All the GAA fixtures and results

Kilkenny GAA Fixtures

Kilkenny GAA Fixtures

WEDNESDAY

Top Oil Roinn B Championship Quarter-finals

Piltown NS v Graignamanagh NS (3pm)

Lisdowney NS v St Canice’s NS (3pm)

Glenmore NS v Danesfort NS (3pm)

Toymaster Football League

Tullogher Rosbercon NS v Rower-Inistioge NS (4pm)

Kilkenny CBS NS v Gaelscoil Osraí (4pm)

Scoil McCauley Rice NS v St Canice’s NS (4pm)

SATURDAY

J.J. Kavanagh & Sons North Under-21 A HC Quarter-final

Bennettsbridge: Barrow Rangers v James Stephens (2pm)

Ref: Shem Gibbons (Extra Time)

J.J. Kavanagh & Sons North Under-21 B HC Quarter-final

Freshford: Cloneen v Emeralds (2pm)

Ref: Paddy Bowden (Extra Time)

J.J. Kavanagh & Sons North Under-21 B HC

Canon Kearns Park: St Martin’s v Dicksboro B (2pm)

Ref: Eugene Ryan (Extra Time)

J.J. Kavanagh & Sons South Under-21 A HC Semi-final

Tullogher: Mullinavat v Rower-Inistioge (2pm)

Ref: John Bennett (Extra Time)

J.J. Kavanagh & Sons South Under-21 A HC Shield Semi-final

Ballyhale: John Lockes v Thomastown (2pm)

Ref: Paschal Connolly (Extra Time)

J.J. Kavanagh & Sons South Under-21 B HC Final

Carrigeen: Piltown v Kilmacow (2pm)

Ref: Dominic Connolly (Extra Time)

SUNDAY

Leinster Club IFC 2011

Canon Kearns Park: Muckalee v Skerries Harps (2.30pm)

Ref: Fergal Barry

Linesmen: Sean Cleere, Pat Hayes

Leinster Club JHC Semi-final

Ballyragget: St. Patrick’s v Brosna Gaels (2.30pm)

Linesmen: Sean Brennan, Denis O’Sullivan

J.J. Kavanagh & Sons South Under-21 A HC Semi-final

Piltown: Mooncoin v Ballyhale Shamrocks (2pm)

Ref: Jim Fitzgerald (Extra Time)

J.J. Kavanagh & Sons South Under-21 B HC Shield Final

Thomastown: St Fiacre’s v Carrickshock (2pm)

Ref: John Minogue (Extra Time)

Duggan Steel Under-16 FCL

Larchfield: James Stephens v Mooncoin (11am)

Ref: Ger O’Grady

Palmerstown: Dicksboro v Rower-Inistioge (11am)

Ref: Eugene Ryan

Tullaroan: Tullaroan v Kilmoganny (11am)

Ref: Julian O’Dwyer

Duggan Steel Under-14 B HC Shield Final

Bennettsbridge: Tullogher-Rosbercon v Graigue-Ballycallan (11am)

Ref: John Walsh (Extra Time)

MONDAY

Corn na Tuaithe Country Cup Football Quarter-finals

Lisdowney NS v Thomastown NS (3pm)

Piltown NS v Danesfort NS (3pm)

GAA Results

AIB Leinster Club SHC

Oulart-The Ballagh 2-12, James Stephens 0-15

AIB Leinster Club IHC

Danesfort 1-8, Mount Leinster Rangers 1-10

AIB Leinster Club IFC

Muckalee 1-13, St Andrew’s 1-7

J.J. Kavanagh & Sons SFC County Final

Muckalee 0-6, Kilmoganny 0-4

J.J. Kavanagh & Sons North Under-21 A HC Quarter-final

St Patrick’s 1-13, O’Loughlin Gaels 2-8

J.J. Kavanagh & Sons North Under-21 B HC Quarter-finals

Tullaroan 2-16, Conahy Shamrocks 0-10

Emeralds 1-22, Bennettsbridge 2-7

J.J. Kavanagh & Sons South Under-21 A HC Quarter-finals

Rower-Inistioge 0-14, Thomastown 0-11

Mooncoin 1-20, Glenmore 1-11

J.J. Kavanagh & Sons South Under-21 B HC Semi-final

Piltown 2-18, Slieverue 1-9

J.J. Kavanagh & Sons South Under-21 B HC Shield Semi-finals

Carrickshock 3-8, Dunnamaggin 1-12

St Fiacre’s 2-17, Tullogher Rosbercon 2-9

Duggan Steel Under-16 FCL

Dicksboro 5-6, Mooncoin 1-5

James Stephens 2-7, Glenmore 1-1

Piltown 4-6, Thomastown 3-4

Kilmoganny 3-12, Railyard 3-2

Duggan Steel Under-14 HL Roinn C Final

Danesfort 5-8, Dunnamaggin 1-6