Kilkenny GAA fixtures and results

All the Kilkenny GAA fixtures and results

All the Kilkenny GAA fixtures and results

Wednesday

Allianz/Cumann na mBunscol Roinn A Toymaster FL (4pm)

Kilmanagh v Kilkenny CBS

Danesfort v St Patrick’s DLS

Castlecomer BNS v Goresbridge/Paulstown

Scoil McCauley Rice v Clara

Gaelscoil Osraí v Tullogher-Rosbercon

St Canice’s v Thomastown

Allianz/Cumann na mBunscol Top Oil Roinn B FL

Graigue/Skeough v St Canice’s

Gowran v Bennettsbridge

Kilkenny School Project v Gaelscoil Osraí

Coon/Muckalee v Lisdowney

Clogh/Moneenroe v Ballyragget

Freshford v Urlingford

Glenmore v Slieverue Mixed

Carrickshock v Kilmacow

The Rower v Mooncoin

Piltown v Mullinavat

Saturday

Michael Lyng Motors Aylward Cup HL final

Jenkinstown: St Martin’s v O’Loughlin Gaels (3.30pm)

Ref: Eugene Ryan

J.J. Kavanagh & Sons Joe Walsh Cup semi-finals

Piltown: Mooncoin v Windgap (2pm)

Ref: John Bennett

Palmerstown: St. Lachtain’s v Clara (3pm)

Ref: John McCormack

Kilkenny Honda Centre Minor HL Roinn A final

St. John’s Park: Dicksboro v James Stephens (2pm)

Ref: Eoin Hayes (Extra-Time)

Kilkenny Honda Centre Minor HC Roinn B final

John Locke Park: Danesfort v Conahy Shamrocks (3.45pm)

Ref: Julian O’Dwyer

Kilkenny Honda Centre Minor HC Roinn C final

John Locke Park: Carrickshock v Dunnamaggin (2pm)

Ref: Raymond Byrne

Duggan Steel Under-14 HC Roinn B Shield Q/Finals

Urlingford: Emeralds v Clara (2pm)

Ref: Podge Butler (Extra-Time)

Freshford: St Lachtain’s v Bennettsbridge (2pm)

Ref: Sean Brennan (Extra-Time)

Duggan Steel Under-14 HC Roinn D Shield semi-final

Windgap: Windgap v Carrickshock (11am)

Ref: Pat Hayes (Extra-Time)

Sunday

Michael Lyng Motors IHC county final

Nowlan Park: Rower-Inistioge v Emeralds (3.30pm)

Ref: Eamon Mansfield

J.J. Kavanagh & Sons Junior HC county final

Nowlan Park: Lisdowney v Bennettsbridge (1.45pm)

Ref: Gavin Quilty

GAA Results

St Canice’s Credit Union SHC semi-finals

Clara 1-17, St Martin’s 1-14

Carrickshock 4-14, Ballyhale Shamrocks 2-14

Michael Lyng Motors IHC Relegation final replay

Young Irelands 1-11, Mooncoin 0-8

J.J. Kavanagh & Sons North JHC final

Galmoy 1-21, Barrow Rangers 2-16

Kilkenny Honda Centre Minor HC Roinn A semi-finals

O’Loughlin Gaels 2-8, James Stephens 0-9

Rower-Inistioge 2-10, Dicksboro 0-11

Kilkenny Honda Centre Minor HC Roinn B semi-finals

Conahy Shamrocks 1-18, Lisdowney 2-8

Danesfort 1-14, Clara 2-6

Kilkenny Honda Centre Minor HC Roinn C semi-finals

Carrickshock 3-18, St Patrick’s 1-5

Dunnamaggin 2-9, Slieverue 1-11

Duggan Steel Under-14 HC Roinn B Shield quarter-final

Dunnamaggin 5-13, Slieverue 4-11

Duggan Steel Under-14 HL Roinn B Shield semi-final

St Lachtain’s 4-10, Lisdowney 2-9

Duggan Steel Under-14 HC Roinn C final

Tullogher-Rosbercon 6-6, Conahy Shamrocks 2-8

Duggan Steel Under-14 HC Roinn C Shield quarter-finals

Young Irelands 5-10, O’Loughlin Gaels 1-7

Barrow Rangers 3-11, St Martin’s 3-3

Duggan Steel Under-14 HL Roinn D final

Galmoy 1-15, Cloneen/Railyard 2-6

Duggan Steel Under-14 HC Roinn D Shield semi-finals

O’Loughlin Gaels 3-9, Tullaroan 0-11

Allianz/Cumann na mBunscol Roinn A Toymaster FL

Danesfort 3-7, Goresbridge/Paulstown 1-2

St Patrick’s DLS 6-8, Kilmanagh 3-2

Thomastown 2-3, Gaelscoil Osraí 0-5

St Canice’s 3-4, Clara 1-2

Allianz/Cumann na mBunscol Top Oil Roinn B FL

Dunnamaggin 5-5, Kilkenny School Project 3-4

Gowran 7-5, Gaelscoil Osraí 0-1

Bennettsbridge 2-8, Graigue/Skeough 1-5

Lisdowney 4-6, Clogh-Moneenroe 1-3

Kilmacow BNS 3-3, The Rower 0-3

Carrickshock 5-4, Mullinavat 2-5

Mooncoin BNS 5-7, Glenmore 3-4

Piltown 4-7, Slieverue 2-3