The GAA fixtures

The following are the Kilkenny GAA fixtures for the coming week:

The following are the Kilkenny GAA fixtures for the coming week:

Thursday

J. J. Kavanagh and Sons North Junior A.H.C. Group B

Lisdowney: Lisdowney V Young Irelands 8pm Ref: Gay Rafter

Kilkenny Honda Centre Minor H.L. Roinn B Group C

Slieverue: Slieverue V Clara 6pm

Duggan Steel Under 16 H.L. Roinn B Tier 2

Larchfield: James Stephens V St Lachtain’s 7.30pm Ref: John Walsh

Duggan Steel Under 16 H.L. Roinn C

Mullinavat: Mullinavat V Fenians 7.30pm

Hugginstown: Carrickshock V O’Loughlin Gaels 7.30pm

Duggan Steel Under 14 H.L. Roinn A

Venue: TBC: Mooncoin V Ballyhale Shamrocks 7.30pm

Duggan Steel Under 14 H.L. Roinn B

Kilmacow: Kilmacow V St Fiacres 7.30pm Ref: Maurice Flynn

Gowran, Young Irelands V Graigue Ballycallan 7.30pm Ref: John Kennedy

Venue: TBC: Rower Inistioge V Tullogher Rosbercon 7.30pm

Friday

J. J. Kavanagh and Sons North Junior A.H.C. Group A

Freshford: St Lachtain’s V St. Patrick’s 8pm Ref: Conor Everard

Urlingford: Emeralds V Graigue Ballycallan 8pm Ref: Eugene Ryan

J. J. Kavanagh and Sons North Junior A.H.C. Group B

Jenkinstown: Conahy Shamrocks V Fenians 8pm Ref: Eamon Larkin

Iverk Produce South J.A.H.C.League

Hugginstown: Carrickshock V Tullogher Rosbercon 7.30pm Ref: Richard Dowling

Country Style Foods South J.B.H.C. League

Mooncoin: Mooncoin V Mullinavat 7.30pm Ref: Michael O Sullivan

John Locke Park: John Lockes v Graignamanagh 7.30pm Ref: John Guinan

Duggan Steel Under 16 H.L. Roinn B Tier 3

Dunnamaggin: Dunnamaggin V Clara 7.30pm Ref: John Kennedy

Pairc na Ratha: Glenmore V Young Irelands 7.30pm

Duggan Steel Under 16 H.L. Roinn B Tier 4

John Locke Park: John Lockes V St Fiacres 7.30pm Ref: Paschal Connolly

Saturday

J. J. Kavanagh and Sons S.F.C. - Final

Nowlan Park: Railyard V Muckalee 7.30pm Ref: Gavin Quilty

Iverk Produce South J.A.H.C.League

Dunnamaggin: Dunnamaggin V Kilmacow 7.30pm Ref: Raymond Byrne

Pairc na Ratha: Glenmore V Rower Inistioge 7.30pm Ref: John Bennett

Thomastown: Thomastown V Mooncoin 7.30pm Ref: Paul Hunston

J. J. Kavanagh and Sons North Junior B.H.C. Group A

Paulstown: Barrow Rangers V Clara 5pm Ref: Gerry Rafter

Kells Road Ground: James Stephens V Graigue Ballycallan 7.30pm Ref: Sean Cleere

J. J. Kavanagh and Sons North Junior B.H.C. Group B

Danesfort: Danesfort V Blacks and Whites 7.30pm Ref: Paddy Neary

J. J. Kavanagh and Sons North Junior B.H.C. Group C

St. John’s Park: O’Loughlin Gaels V Threecastles 7.30pm Ref: John Walsh

J. J. Kavanagh and Sons North Junior B.H.C. Group D

Bennettsbridge: Bennettsbridge V St Lachtain’s 7.30pm Ref: John Minogue

Canon Kearns Park: Erins Own V Dicksboro 7.30pm Ref: Peter Burke

Country Style Foods South J.B.H.C. League

Windgap: Windgap V Carrigeen 7.30pm Ref: Paschal Connolly

Sunday

Leinster GAA MHC final

Croke Park - Kilkenny v Dublin (2pm).

Leinster GAA SHC final

Croke Park - Kilkenny v Dublin (4pm).

Monday

Duggan Steel Under 16 H.L. Roinn C

Hugginstown: Carrickshock V Cloneen 7.30pm Ref: Eoin Hayes

Duggan Steel Under 14 H.L. Roinn B

Venue: TBC: Conahy Shamrocks V Mullinavat 7.30pm

Tueday

Kilkenny Honda Centre Minor H.L. Roinn A Group A

Pairc na Ratha: Glenmore V Mooncoin 7pm

Palmerstown: Dicksboro V O’Loughlin Gaels 7pm

Canon Kearns Park: Erins Own V Bennettsbridge 7pm

Kilkenny Honda Centre Minor H.L. Roinn B Group A

Danesfort: Danesfort V St Fiacres 7pm

Lisdowney: Lisdowney V Rosenallis 7pm

Kilkenny Honda Centre Minor H.L. Roinn B Group B

Tullogher: Tullogher Rosbercon V Dunnamaggin 7pm

Windgap: Galmoy/Windgap V John Lockes 7pm

Kilkenny Honda Centre Minor H.L. Roinn B Group C

Ballyhale: Ballyhale Shamrocks V Clara 7pm

Mullinavat: Mullinavat V Graigue Ballycallan 7pm

Kilkenny Honda Centre Minor H.L. Roinn C

Paulstown: Barrow Rangers V Cloneen 7pm

Wednesday

J. J. Kavanagh and Sons North Junior B.H.C. Group C

Coon: St Martin’s V O’Loughlin Gaels 7.30pm Ref: Ollie O Neill

Duggan Steel Under 16 H.L. Roinn A Tier 1

Kells Road Ground: James Stephens V Ballyhale Shamrocks 7.30pm