Your Kilkenny GAA fixtures and results

ALL of the Kilkenny GAA fixtures and results for the week.

ALL of the Kilkenny GAA fixtures and results for the week.

Wednesday

Duggan Steel Under-14 HL

Tom Ryall Park: Graigue Ballycallan v Thomastown (7.30pm)

Ref: Julian O’Dwyer

Allianz/Cumann na mBunscol Roinn A Educational Supplies HL quarter-finals

St Canice’s NS v St John’s Senior NS Kilkenny (4pm)

Thomastown BNS v St Patrick’s DLS (4pm)

Allianz/Cumann na mBunscol Roinn B Educational Supplies HL semi-final

Freshford NS v Mooncoin BNS (4pm)

Allianz/Cumann na mBunscol Corn de Bhaldraithe Country Cup hurling semi-final

Castlecomer BNS v Clara NS (4pm)

Allianz/Cumann na mBunscol Tommy O’Brien Cup semi-finals (4pm)

Danesfort NS v Dunnamaggin NS

Mullinavat NS v Graigue/Skeough

Thursday

J.J. Kavanagh & Sons All-County JHL

Bennettsbridge: Bennettsbridge v Piltown (7.30pm)

Ref: John Walsh

Iverk Produce South JAHL semi-final replay

McGrath Park Bagenalstown: Erin’s Own v Ballinkillen (7.30pm)

Ref: Paul Hunston (Extra-Time)

Duggan Steel Under-14 HL

Ballyragget: Young Irelands v St Patrick’s (7.30pm)

Ref: John Minogue

Friday

J.J. Kavanagh & Sons All-County JHL quarter-final

Lisdowney: Lisdowney v Mt Leinster Rangers (7.30pm)

Ref: Pat Hayes (Extra-Time)

Country Style Foods South JBHL final

Thomastown: John Lockes v Rower-Inistioge (7.30pm)

Ref: Paschal Connolly (Extra-Time)

Duggan Steel Under-14 HL (ALL 7.30pm)

Ballyhale: Ballyhale Shamrocks v Glenmore

Ref: Thomas Duggan

Clara: Clara v O’Loughlin Gaels

Ref: John Walsh

Larchfield: James Stephens v Dicksboro

Ref: John Direen

Canon Kearns Park: Erin’s Own v Barrow Rangers

Ref: Gay Rafter

Slieverue: Slieverue v Tullogher-Rosbercon

Ref: Richard Dowling

Bennettsbridge: Bennettsbridge v St Fiacre’s

Ref: James Barry

Kilmacow: Kilmacow v Dunnamaggin

Ref: Máirtín Ó Caoillte

John Locke Park: John Lockes v Piltown

Ref: Michael O’Sullivan

Freshford: St Lachtain’s v Mooncoin

Ref: Paddy Bowden

Danesfort: Danesfort v Emeralds

Ref: Dominic Connolly

Coon: St Martin’s v Lisdowney

Ref: Podge Butler

Windgap: Windgap v Cloneen/Railyard

Ref: Maurice Flynn

Galmoy: Galmoy v Fenians

Ref: Ger O’Grady

Hugginstown: Carrickshock v Tullaroan

Ref: Willie Kearney

Saturday

J.J. Kavanagh & Sons JHL

Mooncoin: Mooncoin v Tullaroan (7.30pm)

Ref: Julian O’Dwyer

Duggan Steel Under-14 HL

James Stephens v Mullinavat (1.30pm)

Ref: Liam O’Hara

St John’s Park: O’Loughlin Gaels v Conahy Shamrocks (1.30pm)

Ref: Eamon Larkin

Sunday

Leinster SHC quarter-final

Tullamore: Kilkenny v Offaly (2pm)

Ref: Alan Kelly

Monday

Duggan Steel Under-14 HL (ALL 7.30pm)

Clara: Clara v Graigue-Ballycallan

Ref: Ollie O’Neill

Thomastown: Thomastown v Erin’s Own

Ref: Julian O’Dwyer

Palmerstown: Dicksboro v Ballyhale Shamrocks

Ref: Dominic Connolly

St John’s Park: O’Loughlin Gaels v Glenmore

Ref: James Barry

Paulstown: Barrow Rangers v James Stephens

Ref: Eoin Hayes

Dunnamaggin: Dunnamaggin v Tullogher-Rosbercon

Ref: Eamon Larkin

Kilmacow: Kilmacow v Bennettsbridge

Ref: Peter Kenny

Tom Walsh Park: St Fiacre’s v John Lockes

Ref: John Walsh

Piltown: Piltown v Slieverue

Ref: Michael O’Sullivan

Lisdowney: Lisdowney v Rower-Inistioge

Ref: Gay Rafter

Mooncoin: Mooncoin v Danesfort

Ref: Gavin Quilty

Urlingford: Emeralds v St Martin’s

Ref: Paddy Bowden

Cloneen: Cloneen/Railyard v Tullaroan

Ref: Podge Butler

Johnstown: Fenians v Windgap

Ref: John Guinan

Hugginstown: Carrickshock v Galmoy

Ref: Jim Fitzgerald

Tuesday

J.J. Kavanagh & Sons All-County JHL quarter-finals (7.30pm)

Kilmacow: Kilmacow v Naomh Moling

Ref: Gavin Quilty (Extra-Time)

Galmoy: Galmoy v Bennettsbridge/Piltown

J.J. Kavanagh & Sons Paddy Cahill Cup quarter-finals (ALL 7.30pm)

Walsh Park: Blacks & Whites v Graignamanagh

Ref: John Bennett (Extra-Time)

John Locke Park: John Lockes v Mullinavat

Ref: Julian O’Dwyer (Extra-Time)

Windgap: Windgap v Barrow Rangers

Ref: Willie Kearney (Extra-Time)

Clara: Clara v Dicksboro

Ref: Ollie O’Neill (Extra-Time)

J.J. Kavanagh & Sons Kevin Fennelly Cup semi-final

Mooncoin: Mooncoin v Slieverue (7.30pm)

Ref: Raymond Byrne (Extra-Time)

Duggan Steel Under-14 HL (ALL 7.30pm)

Mullinavat: Mullinavat v O’Loughlin Gaels

Ref: Peter Kenny

Ballyragget: St Patrick’s v James Stephens

Ref: Liam O’Hara

Jenkinstown: Conahy Shamrocks v Dicksboro

Ref: John Direen

Wednesday, June 12

Allianz/Cumann na mBunscol Roinn C Educational Supplies HL semi-final

Dunnamaggin NS v Carrickshock NS (4pm)

Results

British Inter County JFC

Kilkenny 2-14, Hertfordshire 0-6

J.J. Kavanagh & Sons All-County JHL

Kilmacow 0-17, Tullaroan 1-13

Bennettsbridge 4-17, Dicksboro 1-8

Iverk Produce South JAHL semi-final

Rower-Inistioge 2-16, Glenmore 2-7

J.J. Kavanagh & Sons North JBHL

Clara 1-14, Barrow Rangers 1-8

Country Style Foods South JBHL semi-finals

Rower-Inistioge 1-14, Piltown 1-11

John Lockes 2-16, Slieverue 0-16

Duggan Steel Under-14 HL

Dicksboro 0-6, Erin’s Own 0-6

Dicksboro 6-10, Clara 1-4

Slieverue 7-4, John Lockes 3-10

James Stephens 7-12, Glenmore 1-9

John Lockes 4-10, Tullogher-Rosbercon 4-3

Kilmacow 5-15, St Fiacre’s 0-3

Danesfort 2-11, Lisdowney 2-6

Conahy Shamrocks 8-8, James Stephens B 4-0

Young Irelands 4-6, Mullinavat 1-5

Fenians 7-20, Carrickshock 3-6

Galmoy 5-12, Cloneen/Railyard 2-4

Windgap 3-10, Tullaroan 2-7

Duggan Steel Under-14 FC Roinn C semi-final

Conahy Shamrocks 2-5, St Fiacre’s 2-2

Allianz/Cumann na mBunscol Roinn B Educational Supplies HL quarter-final

Freshford NS 4-10, Scoil McCauley Rice NS 3-3

Allianz/Cumann na mBunscol Roinn C Educational Supplies HL quarter-finals

Glenmore NS 4-7, St Canice’s NS 4-2

Carrickshock NS 4-7, Danesfort NS 4-6

Billy Ronan Memorial Tournament semi-finals

Danesfort 1-14, St Patrick’s 2-10

Lisdowney 2-18, Graigue-Ballycallan 3-14