Kilkenny GAA scoreboard

All the fixtures and results from the Kilkenny GAA scene

All the fixtures and results from the Kilkenny GAA scene

THURSDAY

Allianz Cumann an mBunscol AGM

Nowlan Park: (8pm)

All schools to send one delegate

SATURDAY

Bord na Mona Walsh Cup final

Croke Park: Dublin v Kilkenny (5pm)

Ref: David Hughes

J.J. Kavanagh & Sons Senior FL

Clara: Clara v Kilmoganny (2pm)

Ref: Paul Hunston

Mullinavat: Mullinavat v James Stephens (2pm)

Ref: Jim Fitzgerald

Jenkinstown: Conahy Shamrocks v O’Loughlin Gaels (2pm)

Ref: Eamon Mansfield

Mooncoin v Dicksboro (2pm)

Ref: Raymond Byrne

Páirc na Ratha: Glenmore v Muckalee (2pm)

Ref: John Bennett

J.J. Kavanagh & Sons Intermediate FL

Thomastown: Thomastown v Piltown (2pm)

Ref: Sean Brennan

J.J. Kavanagh & Sons Junior FL

Danesfort: Danesfort v Railyard (2pm)

Ref: Eamon Larkin

Kilkenny Citroën Centre Minor FL

Coon: St Martin’s v O’Loughlin Gaels (11am)

Ref: John McCormack

Inistioge: Rower-Inistioge v Thomastown (11am)

Ref: Maurice Flynn

Ballyhale: Ballyhale Shamrocks v John Lockes (11am)

Ref: Richard Dowling

Johnstown: Fenians v Tullaroan (11am)

Ref: John Guinan

Gowran: Young Irelands v Barrow Rangers (11am)

Ref: James Barry

Hugginstown: Carrickshock v St Patrick’s (11am)

Ref: Shem Gibbons

Duggan Steel U-14 FL

Palmerstown: Dicksboro v Erin’s Own (2pm)

Ref: Pat Hayes

Mullinavat v Graigue-Ballycallan (11am)

Ref: Eddie Crowley

Tullogher: Tullogher-Rosbercon v Conahy Shamrocks (2pm)

Ref: Máirtín Ó Caoillte

SUNDAY

J.J. Kavanagh & Sons Senior FL

Ballyragget: St Patrick’s v Railyard (2pm)

Ref: Gay Rafter

J.J. Kavanagh & Sons Junior FL

Tom Ryall Park: Graigue-Ballycallan v Carrickshock (2pm)

Ref: Julian O’Dwyer

Dr Tierney Park: Graignamanagh v Muckalee (2pm)

Ref: John Direen

Carrigeen: Tullogher-Rosbercon v Carrigeen (2pm)

Ref: Paschal Connolly

Kilkenny Citroën Centre Minor FL

Piltown: Piltown v Erin’s Own (11am)

Ref: Eddie Crowley

Palmerstown: Dicksboro v Glenmore (11am)

Ref: Sean Cleere

Tullogher: Tullogher-Rosbercon v Clara (11am)

Ref: John Minogue

Jenkinstown: Conahy Shamrocks v Bennettsbridge (11am)

Ref: Paddy Bowden

Mullinavat: Mullinavat v Kilmacow (11am)

Ref: Eoin Hayes

Dunnamaggin: Kilmoganny v Danesfort (11am)

Ref: Pat Hayes

Duggan Steel U-14 FL

Lisdowney: Lisdowney v Mooncoin (11am)

Ref: Podge Butler

Thomastown: Thomastown v Danesfort (11am)

Ref: John McCormack

St John’s Park: O’Loughlin Gaels v James Stephens (11am)

Ref: Eugene Ryan

Bennettsbridge: Bennettsbridge v Kilmoganny (11am)

Inistioge: Rower Inistioge v Emeralds (11am)

Ref: Paul Whelan

John Locke Park: John Lockes v St Lachtain’s (11am)

Ref: Willie Kearney

Ballyhale: Ballyhale Shamrocks v St Fiacre’s (11am)

Hugginstown: Carrickshock v Piltown (11am)

Coon: St Martin’s v Glenmore (11am)

Gowran: Young Irelands v Cloneen/Railyard (11am)

Ref: James Barry

St John’s Park: O’Loughlin Gaels v Dicksboro (2pm)

Ref: Conor Everard

Larchfield: James Stephens v Clara (11am)

Ref: Shem Gibbons

Ballyragget: St Patrick’s v Barrow Rangers (11am)

Ref: John Guinan

Windgap: Windgap v Slieverue (11am)

Ref: Richard Dowling

Galmoy: Galmoy v Fenians (11am)

Ref: Peter Burke

Kilmacow: Kilmacow v Tullaroan (11am)

Ref: Andy Irish

WEDNESDAY, FEBRUARY 5

J.J. Kavanagh & Sons Senior FL

Muckalee: Railyard GFC v Clara (7.30pm)

Ref: Eamon Larkin

GAA RESULTS

Bord na Mona Walsh Cup semi-final

Kilkenny 1-24, Galway 0-15

AIB All-Ireland ICH semi-final

Rower-Inistioge 1-14, Clooney Gaels 0-7

J.J. Kavanagh & Sons Senior FL

Kilmoganny w/o, St Patrick’s scr

James Stephens 1-9, Conahy Shamrocks 0-10

Mullinavat 1-6, O’Loughlin Gaels 0-7

Dicksboro 1-4, Glenmore 0-0

Mooncoin 1-6, Muckalee 1-5

J.J. Kavanagh & Sons Intermediate FL

Erin’s Own 3-7, Thomastown 2-8

J.J. Kavanagh & Sons Junior FL

Carrickshock 1-9, Danesfort 1-5

Tullogher-Rosbercon 1-9, Muckalee 2-4

Windgap 3-10, Carrigeen 0-2