Kilkenny GAA fixtures and results

Kilkenny People Spor

Reporter:

Kilkenny People Spor

All the Kilkenny GAA fixtures and results

All the Kilkenny GAA fixtures and results

WEDNESDAY

J.J. Kavanagh & Sons Senior FL

Crettyard: Railyard v Clara (7.30pm)

Ref: Eamon Larkin

FRIDAY

J.J. Kavanagh & Sons Senior FL

Muckalee: Muckalee v Dicksboro (8pm)

Ref: Sean Cleere

SATURDAY

AIB GAA All-Ireland ICC Final

Croke Park: Rower-Inistioge v Kilnadeema-Leitrim (5.30pm)

Ref: Fergal Horgan

J.J. Kavanagh & Sons Senior FL

Ballyragget: St Patrick’s v Clara (2pm)

Ref: John Guinan

Moneenroe: Railyard v Kilmoganny (2pm)

Ref: Eugene Ryan

Polo Grounds: Conahy Shamrocks v Mullinavat (2pm)

Ref: Eamon Mansfield

Páirc Na Ratha: Glenmore v Mooncoin (2pm)

Ref: Gavin Quilty

J.J. Kavanagh & Sons Intermediate FL

Ballyhale: Ballyhale Shamrocks v Blacks and Whites (2pm)

Ref: John Bennett

Piltown: Piltown v Erin’s Own (2pm)

Ref: Raymond Byrne

James Park: Young Irelands v Danesfort (2pm)

Ref: Thomas Duggan

Kilkenny Citroën Centre Minor FL

Bennettsbridge: Bennettsbridge v Graigue-Ballycallan (11am)

Ref: Sean Brennan

Kilmacow: Kilmacow v Lisdowney (11am)

Ref: Máirtín Ó Caoillte

Urlingford: Emeralds v Fenians (11am)

Leinster PP Sch SH Q/Finals

Heywood, Ballinakill - Kilkenny CBS v St Brendan’s CS Birr (12pm)

Freshford: St Kieran’s College v Castlecomer CS (2pm)

SUNDAY

J.J. Kavanagh & Sons Senior FL

St John’s Park: O’Loughlin Gaels v James Stephens (2pm)

Ref: Peter Burke

J.J. Kavanagh & Sons Junior FL

Moneenroe: Railyard v Graigue-Ballycallan (2pm)

Ref: John Guinan

Windgap: Windgap v Tullogher Rosbercon (2pm)

Ref: John McCormack

Carrigeen: Carrigeen v Graignamanagh (2pm)

Ref: Julian O’Dwyer

Kilkenny Citroën Centre Minor FL

Mooncoin: Mooncoin v Dicksboro (2pm)

Páirc Na Ratha: Glenmore v Piltown (2pm)

Thomastown: Thomastown v St Martin’s (11am)

Ref: John Bennett

Clara: Clara v St Fiacre’s (2pm)

Ref: Paul Whelan

John Locke Park: John Lockes v Cloneen/Railyard (2pm)

Ref: Paschal Connolly

Tullaroan: Tullaroan v Kilmoganny (2pm)

Ballyragget: St Patrick’s v Young Irelands (2pm)

Ref: Eamon Mansfield

Duggan Steel Under-14 FL

Mooncoin: Mooncoin v Thomastown (11am)

Danesfort: Danesfort v Lisdowney (11am)

Ref: James Barry

Canon Kearns Park: Erin’s Own v O’Loughlin Gaels (11am)

Larchfield: James Stephens v Dicksboro (11am)

Ref: Gay Rafter

Urlingford: Emeralds v Bennettsbridge (11am)

The Rower: Kilmoganny v Rower-Inistioge (11am)

Tom Ryall Park: Graigue Ballycallan v John Lockes (11am)

Ref: Willie Kearney

Freshford: St Lachtain’s v Mullinavat (11am)

Ref: Podge Butler

Piltown: Piltown v Ballyhale Shamrocks (11am)

Ref: Gavin Quilty

Tom Walsh Park: St Fiacre’s v Carrickshock (11am)

Ref: Shem Gibbons

Polo Grounds: Jenkinstown: Conahy Shamrocks v St Martin’s (11am)

Ref: Paddy Neary

Páirc Na Ratha: Glenmore v Tullogher Rosbercon (11am)

Cloneen: Cloneen/Railyard v O’Loughlin Gaels (11am)

Ref: Paddy Bowden

Palmerstown: Dicksboro v Young Irelands (11am)

Ref: John Minogue

Paulstown: Barrow Rangers v James Stephens (11am)

Ref: Eamon Larkin

Clara: Clara v St Patrick’s (11am)

Slieverue: Slieverue v Kilmacow (11am)

Ref: Thomas Duggan

Tullaroan: Tullaroan v Galmoy (11am)

Ref: Peter Burke

Johnstown: Fenians v Windgap (11am)

GAA RESULTS

Bord na Mona Walsh Cup Final

Kilkenny 0-24, Dublin 1-17

J.J. Kavanagh & Sons Senior FL

Mullinavat 2-5, James Stephens 2-4

Conahy Shamrocks 3-6, O’Loughlin Gaels 0-10

Muckalee 3-12, Glenmore 1-7

J.J. Kavanagh & Sons Junior FL

Graignamanagh 5-15 Muckalee 1-0