This week’s GAA fixtures and results

Wednesday

Wednesday

J.J. Kavanagh & Sons Intermediate Football Championship final replay

Muckalee: Conahy Shamrocks v St Patrick’s (8pm)

Ref: Sean Cleere (Extra-Time)

Thursday

Kilkenny Citroen Centre Minor Football League Roinn A Group Two

Palmerstown: Erin’s Own v Dicksboro (7.45pm)

Ref: Eugene Ryan

Friday

Kilkenny Citroen Centre Minor Football League Roinn B Group Two

Coon: St Martin’s v Clara (7.30pm)

Duggan Steel Under-14 Roinn C Football League

Bennettsbridge: James Stephens B Team v Bennettsbridge (7.30pm)

Ref: Pat Hayes

Saturday

Leinster Colleges SH A semi-final

Kennedy Park, New Ross: St Peter’s Wexford v Kilkenny CBS (2.30pm)

J.J. Kavanagh & Sons SF League Group One

Mooncoin: Mullinavat v Mooncoin (3pm)

Ref: Raymond Byrne

Moneenroe: Railyard v Erin’s Own (3pm)

Ref: Peter Burke

J.J. Kavanagh & Sons SF League Group Two

Pairc na Ratha: Glenmore v Muckalee (3pm)

Ref: Maurice Flynn

Conahy Shamrocks/St Patrick’s v James Stephens (3pm)

Ref: TBC

Dunnamaggin: Kilmoganny v O’Loughlin Gaels (3pm)

Ref: John Kennedy

J.J. Kavanagh & Sons IF League

Danesfort: Danesfort v Clara (3pm)

Ref: Paddy Neary

Conahy Shamrocks/St Patrick’s v Piltown (3pm)

Ref: TBC

J.J. Kavanagh & Sons JF League Group One

Tullogher: Tullogher-Rosbercon v Windgap (3pm)

Ref: John Walsh

Ballyhale: Graigue-Ballycallan v Ballyhale Shamrocks (3pm)

Ref: Eddie Crowley

Sunday

M Donnelly Inter-provincial hurling semi-final

Nowlan Park: Leinster v Munster (2pm)

Leinster Colleges SH A semi-final

Dr Cullen Park: St Kieran’s College v Colaiste Eoin (12.30pm)

J.J. Kavanagh & Sons IF League

Inistioge: Rower-Inistioge v Blacks and Whites (3pm)

Ref: Shem Gibbons

J.J. Kavanagh & Sons JF League Group Two

Moneenroe: Railyard v Muckalee (3pm)

Ref: John Guinan

Kilkenny Citroen Centre Minor Football League Roinn A Group One

Larchfield: James Stephens v Rower-Inistioge (2pm)

Ref: TBC

Graignamanagh: St Fiacre’s v Bennettsbridge (2pm)

Ref: Colin Breheny

Kilkenny Citroen Centre Minor Football League Roinn B Group One

Mooncoin: Mooncoin v Cloneen/Railyard (2pm)

Ref: Jim Fitzgerald

Tullogher: Tullogher-Rosbercon v Conahy Shamrocks (2pm)

Ref: Thomas Duggan

Kilkenny Citroen Centre Minor Football League Roinn B Group Two

Lisdowney: Lisdowney v John Lockes (2pm)

Ref: Eamon Mansfield

Kilkenny Citroen Centre Minor Football League Roinn C Group One

Urlingford: Emeralds v Fenians (11.30am)

Ref: Sean Cleere

Duggan Steel Under-14 Roinn A Football League Group One

Clara: Clara v Graigue-Ballycallan (11.30am)

Ref: Paddy Neary

Duggan Steel Under-14 Roinn A Football League Group Two

Palmerstown: Dicksboro v Conahy Shamrocks (11.30am)

Ref: Paddy Bowden

St John’s Park: O’Loughlin Gaels v Thomastown (11.30am)

Ref: TBC

Duggan Steel Under-14 Football Roinn B League Group One

Kilmacow: Kilmacow v Glenmore (11.30am)

Ref: Maurice Flynn

Inistioge: Rower-Inistioge v Piltown (11.30am)

Ref: Eoin Hayes

Paulstown: Barrow Rangers v Lisdowney (11.30am)

Ref: Trevor Grant

Duggan Steel Under-14 Football Roinn B League Group Two

Coon: St Martin’s v St Fiacre’s (11.30am)

Ref: Ger O’Grady

Tullogher: Tullogher-Rosbercon v John Lockes (11.30am)

Ref: John Walsh

Slieverue: Slieverue v Emeralds (11.30am)

Ref: Paul Whelan

Duggan Steel Under-14 Roinn C Football League

St John’s Park: O’Loughlin Gaels B v Young Irelands (2.30pm)

Ref: Paul Hunston

Palmerstown: Dicksboro B v Tullaroan (2.30pm)

Ref: John McCormack

Duggan Steel Under-14 D FL 13 a-side

Hugginstown: Carrickshock v Mullinavat (11.30am)

Ref: TBC

Cloneen: Cloneen/Railyard v St Lachtain’s (11.30am)

Ref: Eugene Ryan

Tuesday

Kilkenny Citroen Centre Minor Football League Roinn A Group Two

Bennettsbridge: O’Loughlin Gaels v Thomastown (7pm)

Ref: Julian O’Dwyer

KILKENNY GAA RESULTS

Bord Na Mona Walsh Cup Final

Kilkenny 2-20, Galway 1-14

Allianz Football League

Waterford 0-21, Kilkenny 0-2

AIB All-Ireland Junior Club hurling final

St Patrick’s (Ballyragget) 1-13, Charleville 1-12

J.J. Kavanagh & Sons Junior FL

Young Irelands 1-6, Fenians 1-4

Kilkenny Citroen Centre Minor Roinn A FL

James Stephens 1-2, St Fiacre’s 0-4

Glenmore 7-10, Bennettsbridge 2-2

O’Loughlin Gaels 4-6, Erin’s Own 3-8

Kilkenny Citroen Centre Minor Roinn B FL

Tullogher-Rosbercon 3-9, Cloneen/Railyard 0-10

Duggan Steel Under-14 Roinn A FL

Danesfort 4-7, Clara 1-2

Dicksboro 5-6, James Stephens 1-1

Dicksboro 1-7, Thomastown 1-4

Duggan Steel Under-14 Roinn B FL

Barrow Rangers 3-6, Glenmore 0-2

St Fiacre’s 3-4, Slieverue 1-5

Emeralds 4-12, Tullogher-Rosbercon 4-5

Duggan Steel Under-14 Roinn C FL

Bennettsbridge 6-7, Dicksboro 3-3

Tullaroan 5-4, O’Loughlin Gaels 3-4

Kilmoganny 2-9, James Stephens 2-2