All the GAA results

St. Canice’s [Kilkenny] Credit Union Senior H.L.

St. Canice’s [Kilkenny] Credit Union Senior H.L.

Ballyhale Shamrocks 2-15, St Martin’s 1-15

Fenians 0-11, Dunnamaggin 0-5

Tullaroan 2-17, Danesfort 0-7

Dicksboro 1-14, Carrickshock 2-11

Erins Own 0-12, Graigue Ballycallan 0-11

O’Loughlin Gaels 2-13, James Stephens 0-19

Michael Lyng Motors Intermediate H.L.

St. Patrick’s 3-12, Conahy Shamrocks 3-7

Young Irelands 3-15, Emeralds 1-14

St Lachtain’s 1-16, Tullogher Rosbercon 0-11

Mooncoin 0-12, Mullinavat 0-8

Rower Inistioge 1-12, Glenmore 2-9

Clara 0-25, John Lockes 1-6

J.J. Kavanagh and Sons Junior H.L.

Kilmacow 1-13, Blacks and Whites 0-14

Piltown 1-18, Galmoy 3-10

Thomastown 3-18, Graignamanagh 2-15

Barrow Rangers 0-18, Windgap 1-6

Lisdowney 2-19, Slieverue 2-12 Cloneen 2-13, Bennettsbridge 0-13

Kilkenny Honda Centre Minor H.L.

Tullaroan 2-16 Carrickshock 0-12

Paddy Grace Under-14 Feile Group 1

Thomastown 1-5, Danesfort 0-7

Conahy Shamrocks 1-11, Ballyhale Shamrocks 0-3

Ballyhale Shamrocks 0-5, Danesfort 0-5

Conahy Shamrocks 1-11, Thomastown 1-3

Thomastown 2-6, Ballyhale Shamrocks 1-6

Danesfort 0-4, Conahy Shamrocks 0-0

Paddy Grace Under-14 Feile Group 2

James Stephens 3-3 O’Loughlin Gaels 2-3

Kilmacow, Emeralds and Lisdowney withdrew

Paddy Grace Under-14 Feile Group 3

Mooncoin 4-5, Slieverue 1-1

Dicksboro 6-13, Bennettsbridge 0-6

Dicksboro 3-5, Mooncoin 1-1

Slieverue 1-16, Bennettsbridge 0-1

Dicksboro 3-9, Slieverue 0-1

Mooncoin 6-13, Bennettsbridge 1-0

Paddy Grace Under-14 Feile Group 4

Graigue Ballycallan 4-11, Glenmore 0-4

Rower Inistioge 4-6, Piltown 3-5

Graigue Ballycallan 9-7, Piltown 0-1

Rower Inistioge 2-7, Glenmore 2-3

Graigue Ballycallan 6-9, Rower Inistioge 0-1

Glenmore 2-3, Piltown 0-5

Paddy Grace Under-14 Feile Semi Finals

Conahy Shamrocks 1-7, Graigue Ballycallan 1-5

James Stephens 2-6, Dicksboro 1-7

Paddy Grace Under-14 Feile Final

James Stephens 3-12, Conahy Shamrocks 0-9

Educational Supplies Schools H.L.

St. John`s 5-7, Scoil McCauley Rice 3-9

St. Canice`s 6-12, Kilkenny CBS 1-7

Top Oil Schools H.C.

Gaelscoil Osraí 3-8, Dunnamaggin 1-4

Tullaroan 4-6, Conahy 1-3

Windgap 6-6, Galmoy 6-1