All the Kilkenny GAA fixtures

Wednesday

Wednesday

Toymaster F.L. Roinn A

Scoil Phádraig Ballyhale v St. John`s (4pm)

Clara v St. Patricks (4pm)

Danesfort v Goresbridge/Paulstown (4pm)

St. Canice`s v Inistioge (4pm)

Tullogher Rosbercon v Scoil McCauley Rice (4pm)

Gaelscoil Osraí v Kilmanagh (4pm)

Top Oil Roinn B F.L. North

Ballyragget v Coon/Muckalee (4pm)

Conahy v Clogh/Mooneenroe (4pm)

Lisdowney v Urlingford (4pm)

Top Oil Roinn B F.L. North Central

St. Canice`s v Gaelscoil Osraí (4pm)

Castlecomer v Kilkenny School Project (4pm)

Top Oil Roinn B F.L. South

Slieverue v Kilmacow (4pm)

Piltown v Mooncoin (4pm)

Friday

Corn na Tuaithe Country Cup Football

Inistioge v Urlingford (3pm)

Kilmacow v Mullinavat (3pm)

Lisdowney v Coon/Muckalee (3pm)

Saturday 
St. Canice’s Credit Union Senior H.L.

Nowlan Park: Fenians v Ballyhale Shamrocks (4pm)

Ref: Sean Cleere

Freshford: St. Martin’s v Tullaroan (4pm)

Ref: Paul Hunston

Hugginstown: Danesfort v Dunnamaggin (4pm)

Ref: Raymond Byrne

Michael Lyng Motors Intermediate H.L.

Canon Kearn’s Park: St. Lachtain’s v Conahy Shamrocks (1.45pm)

Ref: Eugene Ryan

Palmerstown: Emeralds v Tullogher Rosbercon (1.45pm)

Ref: Pat Hayes

St. John’s Park: Young Irelands v St. Patrick’s (1.45pm)

Ref: Denis O Sullivan

J. J. Kavanagh and Sons Junior H.C.

Mullinavat: Bennettsbridge v Slieverue (2pm)

Ref: Thomas Duggan

Duggan Steel Under-14 H.C. Roinn A Final Replay

Thomastown: O’Loughlin Gaels v Dicksboro (12pm)

Ref: John Kennedy

Sunday 
St. Canice’s Credit Union Senior H.L.

Bennettsbridge: Carrickshock v O’Loughlin Gaels (4pm)

Ref: Maurice Flynn

Tullaroan: Graigue Ballycallan v Dicksboro (4pm)

Ref: Richard Dowling

Ballyragget: James Stephens v Erins Own (4pm)

Ref: Gavin Quilty

Michael Lyng Motors Intermediate H.L.

Piltown: Glenmore v John Lockes (2pm)

Ref: Jim Fitzgerald

Tullogher: Mullinavat v Rower Inistioge (2pm)

Ref: John Bennett

Ballyhale: Mooncoin v Clara (2pm)

Ref: John Kennedy

J. J. Kavanagh and Sons Junior H.C.

Gowran: Thomastown v Blacks and Whites (2pm)

Ref: Peter Burke

Jenkinstown: Galmoy v Barrow Rangers (3pm)

Ref: John Guinan

Duggan Steel Under-14 H.L. Roinn B Shield Final

Ballyhale: Tullaroan v Mooncoin (11.30am)

Ref: Paschal Connolly
Duggan Steel Under 14 H.L. Roinn D 13 aside Final

Canon Kearn’s Park: Cloneen/Railyard v Galmoy (12pm)

Ref: Podge Butler

Duggan Steel Under-14 F.C. Roinn B Final

Danesfort: Piltown v Lisdowney (12pm)

Ref: John Minogue
Under-14 and 16 Football Development Squad
James Park: (10am)

Wednesday 10
Toymaster F.L. Roinn A

Kilmanagh v Kilkenny CBS (4pm)

Scoil McCauley Rice v Gaelscoil Osraí (4pm)

Inistioge v Tullogher Rosbercon (4pm)

Goresbridge/Paulstown v Thomastown (4pm)

St. Patricks v Danesfort (4pm)

St. John`s v Clara (4pm)

Kilkenny GAA Results

GAA All Ireland S.H.C. Final-Replay

Kilkenny 3-22, Galway 3-11

J. J. Kavanagh and Sons Junior H.C.

O’Loughlin Gaels 1-14, Clara 0-14

Kilkenny Honda Centre Minor H.C. Roinn A Semi Finals

James Stephens 3-16, Emeralds 0-6

Dicksboro 2-13, St. Lachtain’s 2-9

Kilkenny Honda Centre Minor H.C. Roinn B Semi Finals

Glenmore 5-27, St. Martin’s 1-10

Danesfort 2-14, Tullogher Rosbercon 2-11

Kilkenny Honda Centre Minor H.C. Roinn C Semi Finals

Tullaroan 5-14, Cloneen/Railyard 0-5

Carrickshock 3-18, James Stephens 1-16

Duggan Steel Under-14 H.C. Roinn A Final

O’Loughlin Gaels 1-12, Dicksboro 2-9

Duggan Steel Under-14 H.C. Roinn A Shield Final

James Stephens 4-10, Conahy Shamrocks 0-14

Duggan Steel Under-14 H.C. Roinn B Final

Ballyhale Shamrocks 3-9 Barrow Rangers 1-11

Duggan Steel Under-14 H.C. Roinn C Final

St. Fiacre’s 4-17, Tullogher Rosbercon 0-14

Duggan Steel Under-14 H.C. Roinn D Final

Galmoy 4-14, Fenians 0-2
Mark Marnell Cup Tournament Final

John Lockes 0-17, Danesfort 0-16

Toymaster Roinn A F.L.

St. Canice`s 3-8 Scoil McCauley Rice 1-4

Gaelscoil Osraí 5-8 Kilkenny CBS 2-5

Thomastown 3-15 Danesfort 3-4

Top Oil Roinn B F.L. North

Coon/Muckalee 2-5, Lisdowney 1-0

Top Oil Roinn B F.L. North Central

Kilkenny School Project 5-2, St. Canice`s 3-8

Top Oil Roinn B F.L. South

Mooncoin 7-2, Slieverue 2-3

Glenmore 3-3, Kilmacow 2-1