This week’s GAA fixtures and results

Fixtures from Wednesday, July 4 to Wednesday, July 11

Fixtures from Wednesday, July 4 to Wednesday, July 11

Wednesday

Iverk Produce South Junior A HC

Thomastown: Thomastown v Carrickshock (7.30pm)

Ref: Raymond Byrne

J.J. Kavanagh & Sons North Junior B HC

Danesfort: Danesfort v Cloneen (8pm)

Ref: Paschal Connolly

Hurling Development Squads

Ballyhale: Under-14 South (6.30pm)

St Kieran’s: North and Central (6.30pm)

Danesfort: Under-15 North and Central (6.30pm)

James’s Park: Under-16 Panel A (6.30pm)

Bennettsbridge: Panel B (6.30pm)

Thursday

J.J. Kavanagh & Sons Junior HC

Mooncoin: Mooncoin v Dunnamaggin (7.30pm)

Ref: Jim Fitzgerald

J.J. Kavanagh & Sons North Junior B HC

Galmoy: Galmoy v Graigue-Ballycallan (7.30pm)

Ref: Eugene Ryan

Duggan Steel Under-16 HL

Clara: Clara v Tullogher-Rosbercon (7.30pm)

Ref: John McCormack

Bennettsbridge: Bennettsbridge v St Martin’s (7.30pm)

Ref: Martin Quilty

Duggan Steel Under-14 HL

St John’s Park: O’Loughlin Gaels v Dicksboro (7pm)

Ref: Paul Hunston

Féile na nGael

Glenalbyn: James Stephens v Kilmacud Crokes (3pm)

Friday

Iverk Produce South Junior A HC

Piltown: Piltown v Ballyhale Shamrocks (7.30pm)

Ref: Willie Kearney

Mullinavat: Mullinavat v Tullogher-Rosbercon (7.30pm)

Ref: Jim Fitzgerald

Inistioge: Rower-Inistioge v Glenmore (7.30pm)

Ref: John Minogue

J.J. Kavanagh & Sons North Junior B HC

Cloneen: Cloneen v Dicksboro (7.30pm)

Ref: Paddy Bowden

J.J Kavanagh & Sons County Junior B HL final

Venue TBC: Kilmacow v O’Loughlin Gaels (7.30pm)

Ref: TBC

Country Style Foods South Junior B HC

Mooncoin: Mooncoin v Windgap (7.30pm)

Ref: Raymond Byrne

Duggan Steel Under-16 HL Roinn A Shield quarter-finals

Canon Kearn’s Park: Erin’s Own v Slieverue (7pm)

Ref: John Guinan

Callan CBS: John Lockes v Mooncoin (7pm)

Ref: Podge Butler

Duggan Steel Under-16 HL

Mullinavat: Mullinavat v Tullaroan (7pm)

Ref: Martin Quilty

Lisdowney: Lisdowney v Kilmacow (7.30pm)

Ref: Eamon Mansfield

Piltown: Piltown v Conahy Shamrocks (7.30pm)

Ref: Martin Quilty

Ballyhale: Ballyhale Shamrocks v St Lachtain’s (7.30pm)

Ref: Thomas Duggan

Paulstown: Barrow Rangers v Galmoy/Windgap (7.30pm)

Ref: Shem Gibbons

Tom Ryall Park: Graigue-Ballycallan v St Fiacre’s (7.30pm)

Ref: Julian O’Dwyer

Féile na nGael

Pairc Uinseann: James Stephens v St Vincent’s (10 am)

Pairc Uinseann: James Stephens v Patrickswell (1.30pm)

Saturday

J.J. Kavanagh & Sons Junior HC

Palmerstown: Dicksboro v O’Loughlin Gaels (3.30pm)

Ref: Eamon Mansfield

Tullaroan: Tullaroan v James Stephens (3.30pm)

Ref: John Guinan

Coon: St Martin’s v Fenians (4.30pm)

Ref: Paul Hunston

St Canice’s Credit Union Byrne Cup HL

Urlingford: Emeralds v Graigue-Ballycallan (5pm)

Ref: Paddy Bowden

Country Style Foods South Junior B HC

Hugginstown: Carrickshock v Carrigeen (6pm)

Ref: Raymond Byrne

J.J. Kavanagh & Sons North Junior A HC

Jenkinstown: Conahy Shamrocks v Young Irelands (7pm)

Ref: Ollie O’Neill

J.J. Kavanagh & Sons North Junior B HC

Ballyragget: St Patrick’s v Erin’s Own (7.30pm)

Ref: Sean Cleere

Paulstown: Barrow Rangers v Blacks & Whites (7.30pm)

Ref: John Bennett

Country Style Foods South Junior B HC

Kilmacow: Kilmacow v Slieverue (7.30pm)

Ref: Dominic Connolly

John Locke Park: John Lockes v Rower-Inistioge (7.30pm)

Ref: Patrick Dunphy

Duggan Steel Under-16 HL Roinn C Shield quarter-finals

Palmerstown: Dicksboro v Cloneen/Railyard (1pm)

Ref: Peter Burke

Johnstown: Fenians v Danesfort (1.30pm)

Ref: Paul Murphy

Hugginstown: Carrickshock v Emeralds (1.30pm)

Ref: Eddie Crowley

Football Development Squads

James Park Under-14 and-16 Squads (6pm)

All interested players are asked to attend

Sunday

Leinster GAA SHC final

Croke Park: Kilkenny v Galway (4pm)

Ref: James McGrath

Monday

J.J. Kavanagh & Sons North Junior A HC

Tom Ryall Park: Graigue-Ballycallan v St Martin’s (7.30pm)

Ref: Denis O’Sullivan

J.J. Kavanagh & Sons North Junior B HC

St John’s Park: O’Loughlin Gaels v St Lachtain’s (7.30pm)

Ref: Peter Burke

Duggan Steel Under-16 HL

Larchfield: James Stephens v O’Loughlin Gaels (7pm)

Ref: John Minogue

Duggan Steel Under-14 HL

Thomastown: Thomastown v Graigue-Ballycallan (7pm)

Ref: Sean Cleere

Danesfort: Danesfort v Conahy Shamrocks (7pm)

Ref: Paschal Connolly

Tuesday

Iverk Produce South Junior A HC

Thomastown: Thomastown v Rower-Inistioge (7.30pm)

Ref: John Bennett

Kilkenny Honda Centre Minor HL

Palmerstown: Dicksboro v Kilmacow (7pm)

Ref: Paddy Bowden

Ballyhale: Ballyhale Shamrocks v Emeralds (7.30pm)

Ref: Gavin Quilty

Larchfield: James Stephens v Graigue-Ballycallan (7.30pm)

Ref: Shem Gibbons

Bennettsbridge: Bennettsbridge v O’Loughlin Gaels (7.30pm)

Ref: John Walsh

Muckalee: St Martin’s v Conahy Shamrocks (7.30pm)

Ref: Ger O’Grady

Ballyragget: St Patrick’s v The Harps (7.30pm)

Ref: John Guinan

Mullinavat: Mullinavat v Danesfort (7.30pm)

Ref: Patrick Dunphy

Lisdowney: Lisdowney v John Lockes (7.30pm)

Ref: Eamon Mansfield

Galmoy: Galmoy/Windgap v Fenians (7.30pm)

Ref: Peter Burke

Clara: Clara v Camross (7.30pm)

Ref: Sean Brennan

Piltown: Piltown v Mooncoin (7.30pm)

Ref: Raymond Byrne

Páirc na Ratha: Glenmore v Tullogher-Rosbercon (7.30pm)

Ref: Martin Quilty

Hugginstown: Carrickshock v Cloneen/Railyard (7.30pm)

Ref: John Kennedy

Gowran: Young Irelands v Tullaroan (7.30pm)

Ref: Ollie O’Neill

Wednesday, July 11

Bord Gais Energy Leinster Under-21 HC final

Portlaoise: Laois v Kilkenny

Ref: TBC

Kilkenny Honda Centre Minor HL

Palmerstown: Dicksboro B v Dunnamaggin (7.30pm)

Ref: John McCormack

Kilkenny Results

Leinster IHC final

Kilkenny 3-20, Wexford 2-14

J.J. Kavanagh & Sons North Junior A HL

Emeralds 1-17, St Lachtain’s 1-17

Graigue-Ballycallan 1-11, Young Irelands 1-10

J.J. Kavanagh & Sons North Junior B HC

O’Loughlin Gaels 0-18, Dicksboro 2-10

St Patrick’s 5-9, Clara 1-8

Barrow Rangers 4-18, Threecastles 1-5

Country Style Foods South Junior B HC

Graignamanagh 2-12, Windgap 3-6

Mooncoin 2-12, Slieverue 1-4

Carrigeen w/o, Mullinavat scr

Carrickshock 1-12, Rower-Inistioge 0-8

J.J. Kavanagh & Sons North Junior B HL final

O’Loughlin Gaels 0-17, Danesfort 0-14

Country Style Foods South Junior B HL final

Kilmacow 1-16, Rower-Inistioge 0-11

J.J. Kavanagh All County Junior HL semi-finals

Lisdowney 3-13. Kilmacow 1-14

Mt Leinster Rangers 2-15, Galmoy 1-14

J.J. Kavanagh All County Junior HL final

Lisdowney 1-15, Mt Leinster Rangers 1-8

St Canice’s Credit Union Byrne Cup HL

Carrickshock 2-11, John Lockes 2-10

Young Irelands 4-7, Danesfort 2-5

Michael Lyng Motors Aylward Cup HL

St Patrick’s 0-18, Erin’s Own 1-9

Tullaroan 4-18, Conahy Shamrocks 0-17

Dicksboro 2-11, Fenians 2-9

James Stephens 1-9, Glenmore 0-11

Rower-Inistioge 1-16, Tullogher-Rosbercon 0-4

Mooncoin 1-18, Dunnamaggin 1-16

James Stephens 3-13, Dunnamaggin 0-6

J.J. Kavanagh & Sons Paddy Cahill Cup final

Thomastown 2-15, Tullaroan 2-4

J.J. Kavanagh & Sons Kevin Fennelly Cup final

Naomh Bríd 2-18, Slieverue 0-9

Duggan Steel Under-16 HL

James Stephens 2-15, O’Loughlin Gaels 1-13

Duggan Steel Under-16 FL

St Martin’s 1-12, Graigue-Ballycallan 2-9

Duggan Steel Under-14 HL

Thomastown 3-3, Danesfort 1-4

Graigue-Ballycallan 1-8, Clara 0-3

Rower-Inistioge 4-6, Tullogher-Rosbercon 3-7

St Lachtain’s 0-11, James Stephens 0-3

Slieverue 2-13, Glenmore 0-3

Dicksboro 3-3, St Patrick’s 1-6