All the GAA fixtures and results

Today (Wednesday)

Today (Wednesday)

J.J. Kavanagh & Sons S.F.C. County Final

Ballyragget: Kilmoganny v Muckalee (8pm)

Ref: John Guinan

Linesmen: Gavin Quilty, Martin Quilty

Friday

Duggan Steel Under-16 F.C.L.

Mooncoin: Mooncoin v Dicksboro (7.30pm)

Ref: Martin Quilty

Saturday

Duggan Steel Under-14 H.L. Roinn C Final

Bennettsbridge: Dunnamaggin v Danesfort (1.30pm)

Ref: Paul Whelan (Extra-Time)

J.J. Kavanagh & Sons North Under-21 A.H.C. Quarter-final

Canon Kearn’s Park: O’Loughlin Gaels v St. Patrick’s (2pm)

Ref: Paddy Bowden (Extra-Time)

J.J. Kavanagh & Sons North Under-21 B.H.C. Quarter-final

Palmerstown: Conahy Shamrocks v Tullaroan (2pm)

Ref: Peter Burke (Extra-Time)

J.J. Kavanagh & Sons North Under-21 B.H.C.

Freshford: Emeralds v Bennettsbridge (2pm)

Ref: John Guinan (Extra-Time)

Clara: St Martin’s v Dicksboro (2pm)

Ref: Eugene Ryan (Extra-Time)

J.J. Kavanagh & Sons South Under-21 A.H.C. Quarter-finals

Ballyhale: Thomastown v Rower Inistioge (2pm)

Ref: Jim Fitzgerald (Extra-Time)

Mullinavat: Glenmore v Mooncoin (2pm)

Ref: Thomas Duggan (Extra-Time)

J.J. Kavanagh & Sons South Under-21 B.H.C. Semi-final

Carrigeen: Piltown v Slieverue (2pm)

Ref: Maurice Flynn (Extra-Time)

J.J. Kavanagh & Sons South Under-21 B.H.C. Shield Semi-finals

Windgap: Dunnamaggin v Carrickshock (2pm)

Ref: Julian O’Dwyer (Extra-Time)

Tullogher: St Fiacre’s v Tullogher Rosbercon (2pm)

Ref: John Minogue (Extra-Time)

Sunday

AIB Leinster Club S.H.C.

Nowlan Park: James Stephens v Oulart-The Ballagh (2.30pm)

Ref: Barry Kelly

AIB Leinster Club I.H.C. 2011 Semi-final

Nowlan Park: Danesfort v Mount Leinster Rangers (12.45pm)

AIB Leinster Club I.F.C. 2011

Dr Cullen Park: St Andrew’s v Kilmoganny/Muckalee (2.45pm)

J.J. Kavanagh & Sons South Under-21 B.H.C. Semi-final

Piltown: Galmoy/Windgap v Kilmacow (2pm)

Ref: Dominic Connolly

Duggan Steel Under-16 F.C.L.

Glenmore: Glenmore v James Stephens (11am)

Ref: Peter Kenny

Lisdowney: Lisdowney v Clara (11am)

Ref: Podge Butler

Coon: St Martin’s v Conahy Shamrocks (11am)

Ref: Ollie O’Neill

Thomastown: Thomastown v Piltown (11am)

Ref: John Walsh

Dunnamaggin: Kilmoganny v Railyard (11am)

Ref: Pat Hayes

Gowran: Young Irelands v Tullaroan (11am)

Ref: Eoin Hayes

Monday

Kilkenny Citroen Centre M.F.C. Roinn A County Final

Bennettsbridge: Thomastown v James Stephens (7.30pm)

Ref: Richard Dowling

Kilkenny Citroen Centre M.F.C. Roinn B (2010) Semi-final

Mooncoin: Mullinavat v Mooncoin (7pm)

Ref: Martin Quilty (Extra-Time)

Duggan Steel Under-16 F.C. Roinn A (2010) Semi-final

Palmerstown: Dicksboro v O’Loughlin Gaels (7.30pm)

Ref: Pat Hayes (Extra-Time)

Tuesday

Duggan Steel Under-16 F.C. Roinn B (2010) Semi-finals

Ballyragget: St. Patrick’s v Conahy Shamrocks (7.30pm)

Ref: TBC (Extra-Time)

Piltown: Piltown v Danesfort (7.30pm)

Ref: TBC (Extra-Time)

KILKENNY GAA RESULTS

St. Canice’s Credit Union S H.C. County Final Replay

James Stephens 1-20, Ballyhale Shamrocks 0-15

J.J. Kavanagh & Sons S.F.C. Semi-finals

Kilmoganny 2-9 Railyard 1-5

Muckalee 2-19, Glenmore 0-3

J.J. Kavanagh & Sons North Under-21 A. H.C.

St. Lachtain’s 4-14, Lisdowney 1-13

St. Patrick’s 2-13, Clara 0-10

J.J. Kavanagh & Sons North Under-21 B.H.C.

Conahy Shamrocks 2-12, Danesfort 1-12

J.J. Kavanagh & Sons South Under-21 A H.C. Quarter-final

Mullinavat 2-15, John Lockes 0-7

J.J. Kavanagh & Sons South Under-21 B.H.C.

Piltown 0-10, Dunnamaggin 0-7

Kilkenny Citroen Centre M.H.C. Roinn A County Final Replay

Bennettsbridge 1-14, Thomastown 0-13

Kilkenny Citroen Centre M.H.C. Roinn C County Final Replay

Danesfort 1-10, Cloneen 0-8

Duggan Steel Under-16 F.C.L.

James Stephens 3-4 Dicksboro 2-6

Piltown 2-6 St. Fiacre’s 2-4

Tullogher Rosbercon 3-14 Young Irelands 1-8

Inistioge 3-8, Glenmore 2-6

Lisdowney 5-14, Conahy Shamrocks 1-6

Duggan Steel Under-14 B.H.C. Shield Semi-Final

Tullogher Rosbercon 1-14, St. Lachtain’s 2-6

Toymaster Football League

Gaelscoil Osraí 1-13, Scoil McCauley Rice NS 0-1