All the GAA fixtures and results

Wednesday

Wednesday

Kilkenny Citroen Centre MFC Roinn A [2010] Semi Final

Thomastown: Thomastown v Clara (7pm)

Ref: Paschal Connolly

Kilkenny Citroen Centre MFC Roinn B [2010] Semi Final

Mooncoin: Mullinavat v Mooncoin (7pm)

Ref: John Kennedy (Extra Time)

Kilkenny Citroen Centre Minor F.C. Roinn A Quarter Final

Jenkinstown: Emeralds v Barrow Rangers (7pm)

Ref: Sean Cleere (Extra Time)

Kilkenny Citroen Centre Minor F.C. Roinn C Semi Finals

Danesfort: Danesfort v Railyard (7pm)

Ref: Julian O’Dwyer (Extra Time)

Tullogher: Tullogher Rosbercon v Kilmoganny (7pm)

Ref: Paul Whelan (Extra Time)

Duggan Steel Under-16 H.C. Roinn C Shield Semi-Final Replay

Tullaroan: Lisdowney v Graigue Ballycallan (6.45pm)

Ref: Denis O’Sullivan (Extra Time)

Callan: O’Loughlin Gaels v Carrickshock (6.45pm)

Ref: John Minogue (Extra Time)

Friday

J.J. Kavanagh and Sons Junior H.C.

Tom Ryall Park: James Stephens v Dunnamaggin (6.30pm)

Ref: Eugene Ryan

Duggan Steel Under-16 H.C. Roinn A Shield Final

Thomastown: O’Loughlin Gaels v Rower Inistioge (6.45pm)

Ref: Jim Fitzgerald (Extra Time)

Duggan Steel Under-16 H.C. Roinn B Shield Final

Palmerstown: Clara v Ballycallan/Lisdowney (6.45pm)

Ref: Ollie O’Neill (Extra Time)

Duggan Steel Under-16 H.C. Roinn C Shield Final

Bennettsbridge: Slieverue v St. Patrick’s (6.45pm)

Ref: John Walsh (Extra Time)

Duggan Steel Under-16 H.C. Roinn C Shield Semi-Final

Bennettsbridge: Cloneen v Slieverue (6.45pm)

Ref: Eoin Hayes (Extra Time)

Duggan Steel Under-14 H.C.

Ballyhale: Mooncoin v St. Lachtain’s (6.45pm)

Ref: Podge Butler (Extra Time)

Palmerstown: Cloneen v Galmoy/Windgap (6.45pm)

Ref: Eamon Larkin (Extra Time)

Saturday

J.J. Kavanagh and Sons Junior Hurling League

Freshford: Lisdowney v Galmoy (3pm)

Ref: Eamon Mansfield

Michael Lyng Motors Aylward Cup League Final

Callan: John Lockes v O’Loughlin Gaels (3pm)

Ref: Eugene Ryan

Duggan Steel Under-16 H.C. Roinn A County Final

Nowlan Park: Dicksboro v James Stephens (4pm)

Ref: Peter Burke

Duggan Steel Under-16 H.C. Roinn B County Final

Mullinavat: Thomastown v Ballyhale Shamrocks (3.30pm)

Ref: Richard Dowling

Duggan Steel Under-16 H.C. Roinn C County Final

Mullinavat: Dunnamaggin v Tullogher Rosbercon (2pm)

Ref: Richie Buckley

Under-12 Hurling Festival

In Nowlan Park:

Barrow Rangers v Glenmore (8.45am)

Ballyhale Shamrocks v O’Loughlin Gaels (8.45am)

Barrow Rangers v Glenmore (8.45am)

Ballyhale Shamrocks v O’Loughlin Gaels (8.45am)

Thomastown v Graigue Ballycallan (9.45am)

Carrickshock v St. Martin’s (9.45am)

Thomastown v Graigue Ballycallan (9.45am)

Carrickshock v St. Martin’s (9.45am)

Rower Inistioge v Bennettsbridge (10.45am)

St. Patrick’s v James Stephens (10.45am)

Rower Inistioge v Bennettsbridge (10.45am)

St. Patrick’s v James Stephens (10.45am)

Tullaroan v Mullinavat (11.45am)

John Lockes v Slieverue (11.45am)

Tullaroan v Mullinavat (11.45am)

John Lockes v Slieverue (11.45am)

St. Lachtain’s v Dicksboro (12.45pm)

Conahy Shamrocks v Slieverue (12.45pm)

St. Lachtain’s v Dicksboro (12.45pm)

Conahy Shamrocks v Slieverue (12.45pm)

Emeralds v Tullogher Rosbercon (1.15pm)

Emeralds v Tullogher Rosbercon (1.15pm)

Sunday

GAA Hurling All Ireland S.H. Final

Croke Park: Kilkenny v Tipperary (3.30pm)

Ref: Brian Gavin

Tuesday

Kilkenny Citroen Centre M.F.C. Roinn A Semi Final

Inistioge: Rower Inistioge v James Stephens (6.30pm)

Ref: Raymond Byrne (Extra Time)

RESULTS

GAA Hurling All Ireland I.C.Final

Clare 2-13, Kilkenny 1-11

J.J. Kavanagh and Sons Junior H.C.

Fenians 1-11, St Martin’s 0-9

O’Loughlin Gaels 0-17, Clara 2-10

Dunnamaggin 2-16, Dicksboro 2-13

Mooncoin 2-9, Erin’s Own 2-7

J. J. Kavanagh and Sons North J.H.C. Final

St. Patrick’s 0-19, Galmoy 2-10

J.J. Kavanagh and Sons J.A.H.C. County Final

Tullaroan 1-13 Rower Inistioge 0-13

J.J. Kavanagh and Sons J.B.H.C. County Final

Conahy Shamrocks 4-14, Glenmore 0-6

J.J. Kavanagh and Sons All County J.H.L. Final

Mount Leinster Rangers 1-14, Kilmacow 1-7

J. J. Kavanagh and Sons Paddy Cahill Cup Final

Naomh Moling 3-9, Naomh Bríd 1-9

Duggan Steel Under-16 H.C. Roinn C Shield Semi-Final

St. Patrick’s 2-7, James Stephens B 2-4

Billy Ronan Tournament Final

John Lockes 2-13, St Lachtain’s 2-12

Tom Kinsella Memorial Cup Semi Final

Buffers Alley 1-20, O’Loughlin Gaels 2-14