Kilkenny GAA fixtures

All the Kilkenny GAA fixtures and results

All the Kilkenny GAA fixtures and results

Wednesday

Kilkenny Citroën Centre Minor FL

Dunnamaggin: Kilmoganny v Emeralds (5.30pm)

Ref: John Kennedy

Duggan Steel Under-14 FC

Larchfield: James Stephens B v Barrow Rangers (5.45pm)

Ref: Shem Gibbons

Thursday

J.J. Kavanagh & Sons All County JHL

Mooncoin: Piltown v Mooncoin (7.30pm)

Ref: Richard Dowling

Friday

J.J. Kavanagh & Sons North JAHL

Lisdowney: Lisdowney v Conahy Shamrocks (5pm)

Ref: Eugene Ryan

Tom Ryall Park: Graigue-Ballycallan v St Lachtain’s (5pm)

Ref: John McCormack

Coon: St Martin’s v Emeralds (5.30pm)

Ref: Ger O’Grady

Iverk Produce South JAHL

Inistioge: Rower-Inistioge v Thomastown (5pm)

Ref: TBC

Kilmacow: Kilmacow v Ballyhale Shamrocks (5pm)

Ref: Raymond Byrne

J.J. Kavanagh & Sons North JBHL

Canon Kearns Park: Erin’s Own v James Stephens (5pm)

Ref: John Guinan

Cloneen: Cloneen v Barrow Rangers (5pm)

Ref: Podge Butler

Bennettsbridge: Bennettsbridge v O’Loughlin Gaels (5pm)

Ref: Peter Burke

Tom Walsh Park: Blacks & Whites v Threecastles (5pm)

Ref: John Minogue

Galmoy: Galmoy v Danesfort (5pm)

Ref: Eugene Ryan

James Park: Dicksboro v St Patrick’s (5pm)

Ref: Paschal Connolly

Country Style Foods South JBHL

Graignamanagh: Graignamanagh v Carrickshock (5pm)

Ref: John Walsh

Mooncoin: Mooncoin v Slieverue (5pm)

Ref: Willie Kearney

Windgap: Windgap v Carrigeen (5pm)

Ref: Pat Hayes

Mullinavat: Mullinavat v John Lockes (5pm)

Ref: Michael O’Sullivan

Kilkenny Citroën Centre Minor FL

Graignamanagh: St Fiacre’s v Mullinavat (5.30pm)

Ref: John Bennett

Duggan Steel Under-14 FL Roinn B semi-finals

Piltown: Piltown v Graigue-Ballycallan (5pm)

Ref: Julian O’Dwyer (Extra-Time)

Danesfort: Danesfort v Lisdowney (5pm)

Ref: James Barry (Extra-Time)

Duggan Steel Under-14 FL Roinn B Shield quarter-finals

Clara: Clara v Tullogher-Rosbercon (5pm)

Ref: John Kennedy (Extra-Time)

The Rower: Rower-Inistioge v John Lockes (5pm)

Ref: Dominic Connolly (Extra-Time)

Urlingford: Emeralds v St Martin’s (5pm)

Ref: Liam O’Hara (Extra-Time)

Dunnamaggin: Kilmoganny v Glenmore (5pm)

Ref: Paul Whelan (Extra-Time)

Feile Skills Competition

Nowlan Park: (10am)

Club colours to be worn.

Saturday

J.J. Kavanagh & Sons IFC semi-final

Hugginstown: Ballyhale Shamrocks v Piltown (3pm)

Ref: Thomas Duggan

J.J. Kavanagh & Sons All County JHL

St John’s Park: O’Loughlin Gaels v James Stephens (1pm)

Ref: Paddy Bowden

Slieverue: Slieverue v Graignamanagh (3.30pm)

Ref: John Bennett

Lisdowney: Lisdowney v Barrow Rangers (3.30pm)

Ref: Denis O’Sullivan

Tullaroan: Tullaroan v John Lockes (3.30pm)

Ref: Sean Brennan

Galmoy: Galmoy v Cloneen (3.30pm)

Ref: Peter Burke

Windgap: Windgap v Mt Leinster Rangers (3.30pm)

Ref: Pat Hayes

Canon Kearns Park: Erin’s Own v Clara (3.30pm)

Ref: John Guinan

Mullinavat: Mullinavat v Dunnamaggin (3.30pm)

Ref: Eddie Crowley

Bennettsbridge: Bennettsbridge v Dicksboro (3.30pm)

Ref: John Walsh

Naomh Bríd: Naomh Bríd v St Martin’s (3.30pm)

Ref: Paul Hunston

Duggan Steel Under-14 FC Roinn A quarter-finals

Ballyhale: Ballyhale Shamrocks v Erin’s Own (2.30pm)

Ref: Paul Whelan (Extra-Time)

Larchfield: James Stephens v Thomastown (2.30pm)

Ref: Gay Rafter (Extra-Time)

Duggan Steel Under-14 FC Roinn C quarter-final

St John’s Park: O’Loughlin Gaels B v Bennettsbridge (3pm)

Ref: Eoin Hayes (Extra-Time)

Duggan Steel Under-14 FC Roinn D quarter-final

Hugginstown: Carrickshock v Fenians (2.30pm)

Ref: Raymond Byrne (Extra-Time)

Sunday

Allianz Hurling League

Nowlan Park: Kilkenny v Cork (3pm)

Ref: Brian Gavin (Offaly)

Monday

J.J. Kavanagh & Sons SFC replay

Larchfield: James Stephens v Dicksboro (4pm)

Ref: Eamon Mansfield (Extra-Time)

Kilkenny Honda Centre Minor HL

Thomastown: Thomastown v Tullaroan (6.30pm)

Ref: John Bennett

Canon Kearns Park: Erin’s Own v Dicksboro (6.30pm)

Ref: John Guinan

Inistioge: Rower-Inistioge v Bennettsbridge (6.30pm)

Ref: John Direen

Páirc na Ratha: Glenmore v James Stephens (6.30pm)

Ref: Martuin Quilty

Mooncoin: Mooncoin v St Lachtain’s (6.30pm)

Ref: Richard Dowling

Ballyhale: Ballyhale Shamrocks v O’Loughlin Gaels (6.30pm)

Ref: Julian O’Dwyer

Galmoy: Galmoy/Windgap v Conahy Shamrocks (6.30pm)

Ref: Denis O’Sullivan

Danesfort: Danesfort v St. Martin’s (6.30pm)

Ref: Paddy Neary

Camross: Camross v Emeralds (6.30pm)

Ref: Podge Butler

Piltown: Piltown v Graigue-Ballycallan (6.30pm)

Ref: Maurice Flynn

Lisdowney: Lisdowney v Clara (6.30pm)

Ref: Peter Burke

Kilmacow: Kilmacow v Barrow Rangers (6.30pm)

Ref: Paschal Connolly

Tom Walsh Park: St Fiacre’s v Tullogher-Rosbercon (6.30pm)

Ref: John Walsh

The Harps: The Harps v John Lockes (6.30pm)

Ref: Paddy Bowden

Cloneen: Cloneen/Railyard v Slieverue (6.30pm)

Ref: Ciarán Muldowney

Gowran: Young Irelands v Carrickshock (6.30pm)

Ref: James Barry

Tuesday

J.J. Kavanagh & Sons JFC semi-final replay

Palmerstown: Tullogher-Rosbercon v Railyard (6.30pm)

Ref: Maurice Flynn (Extra-Time)

Kilkenny Honda Centre Minor HL

Johnstown: Fenians v James Stephens (6.30pm)

Ref: Peter Burke

Dunnamaggin: Dunnamaggin v Dicksboro B (6.30pm)

Ref: John McCormack

Duggan Steel Under-14 FL Roinn C final

Jenkinstown: Conahy Shamrocks v O’Loughlin Gaels B (6.30pm)

Ref: Gay Rafter (Extra-Time)

Duggan Steel Under-14 FL Roinn C Shield final

Tom Walsh Park: St Fiacre’s v Bennettsbridge (6.30pm)

Ref: Ollie O’Neill (Extra-Time)

Duggan Steel Under-14 FC Roinn D quarter-final

Mullinavat: Mullinavat v Tullaroan (7pm)

Ref: Paschal Connolly (Extra-Time)

Wednesday, April 3

Duggan Steel Under-14 FC Roinn B quarter-final

Danesfort: Danesfort v Emeralds (7pm)

Ref: Willie Kearney (Extra-Time)

Results

Allianz Hurling League

Kilkenny 3-10, Clare 1-15

Kilkenny Citroën Centre Minor FL

Mooncoin 4-14, Clara 1-3

Allianz/Cumann na mBunscol Roinn A Educational Supplies HL

Kilkenny CBS 3-5 St Canice’s 0-2

Allianz/Cumann na mBunscol Roinn C Educational Supplies HL North

Coon Muckalee 4-2, Danesfort 3-1