All the Killkenny GAA fixtures and results

FIXTURES

FIXTURES

Wednesday

Toymaster F.L. Roinn A Semi Final

Bennettsbridge: St. Canice`s v Ballyhale (1.15pm)

Ref: Podge Butler

Top Oil Roinn B F.C. Semi Final

Larchfield: Castlecomer v Mooncoin (3pm)

Ref: Podge Butler

Corn na Tuaithe Country Cup Football Semi Final

TBC: Thomastown v Kilmanagh (3pm)

Ref: TBC

Thursday

Toymaster F.L. Roinn A Semi Final

Danesfort: Gaelscoil Osraí v Thomastown (3pm)

Ref: Paschal Connolly

Saturday

J.J. Kavanagh and Sons South Under-21 A H.C. Quarter Final

Mullinavat: Glenmore v Thomastown (2pm)

Ref: Paul Whelan [Extra Time]

J.J. Kavanagh and Sons North Under-21 B H.C.

St. John’s Park: Danesfort v Dicksboro (2pm)

Ref: John McCormack [Extra Time]

J.J. Kavanagh and Sons South Under-21 B H.C. Final

Piltown: Dunnamaggin v Kilmacow (2pm)

Ref: Raymond Byrne

J.J. Kavanagh and Sons South Under-21 B Hurling Shield Final

Bennettsbridge: Galmoy/Windgap v St Fiacre’s (2pm)

Ref: Dominic Connolly

Kilkenny Honda Centre Minor H.L. Roinn C Semi Final

Tom Ryall Park: Dicksboro v Dunnamaggin (12pm)

Ref: Julian O’Dwyer [Extra Time]

Kilkenny Citroen Centre Minor F.L. Roinn B

Clara: Clara v Lisdowney (12pm)

Ref: John McCormack [Extra Time]

Duggan Steel Under 16 H.L. Roinn A Shield Final

Páirc na Ratha: Glenmore v Rower Inistioge 12:30:

Ref: Martin Quilty

Duggan Steel Under 16 F.C. Roinn A

Thomastown: Thomastown v O’Loughlin Gaels (2pm)

Ref: Paschal Connolly [Extra Time]

Duggan Steel Under 16 F.C. Roinn B

Mullinavat: Mullinavat v Kilmacow (2pm)

Ref: TBC [Extra Time]

Tom Walsh Park: St Fiacre’s v Ballyhale Shamrocks (2pm)

Ref: Ollie O’Neill [Extra Time]

Tullaroan: Tullaroan v Barrow Rangers (2pm)

Ref: Denis O’Sullivan [Extra Time]

Duggan Steel Under-16 F.C. Roinn C Quarter Finals

Bennettsbridge: Slieverue v Fenians (12pm)

Ref: John Walsh [Extra Time]

Jenkinstown: Conahy Shamrocks v Young Irelands (2pm)

Ref: Peter Burke [Extra Time]

Danesfort: Danesfort v Emeralds (2pm)

Ref: Pat Hayes [Extra Time]

Duggan Steel Under-14 F.C. Roinn D 13 aside Final

Palmerstown: Cloneen/Railyard v Carrickshock (2pm)

Ref: John Kennedy

Sunday

AIB Leinster Club S.H.C. Semi Final

Wexford Park: Oulart-The Ballagh v Ballyhale Shamrocks (2pm)

Ref: TBC
AIB Leinster Club I.H.C. Semi Final

Blakestown; Eoghan Ruadh v Clara (2pm)

Ref: Anthony Stapleton
J.J. Kavanagh and Sons Senior F.C. Quarter Finals

Palmerstown: Railyard v Thomastown (2.30pm)

Ref: Paddy Neary

Mooncoin: Glenmore v Mooncoin (6pm)

Ref: Gavin Quilty [Replay Extra Time]

J.J. Kavanagh and Sons North Under-21 A H.C. Quarter Final

Canon Kearn’s Park: James Stephens v St. Patrick’s (12pm)

Ref: John Guinan [Extra Time]

J.J. Kavanagh and Sons South Under-21 A H.C. Semi Final

Dunnamaggin: John Lockes v Mullinavat (1.30pm)

Ref: Jim Fitzgerald [Extra Time]

J.J. Kavanagh and Sons North Under-21 B H.C. Semi Final

Jenkinstown: Fenians v Bennettsbridge (2pm)

Ref: Peter Burke [Extra Time]

J.J. Kavanagh and Sons North Under-21 B Hurling Shield Semi Final

Freshford: Cloneen v Graigue Ballycallan (2pm)

Ref: Paul Hunston [Extra Time]

Duggan Steel Under-16 F.C. Roinn C

Cloneen: Cloneen/Railyard v Dicksboro (12pm)

Ref: Podge Butler [Extra Time]

KILKENNY GAA RESULTS

Michael Lyng Motors Intermediate H.C. Country Final

Clara 1-7, St. Patrick’s 0-4
AIB Leinster Club JHC Semi Final

Thomastown 1-24, Naomh Éanna 0-10

J.J. Kavanagh and Sons North

Under-21 A H.C. Quarter Final

Lisdowney 1-9, Dicksboro 0-11

J.J. Kavanagh and Sons South Under-21 A H.C. Quarter Finals

John Lockes 6-16, Ballyhale Shamrocks 1-13

Mullinavat 1-17, Rower Inistioge 1-15

J.J. Kavanagh and Sons North Under-21 B H.C. Quarter Finals

Bennettsbridge 1-17, Graigue Ballycallan 0-10

Fenians 3-12, Conahy Shamrocks 2-5

J.J. Kavanagh and Sons South Under-21 B H.C. Semi Final

Dunnamaggin 2-11, Tullogher Rosbercon 2-9

J.J. Kavanagh and Sons South Under-21 B H. Shield Semi Final

St. Fiacre’s 3-12, Slieverue 0-7

Duggan Steel Under-16 H.L. Roinn A Final

Dicksboro 2-8, James Stephens 0-10

Duggan Steel Under-16 H.L. Roinn C Final

James Stephens 4-4, O’Loughlin Gaels 1-5

Duggan Steel Under-16 H.L. Roinn C Shield Final

Emeralds 0-11, Dicksboro 1-4

Toymaster F.L. Roinn A Quarter Final

Thomastown 1-7, St. John`s 0-3