All the GAA fixtures

Wednesday

Wednesday

Toymaster F.L. Roinn A

Kilmanagh v Kilkenny CBS (4pm)

Scoil McCauley Rice v Gaelscoil Osraí (4pm)

Inistioge v Tullogher Rosbercon (4pm)

Goresbridge/Paulstown v Thomastown (4pm)

St. Patricks v Danesfort (4pm)

St. John`s v Clara (4pm)

Saturday

St. Canice’s Credit Union Senior H.C.

Nowlan Park: Danesfort v Graigue Ballycallan (2pm)

Ref: Maurice Flynn

Freshford: Fenians v Erins Own (4pm)

Ref: Dominic Connolly

Michael Lyng Motors Intermediate H.C.

Palmerstown: Emeralds v Glenmore (2pm)

Ref: John Guinan

Ballyhale: Young Irelands v Mullinavat (4pm)

Ref: Sean Cleere

St. John’s Park: Conahy Shamrocks v John Lockes (4pm)

Ref: Patrick Dunphy

Michael Lyng Motors Intermediate H.L. Shield Final

Bennettsbridge: St. Patrick’s v Rower Inistioge (2pm)

Ref: Eddie Crowley [Extra Time]

Duggan Steel Under-16 H.L. Roinn B

Lisdowney: Lisdowney v Kilmacow (11am)

Ref: Podge Butler

Piltown: Piltown v Conahy Shamrocks (11am)

Ref: Willie Kearney

Ballyhale: Ballyhale Shamrocks v St. Lachtain’s (11am)

Ref: John Minogue

Duggan Steel Under-16 H.L. Roinn C Shield Semi-Finals

Freshford: Emeralds v Danesfort (11am)

Ref: Paul Murphy [Extra Time]

Jenkinstown: Dicksboro v St. Patrick’s (11am)

Ref: Gay Rafter [Extra Time]

Sunday

St. Canice’s Credit Union Senior H.C.

Thomastown: Dicksboro v Dunnamaggin (1.30pm)

Ref: Gavin Quilty

Tom Ryall Park: Tullaroan v O’Loughlin Gaels (3.30pm)

Ref: Eamon Mansfield

St. Canice’s Credit Union Senior H.L. Final

Nowlan Park: Ballyhale Shamrocks v Carrickshock (3.30pm)

Ref: Peter Burke [Extra Time]

St. Canice’s Credit Union Senior H.L. Shield Final

Nowlan Park: St. Martin’s v James Stephens (2pm)

Ref: Richard Dowling [Extra Time]

Michael Lyng Motors Intermediate H.C.

Mullinavat: Tullogher Rosbercon v Mooncoin (1pm)

Ref: Denis O’Sullivan

Michael Lyng Motors Intermediate H.L. Final

Jenkinstown: St. Lachtain’s v Clara (1pm)

Ref: John Kennedy [Extra Time]

J. J. Kavanagh and Sons Junior H.C.

Canon Kearn’s Park: Lisdowney v Barrow Rangers (1pm)

Ref: Thomas Duggan

Under-14 and 16 Football Development Squads training

James Park: (10am)

Wednesday, October 17

Toymaster F.L. Roinn A

Tullogher Rosbercon v St. Canice`s (4pm)

Kilkenny CBS v Scoil McCauley Rice (4pm)

Gaelscoil Osraí v Inistioge (4pm)

Clara v Scoil Phádraig Ballyhale (4pm)

Thomastown v St. Patricks (4pm)

Danesfort v St. John`s (4pm)

Kilkenny GAA Results

St. Canice’s Credit Union Senior H.L.

Ballyhale Shamrocks 2-16: Fenians 1-8

St. Martin’s 2-18: Tullaroan 2-13

Danesfort 1-15: Dunnamaggin 1-12

Carrickshock 0-15: O’Loughlin Gaels 0-15

Dicksboro 0-18: Graigue Ballycallan 0-15

James Stephens 1-12: Erins Own 0-11

Michael Lyng Motors Intermediate H.L.

St. Lachtain’s 4-15: Conahy Shamrocks 0-16

Emeralds 0-18: Tullogher Rosbercon 0-14

St. Patrick’s 0-21: Young Irelands 0-11

Glenmore 2-13: John Lockes 0-13

Rower Inistioge 0-14: Mullinavat 0-9

Clara 0-19: Mooncoin 0-11

J. J. Kavanagh and Sons Junior H.C.

Barrow Rangers 0-20: Galmoy 0-17

Bennettsbridge 2-19: Slieverue 0-11

Thomastown 3-17: Blacks and Whites 1-11

Duggan Steel Under-14 H.C. Roinn A Final Replay

Dicksboro 2-12: O’Loughlin Gaels 0-10

Duggan Steel Under-14 H.L. Roinn B Shield Final

Tullaroan 4-7: Mooncoin 1-14

Duggan Steel Under-14 F.C. Roinn B Final

Lisdowney 3-3 Piltown 1-4

Duggan Steel Under-14 H.L. Roinn D 13-a-side final

Galmoy 3-15 Cloneen/Railyard 2-6

Toymaster F.L. Roinn A

St. Canice`s 3-9: Inistioge 1-3

Tullogher Rosbercon 2-6: Scoil McCauley Rice 1-5

Gaelscoil Osraí 2-6: Kilmanagh 0-3

Scoil Phádraig Ballyhale 6-8: St. John`s 1-2

Danesfort 3-10: Goresbridge/Paulstown 4-2

Top Oil Roinn B F.L. North Central

St. Canice`s 3-7: Gaelscoil Osraí 1-4

Top Oil Roinn B F.L. South

Slieverue 4-1: Kilmacow 4-1

Mooncoin 4-7: Piltown 2-1

Top Oil Roinn B F.L. North

Coon/Muckalee 1-8: Ballyragget 1-4

Clogh/Mooneenroe 5-6: Conahy 4-7

Lisdowney 2-7: Urlingford 2-3