Kilkenny GAA fixtures and results

Hurling
The Kilkenny GAA fixtures and results

The Kilkenny GAA fixtures and results

WEDNESDAY

Leinster Intermediate hurling final

Nowlan Park: Kilkenny v Wexford (7.30pm)

Ref: Danny Harrington (Dublin)

J.J. Kavanagh & Sons North Junior B HC

Kells Road Ground: James Stephens v Erin’s Own (7pm)

Ref: Peter Burke

Duggan Steel U-14 HL Roinn B semi-final

Tom Walsh Park: St Fiacre’s v Emeralds (7.30pm)

Ref: Eoin Hayes

THURSDAY

J.J. Kavanagh & Sons North Junior HC

Venue: TBC: Erin’s Own v James Stephens (7.30pm)

Cloneen: Cloneen v O’Loughlin Gaels (7.45pm)

J.J. Kavanagh & Sons North Junior B HC

Freshford: St Lachtain’s v Graigue-Ballycallan (7.30pm)

Galmoy: Galmoy v Conahy Shamrocks (7.30pm)

Tom Walsh Park: Blacks & Whites v St Martin’s (7.30pm)

Bennettsbridge: Bennettsbridge v Clara (7.30pm)

Danesfort: Danesfort v Threecastles (7.30pm)

Duggan Steel U-16 Hurling Roinn A

Palmerstown: Dicksboro v O’Loughlin Gaels (7pm)

Ref: John Minogue

Jenkinstown: Conahy Shamrocks v Ballyhale Shamrocks (7pm)

Ref: Sean Cleere

Thomastown: Thomastown v Mooncoin (7pm)

Ref: John Walsh

Danesfort: Danesfort v Erin’s Own (7pm)

Ref: John Kennedy

Tullaroan: Tullaroan v Kilmacow (7pm)

Ref: Stephen Delaney

Freshford: St Lachtain’s v Emeralds (7pm)

Ref: Eugene Ryan

Duggan Steel U-16 Hurling Roinn B

Paulstown: Barrow Rangers v Slieverue (7pm)

Ref: Kevin Cushen

Tom Ryall Park: Graigue-Ballycallan v Lisdowney (7.30pm)

Ref: Kieran Canavan

Gowran: Young Irelands v St Martin’s (7pm)

Ref: Sean Brennan

Dunnamaggin: Dunnamaggin v Clara (7pm)

Ref: Jim Fitzgerald

John Locke Park: John Lockes v Bennettsbridge (7pm)

Ref: Paul Cahill

Tom Walsh Park: St Fiacre’s v Tullogher-Rosbercon (7pm)

Ref: Eoin Hayes

FRIDAY

J.J. Kavanagh & Sons North Junior HC

Clara: St Martin’s v Blacks and Whites (7.30pm)

Gowran: Bennettsbridge v Barrow Rangers (7.30pm)

J.J. Kavanagh & Sons North Junior A HC

Freshford: St Lachtain’s v Emeralds (7.30pm)

Ref: Paddy Bowden

Country Style Foods South JBH League final

Mooncoin: Piltown v Mullinavat (7.30pm)

SATURDAY

J.J. Kavanagh & Sons North Junior A HC

Tom Ryall Park: Graigue-Ballycallan v St Patrick’s (7pm)

Lisdowney: Lisdowney v Conahy Shamrocks (7pm)

Johnstown: Fenians v Young Irelands (7.30pm)

Ref: Gay Rafter

Iverk Produce South JAHC

Mullinavat: Kilmacow v Thomastown (7.30pm)

Slieverue: Tullogher-Rosbercon v Glenmore (7.30pm)

Piltown: Mooncoin v Carrickshock (7.30pm)

SUNDAY

Iverk Produce South JAHC

Thomastown: Rower-Inistioge v Dunnamaggin (1pm)

Country Style Foods South JBHC

Mullinavat: Ballyhale Shamrocks v Carrigeen (1pm)

Kilkenny Honda Centre MHL

Cloneen: Cloneen v Carrickshock 6pm

MONDAY

J.J. Kavanagh & Sons North JBHC

Paulstown: Barrow Rangers v Dicksboro (7.30pm)

TUESDAY

J.J. Kavanagh & Sons North JBHC

St John’s Park: O’Loughlin Gaels v Cloneen (7.30pm)

Kilkenny Honda Centre MHL

Gowran: Young Irelands v St Patrick’s (7.30pm)

GAA Results

J.J. Kavanagh & Sons JHL

Mullinavat 2-17, St Martin’s 1-17

St Canice’s Credit Union Byrne Cup HL

Graigue-Ballycallan 0-16, Thomastown 1-9

James Stephens 0-18, St Patrick’s 1-13

O’Loughlin Gaels 3-15, Clara 0-20

Lisdowney 0-22, St Lachtain’s 2-13

St Martin’s 5-10, Young Irelands 0-17

Fenians 1-18, Erin’s Own 0-13

Michael Lyng Motors Aylward Cup HL

Dicksboro 3-16, Tullaroan 1-9

Conahy Shamrocks 3-6, Emeralds 0-14

Ballyhale Shamrocks 4-12, Dunnamaggin 0-15

Rower-Inistioge 0-18, Danesfort 1-13

Mullinavat 3-18, Tullogher-Rosbercon 0-13

Carrickshock 1-15, Glenmore 1-12

J.J. Kavanagh & Sons North JAHC

Graigue-Ballycallan 3-11, Emeralds 2-8

St Lachtain’s 3-13, St Patrick’s 3-12

Young Irelands 2-16, Lisdowney 3-11

Iverk Produce South JAHC League
Dunnamaggin 1-20, Glenmore 1-16

Tullogher-Rosbercon 1-14, Thomastown 1-12

Mooncoin 2-13, Rower-Inistioge 2-11

Carrickshock 3-15, Kilmacow 0-17

J.J. Kavanagh & Sons North JBHC

Barrow Rangers 2-11, Graigue-Ballycallan 2-9

James Stephens 1-17, Barrow Rangers 1-16

Graigue-Ballycallan 3-22, Clara 3-16

Conahy Shamrocks 5-18, Cloneen 0-9

Danesfort 5-21, Cloneen 1-15

O’Loughlin Gaels 2-22, Galmoy 1-15

Bennettsbridge 3-16, Erin’s Own 0-12
St Lachtain’s 1-19, Dicksboro 2-14

Country Style Foods South JBHL semi-final

Piltown 0-18, Rower-Inistioge 1-14

Kilkenny Honda Centre MHL Roinn A

O’Loughlin Gaels 4-15, Tullaroan 1-9

Erin’s Own 1-11, Mooncoin 1-9

Bennettsbridge 0-23, Dicksboro 2-17

Rower-Inistioge 3-15, Piltown 0-8

Kilkenny Honda Centre MHL Roinn B

Danesfort 2-14, Rosenallis 1-8

Lisdowney 5-18, Fenians 5-7

John Lockes 2-19, Tullogher-Rosbercon 1-12

Galmoy/Windgap 1-12, Kilmacow 0-13

Graigue-Ballycallan 3-20, Ballyhale Shamrocks 3-15

Slieverue 7-16, Mullinavat 0-11

The Harps 2-26, Emeralds 0-10

St Martin’s 3-18, James Stephens 2-8

Kilkenny Honda Centre MHL Roinn C

Cloneen 1-9, St Patrick’s 1-7

Carrickshock 6-17, Dicksboro 1-12

Duggan Steel U-16 HL Roinn A

Dicksboro 4-19, Ballyhale Shamrocks 2-8

Duggan Steel U-14 HL Roinn B

St Fiacre’s 6-13, Graigue-Ballycallan 2-6

Bennettsbridge 3-16, John Lockes 3-13