Kilkenny GAA fixtures and results

All the fixtures and results from the Kilkenny GAA scene

All the fixtures and results from the Kilkenny GAA scene

WEDNESDAY

J.J. Kavanagh & Sons Senior FL

Heywood: Railyard v Clara (7.30pm)

J.J. Kavanagh & Sons Intermediate FL

Piltown: Rower-Inistioge v Ballyhale Shamrocks (7.30pm)

Ref: John Bennett

FRIDAY

J.J. Kavanagh & Sons Intermediate FL

Piltown: Rower-Inistioge v Erin’s Own (8pm)

Ref: John Minogue

Duggan Steel Under-14 FL

Piltown: Piltown v Ballyhale Shamrocks (6.30pm)

Ref: Gavin Quilty

SATURDAY

J.J. Kavanagh & Sons Senior FL

Ballyragget: St. Patrick’s v Clara (2.30pm)

Ref: John Guinan

Canon Kearns Park: Railyard v Kilmoganny (2.30pm)

Ref: Eugene Ryan

J.J. Kavanagh & Sons Intermediate FL

Ballyhale: Ballyhale Shamrocks v Blacks and Whites (2pm)

Ref: John Bennett

Hugginstown: Carrickshock v Young Irelands (2pm)

Ref: Eoin Hayes

Kilkenny Citroën Centre Minor FL

All games 11am

Mooncoin: Mooncoin v Dicksboro

Páirc na Ratha: Glenmore v Piltown

Larchfield: James Stephens v Rower-Inistioge

Dr Tierney Park: Clara v St Fiacre’s

John Locke Park: John Lockes v Cloneen/Railyard

Kilmacow: Kilmacow v Lisdowney

Urlingford: Emeralds v Fenians

Tullaroan: Tullaroan v Kilmoganny

Ballyragget: St Patrick’s v Young Irelands

Duggan Steel Under-14 FL

Danesfort: Danesfort v Lisdowney (11am)

SUNDAY

AIB All Ireland Intermediate Camogie Club Championship final

Croke Park: Ballyhale Shamrocks v Lismore (1.15pm)

J.J. Kavanagh & Sons Junior FL

Danesfort: Danesfort v Railyard (11am)

Ref: Paschal Connolly

Tullogher: Tullogher-Rosbercon v Carrigeen (2pm)

Ref: Máirtín Ó Caoillte

Dr Tierney Park: Graignamanagh v Windgap (2pm)

Ref: Paul Hunston

Duggan Steel Under-14 FL

Mooncoin: Mooncoin v Thomastown (11am)

Canon Kearns Park: Erin’s Own v O’Loughlin Gaels (11am)

Larchfield: James Stephens v Dicksboro (11am)

Urlingford: Emeralds v Bennettsbridge (11am)

The Rower: Rower-Inistioge v Kilmoganny (11am)

Tom Ryall Park: Graigue-Ballycallan v John Lockes (11am)

Freshford: St Lachtain’s v Mullinavat (11am)

Tom Walsh Park: St Fiacre’s v Carrickshock (11am)

Jenkinstown: Conahy Shamrocks v St Martin’s (11am)

Páirc na Ratha: Glenmore v Tullogher-Rosbercon (2pm)

Cloneen: Cloneen/Railyard v O’Loughlin Gaels (11am)

Palmerstown: Dicksboro v Young Irelands (11am)

Paulstown: Barrow Rangers v James Stephens (11am)

Ballyragget: St Patrick’s v Clara (11am)

Slieverue: Slieverue v Kilmacow (11am)

Johnstown: Fenians v Windgap (11am)

WEDNESDAY, MARCH 5

J.J. Kavanagh & Sons Junior FL

Crettyard: Railyard v Graigue Ballycallan (7.30pm)

GAA RESULTS

Allianz Hurling League

Kilkenny 5-20, Tipperary 5-14

J.J. Kavanagh & Sons Senior FL

Kilmoganny 1-14, Clara 2-5

Railyard 2-11, St. Patrick’s 3-5

J.J. Kavanagh & Sons Intermediate FL

Ballyhale 0-9, Thomastown 1-2

J.J. Kavanagh & Sons Junior FL

Danesfort 2-11, Graigue-Ballycallan 2-6

Muckalee 1-13, Carrigeen 1-1

Windgap 2-3, Muckalee 1-3

Graignamanagh 1-10, Tullogher-Rosbercon 2-3

Kilkenny Citroën Centre Minor FL

Kilmacow 4-7, Mullinavat 3-4

Duggan Steel Under-14 FL

Lisdowney 5-5, Mooncoin 2-5

O’Loughlin’s 6-4, James Stephens 2-5

Graigue Ballycallan 6-7, Mullinavat 4-3

Piltown 10-5, Carrickshock 3-5

Ballyhale Shamrocks 9-3, St Fiacre’s 2-2

Tullogher Rosbercon W/o, Conahy Shamrocks Scr

Glenmore 8-6, St Martin’s 3-0

O’Loughlin Gaels 5-6, Dicksboro 1-3

Leinster P.P. Sch SH ‘A’ semi-finals

Kieran’s College 2-14, Colaiste Eoin 0-07

Kilkenny CBS 1-16, Good Counsel 0-13