GAA fixtures and results

The following are the Kilkenny GAA fixtures and results for the week:

The following are the Kilkenny GAA fixtures and results for the week:

Saturday

J. J. Kavanagh and Sons Senior F.L.

TBC: Clara v Kilmoganny (2pm)

Ballyragget: St. Patrick’s v Railyard (2pm)

Ref: Gay Rafter

Páirc na Ratha: Glenmore v Mooncoin (2pm)

Ref: Gavin Quilty

J. J. Kavanagh and Sons Intermediate F.L.

Tom Walsh Park: Blacks and Whites v Piltown (2pm)

Inistioge: Rower Inistioge v Ballyhale Shamrocks (2pm)

Ref: John Bennett

J. J. Kavanagh and Sons Junior F.L.

James Park: Graigue Ballycallan v Young Irelands (2pm)

Kilkenny Citroën Centre Minor F.L.

Piltown: Piltown v Erins Own (11am)

Ref: Eddie Crowley

James Park: Dicksboro v Glenmore (11am)

Ref: Sean Cleere

Muckalee: St Martin’s v O’Loughlin Gaels (11am)

Ref: John McCormack

Tullogher: Tullogher Rosbercon v Clara (11am)

Ref: John Minogue

Ballyhale: Ballyhale Shamrocks v John Lockes (11am)

Ref: Richard Dowling

Mullinavat: Mullinavat v Kilmacow (11am)

Ref: Eoin Hayes

Dunnamaggin: Kilmoganny v Danesfort (11am)

Ref: Pat Hayes

Gowran: Young Irelands v Barrow Rangers (11am)

Ref: James Barry

Duggan Steel Under-14 F.L.

St. John’s Park: O’Loughlin Gaels v James Stephens (11am)

Ref: Eugene Ryan

St. John’s Park: O’Loughlin Gaels v Dicksboro (2pm)

Ref: John Guinan

Kilmacow: Kilmacow v Tullaroan (11am)

Ref: Thomas Duggan

Sunday

Allianz National Hurling League

Ennis: Kilkenny v Clare (2pm)

Ref: Brian Gavin

J. J. Kavanagh and Sons Junior F.L.

Hugginstown: Carrickshock v Railyard (11am)

Ref: Willie Kearney

Dr Tierney Park: Graignamanagh v Windgap (11am)

Ref: Ollie O’Neill

Muckalee: Muckalee v Carrigeen (11am)

Ref: Paddy Bowden

Duggan Steel Under-14 F.L.

Thomastown: Thomastown v Danesfort (11am)

Lisdowney: Lisdowney v Mooncoin (11am)

Ref: Podge Butler

Palmerstown: Dicksboro v Erins Own (11am)

Ref: Pat Hayes

Bennettsbridge: Bennettsbridge v Kilmoganny (11am)

Ref: Eamon Larkin

Inistioge: Rower Inistioge v Emeralds (11am)

Ref: Paul Whelan

Mullinavat: Mullinavat v Graigue Ballycallan (11am)

Ref: Eddie Crowley

Ballyhale: Ballyhale Shamrocks v St Fiacres (11am)

Hugginstown: Carrickshock v Piltown (11am)

Coon: St Martin’s v Glenmore (11am)

Ref: Sean Brennan

Tullogher: Tullogher Rosbercon v Conahy Shamrocks (12pm):

Ref: John Minogue

Gowran: Young Irelands v Cloneen/Railyard (11am)

Ref: James Barry

Larchfield: James Stephens v Clara (11am)

Ref: Shem Gibbons

Paulstown: Barrow Rangers v St. Patrick’s (11am)

Ref: John Direen

Windgap: Windgap v Slieverue (11am)

Ref: Richard Dowling

Galmoy: Galmoy v Fenians (11am)

Ref: Peter Burke

Wednesday, February 19

J. J. Kavanagh and Sons Senior F.L.

Ballyragget: St. Patrick’s v Clara (7.30pm)

Ref: John Guinan

Muckalee: Railyard v Kilmoganny (7.30pm)

Ref: Eugene Ryan

TBC: Young Irelands v Danesfort (7.30pm).

GAA Results

AIB GAA Hurling All-Ireland intermediate club hurling final

Rower Inistioge 1-16, Kilnadeema-Leitrim 1-9 [AET]

J. J. Kavanagh and Sons Senior F.L.

Conahy Shamrocks 3-7, Mullinavat 1-4

O’Loughlin Gaels 2-12, James Stephens 1-4

Muckalee 1-8, Dicksboro 0-3

J. J. Kavanagh and Sons Intermediate F.L.

Erins Own 2-9, Piltown 2-6

Tullogher Rosbercon 3-7, Windgap 1-9

Graignamanagh 2-11, Carrigeen 0-2