Kilkenny GAA fixtures and results

All the fixtures and results from the Kilkenny GAA scene

All the fixtures and results from the Kilkenny GAA scene

WEDNESDAY

J.J. Kavanagh & Sons All County JHL

Venue TBC: Ballyhale Shamrocks v Naomh Moling (8pm)

Ref: John Bennett

Allianz/Cumann na mBunscol Roinn A Educational Supplies HL (ALL 4pm)

Kilmanagh NS v Castlecomer BNS

Clara NS v St Canice’s NS

Mooncoin BNS v Gaelscoil Osraí, Loch Buí

Thomastown NS v St Patrick’s DLS

Allianz/Cumann na mBunscol Toymaster HL Roinn B North

Freshford NS v Gowran NS

St John’s NS Kilkenny v Urlingford NS

Goresbridge/Paulstown v Lisdowney NS

Allianz/Cumann na mBunscol Toymaster HL Roinn B South

Piltown NS v The Rower NS

Scoil Phádraig Ballyhale v Tullogher-Rosbercon

Bennettsbridge NS v Dunnamaggin NS

Allianz/Cumann na mBunscol Top Oil HL Roinn C North

Coon Muckalee NS v St Patrick’s DLS

Danesfort NS v Kilkenny CBS

St Canice’s NS v Gaelscoil Osraí, Loch Buí

Allianz/Cumann na mBunscol Top Oil HL Roinn C South

Kilmacow BNS v Slieverue Mixed NS

Glenmore NS v Carrickshock

St Canice’s NS v Mullinavat NS

SATURDAY

J.J. Kavanagh & Sons All County JHL (ALL 3pm)

Myshall: Naomh Eoin v Dicksboro

Ref: Paul Hunston

Windgap: Windgap v Kilmacow

Ref: Willie Kearney

Naomh Bríd: Naomh Bríd v Cloneen

Ref: Sean Cleere

John Locke Park: John Lockes v Piltown

Ref: Thomas Duggan

Mullinavat: Mullinavat v Ballyhale Shamrocks

Ref: Jim Fitzgerald

Mt Leinster Rangers: Mt Leinster Rangers v Clara

Ref: John Bennett

Tullaroan: Tullaroan v Slieverue

Ref: John Guinan

Mooncoin: Mooncoin v Blacks & Whites

Ref: Paul Whelan

Paulstown: Barrow Rangers v Graignamanagh

Ref: Gay Rafter

J.J. Kavanagh & Sons North Junior A HL (ALL 3pm)

Carlow Town HC: Carlow Town v St Patrick’s

Ref: Paul Hunston

Gowran: Young Irelands v St Lachtain’s

Ref: Sean Brennan

Iverk Produce South JA HL

Kilmacow: Kilmacow v Rower-Inistioge (3pm)

Ref: Raymond Byrne

Bagenalstown: Erin’s Own (CW) v Carrickshock (7.30pm)

Ref: Eoin Hayes

Tullogher: Tullogher-Rosbercon v Dunnamaggin (3pm)

Ref: Gavin Quilty

Ballinkillen: Ballinkillen v Glenmore (3pm)

Ref: John Minogue

J.J. Kavanagh & Sons North JB HL

Tom Ryall Park: Graigue-Ballycallan v Conahy Shamrocks (3pm)

Ref: Julian O’Dwyer

Coon: St Martin’s v Dicksboro (3pm)

Ref: Eamon Larkin

St John’s Park: O’Loughlin Gaels v Bennettsbridge (5pm)

Ref: John Walsh

Duggan Steel U-14 FL Roinn A Group A play-off

Lisdowney: Lisdowney v Thomastown (5pm)

Ref: Peter Burke

Duggan Steel U-14 FL Roinn C Group B

Ballyragget: St Patrick’s v Clara (11am)

Ref: John Guinan

SUNDAY

Allianz Hurling League quarter-final

Wexford Park: Wexford v Kilkenny (3.30pm)

J.J. Kavanagh & Sons North JB HL (ALL 11am)

Paulstown: Barrow Rangers v Danesfort

Ref: Shem Gibbons

Clara: Clara v Blacks & Whites

Ref: Paddy Neary

Cloneen: Cloneen v Galmoy

Ref: Eugene Ryan

Freshford: St Lachtain’s v James Stephens

Ref: Eamon Mansfield

MONDAY

J.J. Kavanagh & Sons SFC quarter-finals (ALL 7.30pm)

Venue TBC: Muckalee v St Patrick’s

Ref: Eamon Mansfield

Piltown: Mooncoin v Clara

Ref: Raymond Byrne

Bennettsbridge: Conahy Shamrocks v Kilmoganny

Ref: Sean Cleere

TUESDAY

J.J. Kavanagh & Sons SFC quarter-final

Muckalee: Railyard v James Stephens (7.30pm)

Ref: Pat Hayes

J.J. Kavanagh & Sons IFC semi-finals (7.30pm)

Ballyragget: Erin’s Own v Thomastown

Ref: Peter Burke

Mooncoin: Ballyhale Shamrocks v Piltown

Ref: Thomas Duggan

Duggan Steel U-14 FL Roinn A Group A play-off

Thomastown: Thomastown v Mooncoin 6.15pm Ref: John Kennedy

WEDNESDAY, APRIL 2

Kilkenny Citroën Centre Minor FL Roinn A Group A

Pairc na Ratha: Glenmore v Mooncoin (6.30pm)

Ref: John Bennett

Allianz/Cumann na mBunscol Roinn A Educational Supplies HL

St Patrick’s DLS v Mooncoin BNS

St Canice’s NS v Kilmanagh NS

Kilkenny CBS NS v Clara NS

Castlecomer BNS v Thomastown NS

Allianz/Cumann na mBunscol Toymaster HL Roinn B North

Urlingford NS v Goresbridge/Paulstown

Lisdowney NS v Conahy NS

Gowran NS v St John’s Senior NS Kilkenny

Allianz/Cumann na mBunscol Toymaster HL Roinn B South

Dunnamaggin NS v Scoil McCauley Rice NS

The Rower NS v Scoil Phádraig Ballyhale

Tullogher-Rosbercon NS v Bennettsbridge NS

Allianz/Cumann na mBunscol Top Oil HL Roinn C North

Coon Muckalee NS v St Canice’s NS

Danesfort NS v St Patrick’s DLS

Kilkenny CBS v Gaelscoil Osraí, Loch Buí

Allianz/Cumann na mBunscol Top Oil HL Roinn C South

Mullinavat NS v Graigue/Skeough

Slieverue Mixed NS v Glenmore NS

Carrickshock NS v St Canice’s NS

Allianz/Cumann na mBunscol Top Oil HL Roinn D

Galmoy NS v Ballyragget NS

Windgap NS v Windgap NS

Clogh-Moneenroe NS v Johnstown NS

GAA RESULTS

Allianz National Hurling League

Kilkenny 4-22, Waterford 0-14

Masita All-Ireland PP Schools semi-finals

St Kieran’s College 4-10, Ardscoil Ris 1-12

Kilkenny CBS 2-9, Doon CBS 0-10

J.J. Kavanagh & Sons Senior FL final

Muckalee 2-9, Railyard 1-6

J.J. Kavanagh & Sons IFC quarter-final

Thomastown 4-3, Rower-Inistioge 0-5

J.J. Kavanagh & Sons JFC

Graigue-Ballycallan 4-10, Carrigeen 1-5

J.J. Kavanagh & Sons All County JHL

Dicksboro 0-13, Erin’s Own 1-9

Cloneen 0-18, James Stephens 1-10

Piltown 2-14, Naomh Bríd 0-6

Bennettsbridge 0-20, O’Loughlin Gaels 1-11

Slieverue 0-15, Mt Leinster Rangers 0-12

Clara 4-12, St Martin’s 1-10

Graignamanagh 1-11, Mooncoin 0-8

Blacks & Whites 0-19, Galmoy 2-13

J.J. Kavanagh & Sons North JAHL

St Patrick’s 1-13, Young Irelands 3-7

Lisdowney 1-10, St Lachtain’s 1-7

Iverk Produce South JAHL

Carrickshock 1-15, Kilmacow 0-11

Glenmore 2-9, Tullogher-Rosbercon 2-9

Mooncoin 3-11, Dunnamaggin 0-10

Kilkenny Citroën Centre Minor FL

O’Loughlin Gaels 8-13, Rower-Inistioge 1-6

Tullaroan 5-4 Emeralds 4-4

Duggan Steel U-14 FL

John Lockes 2-9, St Lachtain’s 1-0

St Patrick’s 4-6, James Stephens 4-6

Clara 8-6, Barrow Rangers 2-4