Kilkenny GAA fixtures and results

All the Kilkenny GAA fixtures and results

All the Kilkenny GAA fixtures and results

WEDNESDAY

Allianz/Cumann na mBunscol Corn na Tuaithe Country Cup football final

Bennettsbridge: Lisdowney NS v Mooncoin BNS (7pm) Under lights

SATURDAY

JJ Kavanagh and Sons South Under-21 A HC Shield final

Ballyhale: Rower Inistioge v John Lockes (2pm)

Ref: Michael O’Sullivan (Extra-Time)

Kilkenny Citroën Centre minor FC Roinn A Semi Finals

Páirc na Ratha: Glenmore v James Stephens (2pm)

Ref: Eoin Hayes (Extra-Time)

Kilkenny Citroën Centre Minor FC Roinn B Quarter Final

Tullogher: Tullogher-Rosbercon v Lisdowney (2pm)

Ref: John Walsh

Duggan Steel Under-16 FC Roinn A Semi Final

Mooncoin: Mooncoin v O’Loughlin Gaels (11am)

Ref: Richard Dowling (Extra-Time)

Duggan Steel Under-16 FC Roinn B Semi Finals

Inistioge: Rower-Inistioge v St Martin’s (11am)

Ref: John Bennett (Extra-Time)

Urlingford: Kilmoganny v Emeralds (11am)

Ref: John Guinan (Extra-Time)

Duggan Steel under-16 FC Roinn C Semi Finals

Gowran: Young Irelands v St Fiacre’s (11am)

Ref: John Minogue (Extra-Time)

Cloneen: Cloneen/Railyard v Carrickshock (11am)

Ref: Peter Burke (Extra-Time)

SUNDAY

Senior hurling fund-raising challenge game

New Ross - Kilkenny v Wexford (2pm)

JJ Kavanagh and sons Under-21 A HC final

Nowlan Park: O’Loughlin Gaels v Mullinavat (2pm)

Ref: Eugene Ryan Linesmen: Peter Burke, Eamonn Mansfield Fourth Official: Pat Hayes

JJ Kavanagh and Sons Under-21 B HC final

Nowlan Park: Bennettsbridge v Dunnamaggin (1230pm)

Ref: Raymond Byrne Linesmen: Paul Hunston, Paddy Bowden Fourth Official: Pat Hayes

RESULTS

AIB Leinster Club JHC final

Ballinamere 2-8, Lisdowney 0-13

JJ Kavanagh and Sons Junior A Hurling League Final

Young Irelands 0-19, Rower-Inistioge 0-10

JJ Kavanagh and Sons North Under-21 AHC Final

O’Loughlin Gaels 1-12, Erins Own 2-7

JJ Kavanagh and Sons South Under-21 A HC Final Replay

Mullinavat 4-11, Glenmore 2-13

Kilkenny Citroën Centre Minor FC Roinn C Semi Final

Tullaroan 2-7, Emeralds 1-5

Duggan Steel Under-16 FC Roinn A Quarter Finals

Dicksboro w/o, Lisdowney scr

Mooncoin 3-9, Piltown 2-11

Tullogher-Rosbercon 1-12, James Stephens 2-3

O’Loughlin Gaels w/o, Erin’s Own scr

Duggan Steel Under-16 FC Roinn B Quarter Finals

Kilmoganny 3-8, Clara 4-4

Rower-Inistioge 3-9, Thomastown 2-6

Emeralds 2-9, Conahy Shamrocks 1-3

St Martin’s 6-5, Danesfort 0-7

Duggan Steel Under-16 FC Roinn C Quarter Finals

St Fiacres w/o, Fenians, scr

Cloneen/Railyard 5-12, Mullinavat 1-5

Duggan Steel Under-14 FC Roinn C Final

Bennettsbridge 1-7, Conahy Shamrocks 2-0

Leinster PP Schools SH A

St Brendan’s CS Birr 4-16, Castlecomer CS 0-8

Coláiste Eoin Stillorgan 0-14, Kilkenny CBS 1-8

Allianz/Cumann na mBunscol Top Oil Roinn B FL semi-finals

Lisdowney NS 2-7, Glenmore NS 1-6

Bennettsbridge NS 3-4, Carrickshock NS 0-4