All this week’s GAA fixtures

Kilkenny GAA Fixtures

Kilkenny GAA Fixtures

Friday

Duggan Steel Under-14 Roinn C Football League

Bennettsbridge: O’Loughlin Gaels v Bennettsbridge (7pm)

Ref: Shem Gibbons

Saturday

J.J. Kavanagh & Sons JF League Group One

Tullogher: Tullogher-Rosbercon v Graigue-Ballycallan (3pm)

Ref: John Walsh

Duggan Steel Under-14 Roinn A Football League Group Two

Jenkinstown: Conahy Shamrocks v Thomastown (3pm)

Ref: Paul Hunston

Duggan Steel Under-14 Football Roinn B League Group One

Paulstown: Barrow Rangers v Erin’s Own (3pm)

Ref: John Direen

Duggan Steel Under-14 Roinn C Football League

Larchfield: James Stephens v Young Irelands (2pm)

Ref: Pat Hayes

Sunday

Allianz Football League

Freshford: Kilkenny v Wicklow (2.30pm)

Ref: Niall Ward

Bord Na Mona Walsh Cup 2012

Castlecomer: Kilkenny v Westmeath (2pm)

Ref: Patrick Murphy

Kilkenny Citroen Centre Minor Football League Roinn A Group One

Larchfield: James Stephens v Glenmore (11am)

Ref: Paddy Bowden

Inistioge: Rower-Inistioge v St Fiacre’s (2pm)

Ref: Richard Dowling

Kilkenny Citroen Centre Minor Football League Roinn A Group Two

Piltown: O’Loughlin Gaels v Piltown (1pm)

Ref: Martin Quilty

Thomastown: Thomastown v Erin’s Own (1pm).

Kilkenny Citroen Centre Minor Football League Roinn B Group One

Tullogher: Tullogher-Rosbercon v Graigue-Ballycallan (1pm)

Ref: Eddie Crowley

Jenkinstown: Conahy Shamrocks v Cloneen/Railyard (2pm)

Ref: John McCormack

Kilkenny Citroen Centre Minor Football League Roinn B Group Two

Callan CBS: John Lockes v Clara (2pm)

Ref: Thomas Duggan

Kilkenny Citroen Centre Minor Football League Roinn C Group One

Danesfort: Danesfort v Emeralds (2pm)

Ref: Podge Butler

Gowran: Young Irelands v Fenians (2pm)

Ref: Eoin Hayes

Kilkenny Citroen Centre Minor Football League Roinn C Group Two

Hugginstown: Carrickshock v Tullaroan (2pm)

Ref: John Kennedy

Kilmacow: Kilmacow v Kilmoganny (2pm)

Ref: TBC

Duggan Steel Under-14 Roinn A Football League Group One

Tom Ryall Park: Graigue-Ballycallan v Danesfort (11.30am)

Ref: Sean Brennan

Clara: Clara v Ballyhale Shamrocks (11.30am)

Ref: Paddy Neary

Duggan Steel Under-14 Football Roinn B League Group One

Inistioge: Rower-Inistioge v Glenmore (11.30am)

Piltown: Piltown v Lisdowney (11.30am)

Ref: Martin Quilty

Duggan Steel Under-14 Football Roinn B League Group Two

Slieverue: Slieverue v Mooncoin (11.30am)

Ref: John Bennett

Tullogher: Tullogher-Rosbercon v St Fiacre’s (11.30am)

Callan CBS: John Lockes v Emeralds (11.30am)

Ref: Willie Kearney

Duggan Steel Under-14 Roinn C Football League

Ballyragget: St Patrick’s v Tullaroan (11.30am)

Ref: John Guinan

Palmerstown: Dicksboro B Team v Kilmoganny (11.30am)

Duggan Steel Under-14 Football League Roinn D 13 a-side

Windgap: Windgap v Fenians (11.30am)

Ref: Paul Whelan

Mullinavat: Mullinavat v Cloneen/Railyard (11.30am)

Ref: Paschal Connolly

Galmoy: Galmoy v Carrickshock (11.30am)

Ref: Peter Burke

Kilkenny GAA Results

Bord na Mona Walsh Cup

Kilkenny 0-13, NUI Galway 0-12. J.J. Kavanagh & Sons SF League Mullinavat 2-4, Erin’s Own 2-4. Mooncoin 1-9, Dicksboro 0-1. James Stephens 0-8, Glenmore 0-6. Muckalee 2-9, Kilmoganny 0-6. Railyard w/o, Thomastown scr. J.J. Kavanagh & Sons IF League Blacks & Whites 2-9, Danesfort 1-4. Rower-Inistioge 2-7, Piltown 0-11. J.J. Kavanagh & Sons JF League Ballyhale Shamrocks 0-10, Windgap 1-5. Young Irelands 3-5, Railyard 2-4. Fenians 3-4, Muckalee 1-3. Kilkenny Citroen Centre MF League Glenmore 5-3, St Fiacre’s 2-7. Thomastown 3-8, Piltown 2-4. Piltown 2-9, Erin’s Own 3-2. Thomastown 1-5, Dicksboro 1-1. Tullogher-Rosbercon 4-13, Mooncoin 2-4. Lisdowney 3-11, St Martin’s 3-6. Emeralds 8-9, Young Irelands 0-0. Fenians 6-2, Danesfort 2-8. Carrickshock 2-4, Kilmoganny 1-4. Tullaroan 5-7, Kilmacow 1-2.

John Lockes w/o, Mullinavat scr.