All the GAA fixtures and results

The following are the Kilkenny GAA fixtures for this week and results for last week:

The following are the Kilkenny GAA fixtures for this week and results for last week:

Wednesday

Allianz/Cumann na mBunscol Top Oil Roinn B F.L. Q/Final Replay

Hugginstown: Bennettsbridge NS v Mooncoin BNS (3pm)

Saturday

J. J. Kavanagh and Sons North Under-21 A.H.C. Semi Finals

Jenkinstown: Erins Own v James Stephens (2pm)

Ref: Paul Hunston [Extra Time]

Freshford: St. Patrick’s v O’Loughlin Gaels (2pm)

Ref: Eugene Ryan [Extra Time]

J.J. Kavanagh and Sons South Under-21 A H.C. Final

Carrigeen: Mullinavat v Glenmore (2.30pm)

Ref: John Walsh [Extra Time]

J.J. Kavanagh and Sons South Under-21 A H.C. Shield Semi Final

To be confirmed: Ballyhale Shamrocks v John Lockes (2pm)

Ref: Willie Kearney [Extra Time]

J. J. Kavanagh and Sons North Under-21 B.H.C. Final

Palmerstown: Tullaroan v Bennettsbridge (2pm)

Ref: John Guinan [Extra Time]

J.J. Kavanagh and Sons South Under-21 B.H.C. Final

Piltown: Dunnamaggin v Kilmacow (1pm)

Ref: Jim Fitzgerald [Extra Time]

Duggan Steel Under-14 F.C. Roinn D Final

Bennettsbridge: St. Lachtain’s v Mullinavat (12pm)

Ref: James Barry [Extra Time]

Sunday

AIB Leinster Club IHC Final

Enniscorthy: Buffers Alley v Rower Inistioge (2pm)

Duggan Steel Under-16 F.C Roinn A [2012] Final

Jenkinstown: James Stephens v O’Loughlin Gaels (2.30pm)

Ref: Eamon Mansfield [Extra Time]

Kilkenny Citroën Centre Minor F.C. Roinn B Quarter Finals

Mullinavat: Mullinavat v St. Martin’s (11am)

Ref: John Minogue [Extra Time]

Tullogher: Tullogher Rosbercon v Lisdowney (11am)

Ref: John Walsh

Kilkenny Citroën Centre Minor F.C. Roinn C Semi Finals

Dunnamaggin: Kilmoganny v Danesfort (11am)

Ref: Máirtín Ó Caoillte [Extra Time]

Urlingford: Emeralds v Tullaroan (11am)

Ref: Gay Rafter [Extra Time]

Duggan Steel Under-16 F.C Roinn C Quarter Final

Hugginstown: Carrickshock v Slieverue (11am)

Ref: Julian O’Dwyer [Extra Time]

Duggan Steel Under-14 F.C. Roinn C Semi Final

Bennettsbridge: Bennettsbridge v Young Irelands (12pm)

Ref: Eoin Hayes [Extra Time]

Kilkenny GAA Results

AIB Leinster Club J.H.C. S/Final

Lisdowney 5-16, Carlow HC 0-7

J. J. Kavanagh and Sons

North Under-21 A.H.C. Q/Final Replay

James Stephens 1-13, Dicksboro 1-11

J. J. Kavanagh and Sons

North Under-21 A.H.C. Q/Final

O’Loughlin Gaels 2-15, St. Lachtain’s 4-6

J.J. Kavanagh and Sons

South Under-21 A H.C. S/Final

Mullinavat 1-14, Thomastown 0-15

J.J. Kavanagh and Sons

South Under-21 A H.C. Shield Semi Final

Rower Inistioge W/o, Piltown Scr

J. J. Kavanagh and Sons

North Under-21 B.H.C. S/Finals

Tullaroan 1-12, Graigue Ballycallan 0-10

Bennettsbridge 1-17, Emeralds 0-14

J.J. Kavanagh and Sons

South Under-21 B.H.C. Shield Final

Carrickshock 3-14, Tullogher Rosbercon 2-12

Kilkenny Citroën Centre

Minor F.C. Roinn A Q/Finals

Glenmore W/o, O’Loughlin Gaels Scr

Rower Inistioge 3-9, Piltown 2-9

Erins Own W/o, Dicksboro Scr

Kilkenny Citroën Centre

Minor F.C. Roinn B Q/Final

St Fiacres 4-5, Mooncoin 3-2

Kilkenny Citroën Centre

Minor F.C. Roinn C Q/Final

Danesfort 3-14, Cloneen/Railyard 1-2

Duggan Steel Under-16 H.L.

Roinn A Shield Final

Mooncoin 2-18, James Stephens 1-10

Duggan Steel Under-16 H.L.

Roinn C Final

Dicksboro B 4-12, Emeralds 1-9

Duggan Steel Under-16 H.L.

Roinn C Shield Final

Galmoy/Windgap 4-10, Young Irelands 0-8

Allianz/Cumann na mBunscol

Roinn A Toymaster F.L. Final

St. Canice`s NS 2-5, Thomastown NS 0-1

Allianz/Cumann na mBunscol

Top Oil Roinn [B] F.L. Q/Finals

Bennettsbridge NS 6-3, Mooncoin BNS 5-6

Glenmore NS 4-7, Coon Muckalee NS 1-7

Graigue/Skeough 2-6, Mullinavat NS 1-4

Allianz/Cumann na mBunscol

Corn na Tuaithe Country Cup Football S/Finals

Lisdowney NS 2-4, Danesfort NS 1-3

Carrickshock NS 4-5, Gowran NS 1-3

Leinster P.P. Sch. S.H. “A”

Kilkenny CBS 3-14, Dublin South 2-7

St. Kieran’s College 1-14, Dublin North 0-11

Leinster P.P. Sch. S.H. “B”

Grennan College 3-16, Colaiste Eamann Ris 3-14

Banagher College 3-15, Scoil Aireagail Ballyhale 0-13