Kilkenny GAA fixtures and results

All the fixtures and results from the Kilkenny GAA scene

All the fixtures and results from the Kilkenny GAA scene

WEDNESDAY

Leinster PP Sch SH A

Birr: St Brendan’s CS Birr v Castlecomer CS (1pm)

SATURDAY

J.J. Kavanagh & Sons Junior A Hurling League final

Thomastown: Rower-Inistioge v Young Irelands (2pm)

Ref: John Bennett (Extra-Time)

J.J. Kavanagh & Sons North Under-21 AHC final

Freshford: Erin’s Own v O’Loughlin Gaels (2pm)

Ref: Peter Burke (Extra-Time)

Linesmen: John Guinan, Eugene Ryan

J.J. Kavanagh & Sons South Under-21 A HC final replay

Mooncoin: Glenmore v Mullinavat (2pm)

Ref: Michael O’Sullivan (Extra-Time)

Linesmen: Richard Dowling, John Kennedy

Kilkenny Citroën Centre Minor FC Roinn C semi-final

Urlingford: Emeralds v Tullaroan (2pm)

Ref: Gay Rafter (Extra-Time)

Duggan Steel Under-16 FC Roinn A quarter-final

Lisdowney: Lisdowney v Dicksboro (2pm)

Ref: Podge Butler (Extra-Time)

Duggan Steel Under-14 FC Roinn C final

St John’s Park: Conahy Shamrocks v Bennettsbridge (11am)

Ref: Sean Brennan (Extra-Time)

SUNDAY

AIB Leinster Club SHC final

Nowlan Park: Oulart-The Ballagh v Mt Leinster Rangers (2pm)

Ref: John Keenan (Extra-Time)

AIB Leinster Club JHC final

O’Connor Park: Ballinamere v Lisdowney (2pm)

Ref: David Hughes (Extra-Time)

Duggan Steel Under-16 FC Roinn A quarter-finals

St John’s Park: O’Loughlin Gaels v Erin’s Own (11am)

Ref: Pat Hayes (Extra-Time)

Mooncoin: Mooncoin v Piltown (11am)

Ref: Paschal Connolly (Extra-Time)

Tullogher: Tullogher-Rosbercon v James Stephens (11am)

Ref: John Minogue (Extra-Time)

Duggan Steel Under-16 FC Roinn B quarter-finals

Dunnamaggin: Kilmoganny v Clara (11am)

Ref: Máirtín Ó Caoillte (Extra-Time)

Inistioge: Rower-Inistioge v Thomastown (11am)

Ref: John Kennedy (Extra-Time)

Urlingford: Emeralds v Conahy Shamrocks (11am)

Ref: Eugene Ryan (Extra-Time)

Danesfort: Danesfort v St Martin’s (11am)

Ref: Eoin Hayes (Extra-Time)

Duggan Steel Under-16 FC Roinn C quarter-finals

Tom Walsh Park: St Fiacre’s v Fenians (11am)

Ref: James Barry (Extra-Time)

Mullinavat: Mullinavat v Cloneen/Railyard (11am)

Ref: Richard Dowling (Extra-Time)

KILKENNY GAA RESULTS

AIB Leinster Club IHC final

Rower-Inistioge 1-9, Buffers Alley 0-10

J.J. Kavanagh & Sons North Under-21 AHC semi-finals

Erin’s Own 4-8, James Stephens 1-10

O’Loughlin Gaels 3-13, St Patrick’s 0-10

J.J. Kavanagh & Sons South Under-21 A HC final

Mullinavat 2-15, Glenmore 0-21 (AET)

J.J. Kavanagh & Sons South Under-21 A HC Shield semi-final

John Lockes 2-16, Ballyhale Shamrocks 2-14

J.J. Kavanagh & Sons North Under-21 BHC final

Bennettsbridge 1-16, Tullaroan 0-10

J.J. Kavanagh & Sons South Under-21 BHC final

Dunnamaggin 1-12, Kilmacow 1-6

Kilkenny Citroën Centre Minor FC Roinn B quarter-final

St Martin’s 5-11, Mullinavat 2-5

Duggan Steel Under-16 FC Roinn A (2012) final

O’Loughlin Gaels 5-15, James Stephens 3-5

Duggan Steel Under-16 FC Roinn C quarter-final

Carrickshock w/o, Slieverue scr

Duggan Steel Under-14 FC Roinn C semi-final

Bennettsbridge 6- 8, Young Irelands 1-1

Duggan Steel Under-14 FC Roinn D final

St Lachtain’s 5-5, Mullinavat 1-4

Allianz/Cumann na mBunscol Top Oil Roinn B FL quarter-final replay

Bennettsbridge NS 4-6, Mooncoin BNS 4-3

Top Oil Roinn B FL semi-final

Glenmore NS 1-6, Lisdowney NS 2-7

Leinster PP Sch SH B

Abbey CC Ferrybank 2-11, Gorey CS 1-12

Scoil Aireagail Ballyhale 2-15, Grennan College 1-7