All the Kilkenny GAA fixtures

Wednesday

Wednesday

Duggan Steel under-14 H.L.

Tom Ryall Park: Graigue Ballycallan v Thomastown (7.30pm)

Ref: Julian O’Dwyer

Allianz/Cumann na mBunscol

Roinn A Educational Supplies H.L. Quarter Finals

St. Canice`s NS v St. John`s Senior NS` Kilkenny (4pm)

Thomastown BNS v St. Patricks DLS (4pm)

Allianz/Cumann na mBunscol

Roinn B Educational Supplies H.L. Semi Final

Freshford NS v Mooncoin BNS (4pm)

Allianz/Cumann na mBunscol

Corn de Bhaldraithe Country Cup Hurling Semi Final

Castlecomer BNS v Clara NS (4pm)

Allianz/Cumann na mBunscol

Tommy O’Brien Cup Semi Finals

Danesfort NS v Dunnamaggin NS (4pm)

Mullinavat NS v Graigue/Skeough (4pm)

Thursday

J. J. Kavanagh and Sons All County J.H.L.

Bennettsbridge: Bennettsbridge v Piltown (7.30pm)

Ref: John Walsh

Iverk Produce South J.A.H.L. Semi Final Replay

McGrath Park Bagenalstown: Erins Own v Ballinkillen (7.30pm)

Ref: Paul Hunston [Extra Time]

Duggan Steel Under 14 H.L.

Ballyragget: Young Irelands v St. Patrick’s (7.30pm)

Ref: John Minogue

Friday

J. J. Kavanagh and Sons All County J.H.L. Quarter Final

Lisdowney: Lisdowney v Mt Leinster Rangers (7.30pm)

Ref: Pat Hayes [Extra Time]

Country Style Foods South J.B.H.L. Final

Thomastown: John Lockes v Rower Inistioge (7.30pm)

Ref: Paschal Connolly [Extra Time]

Duggan Steel Under 14 H.L.

Ballyhale: Ballyhale Shamrocks v Glenmore (7.30pm)

Ref: Thomas Duggan

Clara: Clara v O’Loughlin Gaels (7.30pm)

Ref: John Walsh

Larchfield: James Stephens v Dicksboro (7.30pm)

Ref: John Direen

Canon Kearn’s Park: Erins Own v Barrow Rangers (7.30pm)

Ref: Gay Rafter

Slieverue: Slieverue v Tullogher Rosbercon (7.30pm)

Ref: Richard Dowling

Bennettsbridge: Bennettsbridge v St Fiacre’s (7.30pm)

Ref: James Barry

Kilmacow: Kilmacow v Dunnamaggin (7.30pm)

Ref: Máirtín Ó Caoillte

John Locke Park: John Lockes v Piltown (7.30pm)

Ref: Michael O’Sullivan

Freshford: St Lachtain’s v Mooncoin (7.30pm)

Ref: Paddy Bowden

Danesfort: Danesfort v Emeralds (7.30pm)

Ref: Dominic Connolly

Coon: St Martin’s v Lisdowney (7.30pm)

Ref: Podge Butler

Windgap: Windgap v Cloneen/Railyard (7.30pm)

Ref: Maurice Flynn

Galmoy: Galmoy v Fenians (7.30pm)

Ref: Ger O’Grady

Hugginstown: Carrickshock v Tullaroan (7.30pm)

Ref: Willie Kearney

Saturday

J. J. Kavanagh and Sons J.H.L.

Mooncoin: Mooncoin v Tullaroan (7.30pm)

Ref: Julian O’Dwyer

Duggan Steel Under 14 H.L.

James Stephens v Mullinavat (1.30pm)

Ref: Liam O’Hara

St. John’s Park: O’Loughlin Gaels v Conahy Shamrocks (1.30pm)

Ref: Eamon Larkin

Sunday

Leinster S.H.C. Quarter Final

Tullamore: Kilkenny v Offaly (2pm)

Ref: Alan Kelly

Monday

Duggan Steel Under 14 H.L.

Clara: Clara v Graigue Ballycallan (7.30pm)

Ref: Ollie O’Neill

Thomastown: Thomastown v Erins Own (7.30pm)

Ref: Julian O’Dwyer

Palmerstown: Dicksboro v Ballyhale Shamrocks (7.30pm)

Ref: Dominic Connolly

St. John’s Park: O’Loughlin Gaels v Glenmore (7.30pm)

Ref: James Barry

Paulstown: Barrow Rangers v James Stephens (7.30pm)

Ref: Eoin Hayes

Dunnamaggin: Dunnamaggin v Tullogher Rosbercon (7.30pm)

Ref: Eamon Larkin

Kilmacow: Kilmacow v Bennettsbridge (7.30pm)

Ref: Peter Kenny

Tom Walsh Park: St Fiacres v John Lockes (7.30pm)

Ref: John Walsh

Piltown: Piltown v Slieverue (7.30pm)

Ref: Michael O’Sullivan

Lisdowney: Lisdowney v Rower Inistioge (7.30pm)

Ref: Gay Rafter

Mooncoin: Mooncoin v Danesfort (7.30pm)

Ref: Gavin Quilty

Urlingford: Emeralds v St Martin’s (7.30pm)

Ref: Paddy Bowden

Cloneen: Cloneen/Railyard v Tullaroan (7.30pm)

Ref: Podge Butler

Johnstown: Fenians v Windgap (7.30pm)

Ref: John Guinan

Hugginstown: Carrickshock v Galmoy (7.30pm)

Ref: Jim Fitzgerald

Tuesday

J. J. Kavanagh and Sons All County J.H.L. Quarter Finals

Kilmacow: Kilmacow v Naomh Moling (7.30pm)

Ref: Gavin Quilty [Extra Time]

Galmoy: Galmoy v Bennettsbridge/Piltown (7.30pm)

Ref: TBC [Extra Time]

J. J. Kavanagh and Sons Paddy Cahill Cup Tom Quarter Finals

Walsh Park: Blacks and Whites v Graignamanagh (7.30pm)

Ref: John Bennett [Extra Time]

John Locke Park: John Lockes v Mullinavat (7.30pm)

Ref: Julian O’Dwyer [Extra Time]

Windgap: Windgap v Barrow Rangers (7.30pm)

Ref: Willie Kearney [Extra Time]

Clara: Clara v Dicksboro (7.30pm)

Ref: Ollie O’Neill [Extra Time]

J. J. Kavanagh and Sons Kevin Fennelly Cup Semi Final

Mooncoin: (Round:): Mooncoin v Slieverue (7.30pm)

Ref: Raymond Byrne [Extra Time]

Duggan Steel Under 14 H.L.

Mullinavat: Mullinavat v O’Loughlin Gaels (7.30pm)

Ref: Peter Kenny

Ballyragget: St. Patrick’s v James Stephens (7.30pm)

Ref: Liam O’Hara

Jenkinstown: Conahy Shamrocks v Dicksboro (7.30pm)

Ref: John Direen

Wednesday, June 12

Allianz/Cumann na mBunscol

Roinn C Educational Supplies H.L. Semi Final

Dunnamaggin NS v Carrickshock NS (4pm)

Kilkenny GAA Results

British Inter County J.F.C.

Kilkenny 2-14, Hertfordshire 0-6

J. J. Kavanagh and Sons All County J.H.L.

Kilmacow 0-17, Tullaroan 1-13

Bennettsbridge 4-17, Dicksboro 1-8

Iverk Produce South J.A.H.L. Semi Final

Rower Inistioge 2-16, Glenmore 2-7

J. J. Kavanagh and Sons North J.B.H.L.

Clara 1-14, Barrow Rangers 1-8

Country Style Foods South J.B.H.L. Semi Finals

Rower Inistioge 1-14, Piltown 1-11

John Lockes 2-16, Slieverue 0-16

Duggan Steel Under 14 H.L.

Dicksboro 0-6, Erins Own 0-6

Dicksboro 6-10, Clara 1-4

Slieverue 7-4, John Lockes 3-10

James Stephens 7-12, Glenmore 1-9

John Lockes 4-10, Tullogher Rosbercon 4-3

Kilmacow 5-15, St. Fiacre’s 0-3

Danesfort 2-11, Lisdowney 2-6

Conahy Shamrocks 8-8, James Stephens B 4-0

Young Irelands 4-6, Mullinavat 1-5

Fenians 7-20, Carrickshock 3-6

Galmoy 5-12, Cloneen/Railyard 2-4

Windgap 3-10, Tullaroan 2-7

Duggan Steel Under-14 F.C. Roinn C Semi Final

Conahy Shamrocks 2-5, St. Fiacre’s 2-2

Allianz/Cumann na mBunscol

Roinn B Educational Supplies H.L. Quarter Final

Freshford NS 4-10, Scoil McCauley Rice NS 3-3

Allianz/Cumann na mBunscol

Roinn C Educational Supplies H.L. Quarter Finals

Glenmore NS 4-7, St. Canice`s NS 4-2

Carrickshock NS 4-7, Danesfort NS 4-6

Billy Ronan Memorial Tournament Semi Finals

Danesfort 1-14, St. Patrick’s 2-10

Lisdowney 2-18, Graigue Ballycallan 3-14