Kilkenny GAA results

St. Canice’s Credit Union Byrne Cup H.L.

St. Canice’s Credit Union Byrne Cup H.L.

Ballyhale Shamrocks 1-17, Carrickshock 1-10

Danesfort W/o, Mullinavat Scr

Clara 3-18, Graigue Ballycallan 1-18

St Martin’s 5-1,5 O’Loughlin Gaels 3-12

St Lachtain’s 1-22, Emeralds 0-17

Michael Lyng Motors Aylward Cup H.L.

St. Patrick’s 2-12, Fenians 2-10

Erin’s Own 3-20, Tullaroan 1-10

Dicksboro 4-14, Conahy Shamrocks 2-13

Mooncoin 3-14, Rower Inistioge 1-10

James Stephens 2-19, Tullogher Rosbercon 0-14

Glenmore 2-11, Dunnamaggin 0-17

Iverk Produce South Junior A H.L. Final

Ballinkillen 1-18, Mullinavat 1-13

J.J. Kavanagh and Sons North Junior ‘B’ H.L. Quarter Finals

Danesfort 1-10, James Stephens 1-6

St. Patrick’s 1-10, Cloneen 1-5

Country Style Foods South Junior ‘B’ H.L. Semi Final

Rower Inistioge 2-15, Graignamanagh 1-13

J. J. Kavanagh All County Junior H.L.

Mooncoin 3-15, Naomh Eoin 0-15

Piltown 1-15, Cloneen 0-15

O’Loughlin Gaels 2-12, Barrow Rangers 0-12

Thomastown 4-14, Naomh Moling 2-9

Mt Leinster Rangers 4-26, Fenians 1-6

Dicksboro 0-12, St Martin’s 0-8

Lisdowney 3-25, James Stephens 0-11

Erin’s Own 2-14, Slieverue 2-11

Tullaroan 3-14, Bennettsbridge 2-13

Tullaroan 2-13, Slieverue 2-10

Naomh Bríd 2-14, Windgap 4-8

Kilmacow 1-19, Blacks and Whites 0-12

J. J. Kavanagh and Sons Joe Walsh Cup Quarter Final

Barrow Rangers 2-13, John Lockes 1-3

Dicksboro 3-13, Graigue Ballycallan 3-10

Erin’s Own 1-10, Galmoy 1-4

Carrickshock 3-4, Clara 1-7

Duggan Steel Under-14 H.L.

Danesfort 2-10, Graigue Ballycallan 2-6

James Stephens 3-10, Dicksboro 2-5

Conahy Shamrocks 4-26, Thomastown 2-7

Kilmacow 6-17, John Lockes 1-3

Tullaroan 4-14, Glenmore 2-4

Erin’s Own 8-12, Tullogher Rosbercon 1-6

Rower Inistioge 2-13, St Martin’s 3-3

Dunnamaggin 2-8, Young Irelands 3-2

Duggan Steel Under-14 F.C. Roinn B Quarter Final

Piltown 3-9, Barrow Rangers 3-3

Duggan Steel Under-14 F.L. Roinn D 13 aside Final

Cloneen/Railyard 3-3, St Lachtain’s 1-0

Educational Supplies Schools H.C. Roinn A Quarter Finals

St. Patrick’s 5-8, Clara 0-8

St. Canice`s 3-9, St. John`s 1-4

Kilmanagh 4-11, Scoil Phádraig Ballyhale 2-5

Gaelscoil Osraí 2-5, Kilkenny CBS 1-4

Educational Supplies Schools H.C. Roinn B Quarter Finals

Tullogher Rosbercon 4-8, Urlingford 3-7

Thomastown 5-5, Freshford 4-4

Bennettsbridge 6-10, Gowran 4-5

Top Oil Schools H.C. Roinn C Quarter Finals

Lisdowney 1-8, St. Canice`s 1-0

Graigue/Skeough 2-8, Coon/Muckalee 1-4

Danesfort 6-10, Clogh/Mooneenroe 2-4

Top Oil Schools H.L. Roinn D

Tullaroan 6-5, Windgap 5-4

Conahy 6-3, Bennettsbridge 2-5