GAA fixtures and results

The Kilkenny GAA fixtures and results

The Kilkenny GAA fixtures and results

WEDNESDAY

St Canice’s Credit Union Byrne Cup HL

Johnstown: Fenians v Erin’s Own (7.30pm)

Ref: Peter Burke

Kilkenny Honda Centre MHL Roinn B

Lisdowney: Lisdowney v Rosenallis (7.30pm)

Ref: Gay Rafter

THURSDAY

J.J. Kavanagh & Sons JHL

Muckalee: Mullinavat v St Martin’s (7.30pm)

Ref: Willie Kearney

J.J. Kavanagh & Sons North JAHC

Ballyragget: St Patrick’s v St Lachtain’s (7.30pm)

Tom Ryall Park: Graigue-Ballycallan v Emeralds (7.30pm)

Gowran: Young Irelands v Lisdowney (7.30pm)

J.J. Kavanagh & Sons North JBHC

Cloneen: Cloneen v Conahy Shamrocks (7.30pm)

Ref: Peter Burke

Duggan Steel U-16 HL Roinn A

Palmerstown: Dicksboro v Ballyhale Shamrocks (7.30pm)

FRIDAY

St Canice’s Credit Union Byrne Cup HL

Clara: Clara v O’Loughlin Gaels (7.30pm)

Iverk Produce South JAHC League

Inistioge: Rower-Inistioge v Mooncoin (7.30pm)

Pairc na Ratha: Glenmore v Dunnamaggin (7.30pm)

Tullogher: Tullogher-Rosbercon v Thomastown (7.30pm)

Kilkenny Honda Centre MHL Roinn C

Hugginstown: Carrickshock v Dicksboro (7.30pm)

Duggan Steel U-14 HL Roinn B

Gowran: Young Irelands v Emeralds (7.30pm)

Ref: John Minogue

SATURDAY

All-Ireland Senior Hurling Qualifier

Nowlan Park: Waterford v Wexford (7pm)

Note: All club stewards to report by 4.30pm

SUNDAY

Michael Lyng Motors Aylward Cup HL

Dunnamaggin: Dunnamaggin v Ballyhale Shamrocks (2pm)

J.J. Kavanagh & Sons North Junior AHC

Johnstown: Fenians v Young Irelands (2pm)

Iverk Produce South JAHC League

Kilmacow: Kilmacow v Carrickshock (1pm)

J.J. Kavanagh & Sons North JBHC

Clara: Clara v Graigue-Ballycallan (1pm)

Paulstown: Barrow Rangers v James Stephens (1pm)

J.J. Kavanagh & Sons North JBHC

Tom Walsh Park: Blacks & Whites v Conahy Shamrocks (1pm)

Danesfort: Danesfort v Cloneen (1pm)

J.J. Kavanagh & Sons North JBHC

St John’s Park: O’Loughlin Gaels v Galmoy (1pm)

Threecastles: Threecastles v St Martin’s (7pm)

Freshford: St Lachtain’s v Dicksboro (1pm)

Bennettsbridge: Bennettsbridge v Erin’s Own 1pm

Country Style Foods South JBHL semi-finals

Mullinavat: Mullinavat v John Lockes (1pm)

Piltown: Piltown v Rower-Inistioge (1pm)

TUESDAY

Kilkenny Honda Centre MHL

Tullaroan: Tullaroan v Bennettsbridge

Palmerstown: Dicksboro v Mooncoin

Canon Kearns Park: Erin’s Own v Glenmore

Inistioge: Rower-Inistioge v St Lachtain’s

Jenkinstown: Conahy Shamrocks v James Stephens

Thomastown: Thomastown v Piltown

Lisdowney: Lisdowney v Danesfort (7pm)

Slieverue: Slieverue v Clara

Ballyragget: St Patrick’s v Carrickshock (7pm)

Palmerstown: Dicksboro v Cloneen

Paulstown: Barrow Rangers v Young Irelands

RESULTS

St Canice’s Credit Union SHL

Ballyhale Shamrocks 2-16, St Martin’s 1-11

Clara 2-19, Tullaroan 0-14

O’Loughlin Gaels 5-18, Carrickshock 1-12

James Stephens 6-18, Fenians 0-6

Erin’s Own 1-13, Rower Inistioge 0-12

Danesfort 1-15, Dicksboro 1-15

Michael Lyng Motors IHL

Tullogher-Rosbercon 2-16 Glenmore 2-8

Thomastown 0-19, Conahy Shamrocks 1-12

St Patrick’s 1-14, Young Irelands 2-9

Graigue-Ballycallan 1-20, Dunnamaggin 1-16

St Lachtain’s 1-10, Lisdowney 1-10

Mullinavat 2-20, Emeralds 1-14

J J. Kavanagh & Sons JHL

Barrow Rangers 1-14, Slieverue 1-13

Bennettsbridge 3-17, Mooncoin 1-12

Graignamanagh 0-18, Cloneen 0-8

Kilmacow 2-17, Blacks & Whites 1-18

Piltown 3-17, John Lockes 1-11

Windgap 3-15, Galmoy 2-14

J.J. Kavanagh & Sons North JBHC

O’Loughlin Gaels 1-14, St Martin’s 1-10

Country Style Foods South JBHC League

John Lockes 2-15, Ballyhale Shamrocks 1-8

Kilkenny Honda Centre MHL

Mooncoin 0-18, Glenmore 1-8

Bennettsbridge 1-13, Erin’s Own 0-7

Dicksboro 3-20, O’Loughlin Gaels 2-8

St Lachtain’s 2-15, Conahy Shamrocks 0-11

Danesfort 6-20, St Fiacre’s 2-10

John Lockes 1-10, Galmoy/Windgap 1-9

Tullogher-Rosbercon 3-14, Dunnamaggin 3-11

Mullinavat 4-14, Graigue-Ballycallan 3-17

Clara 0-13, Ballyhale Shamrocks 0-10

Duggan Steel U-16 HL Roinn A

James Stephens 4-23, Ballyhale Shamrocks 0-10

Duggan Steel U-16 HL Roinn C

Dicksboro 1-11, Cloneen 1-8

Duggan Steel U-14 HL Roinn A

Erin’s Own 5-7, Mooncoin 0-1

Erin’s Own 2-9, Lisdowney 1-4

O’Loughlin Gaels 3-12, James Stephens 4-5

Duggan Steel U-14 HL Roinn B

Mullinavat 4-6, Conahy Shamrocks 2-5

John Lockes 2-15, Rower-Inistioge 1-15

Young Irelands 5-16, Graigue-Ballycallan 1-8

Emeralds 2-13, Kilmacow 1-6

Bennettsbridge 6-15, Mullinavat 1-6

Duggan Steel U-14 HL Roinn C

Galmoy 4-12 Cloneen 4-5