran: Young Irelands v O’Loughlin Gaels

Paulstown: Clara v Barrow Rangers

Ballyragget: St. Patrick’s v James Stephens

Tullaroan: Tullaroan v Windgap

SUNDAY

Allianz Hurling League

Nowlan Park: Kilkenny v Galway (2pm)

Ref: Colm Lyons

Leinster Colleges SH Roinn A Final

Nowlan Park: Kilkenny CBS v St Kieran’s College (12 noon)

J.J. Kavanagh & Sons Junior FL Final

Dr Tierney Park: Graignamanagh v Carrickshock (11am) [Extra Time]

Ref: Eoin Hayes

GAA RESULTS

J.J. Kavanagh & Sons Senior FL

Railyard 0-9, Clara 2-3

Clara 3-9, St Patrick’s 1-10

Railyard 3-8, Kilmoganny 1-1

J.J. Kavanagh & Sons Intermediate FL

Erin’s Own 3-11, Rower-Inistioge 1-7

Ballyhale Shamrocks w/o, Rower-Inistioge scr

Ballyhale Shamrocks 3-8, Blacks & Whites 1-6

Piltown 4-11, Thomastown 3-5

J.J. Kavanagh & Sons Junior FL

Carrickshock 1-10, Young Irelands 2-6

Danesfort 3-6, Railyard 1-3

Graignamanagh 2-12, Windgap 0-4

Tullogher Rosbercon w/o, Carrigeen scr

Kilkenny Citroën Centre Minor FL

St Martin’s 4-7, O’Loughlin Gaels 3-9

Rower Inistioge w/o, James Stephens scr

Lisdowney 2-9, Kilmacow 2-6

Tullaroan 3-8, Kilmoganny 2-3

Duggan Steel U-14 FL

Mooncoin 3-1, Thomastown 2-3

O’Loughlin Gaels 6-7, Erin’s Own 0-1

Kilmoganny 3-5, Bennettsbridge 3-4

Kilmoganny 5-12, Rower-Inistioge 0-0

Graigue Ballycallan 1-5, John Lockes 1-1

St Lachtain’s W/o, Mullinavat Scr

Ballyhale Shamrocks 8-5, Piltown 3-2

St Fiacre’s 4-8, Carrickshock 1-0

St Martin’s 1-6, Conahy Shamrocks 0-8

Glenmore 7-7, Tullogher-Rosbercon 0-2

Dicksboro 1-8, Young Irelands 1-6

Cloneen/Railyard 8-9, O’Loughlin Gaels 1-0

James Stephens 5-3, Barrow Rangers 0-0

Kilmacow 3-3, Tullaroan 0-3