Kilkenny Soccer Scoreboard

@KKPeopleSport

Reporter:

@KKPeopleSport

Email:

sport@kilkennypeople.ie

Kilkenny Soccer Scoreboard


Soccer Fixtures

FRIDAY

KCLR McCalmont Cup

Thomastown United A v Paulstown 06, 11am.

SATURDAY

Under-19 IntoSport League

Castlewarren Celtic v Newpark, 2.30pm.

Deen Celtic v Evergreen A, 2.30pm.

Under-17 Cup

Castlewarren Celtic v Evergreen B, 11am.

Evergreen A v Thomastown United, 11am.

Lions v Callan United, 11am.

Freebooters v East End United, Scanlon Park 2.30pm.

Under-15 Cup

Highview Athletic v Bridge United, 11am.

Stoneyford United v Evergreen City, 11am.

Thomastown United B v Freebooters, 11am.

Thomastown United A v Evergreen United, 1pm.

Under-14 Schoolgirls’ League

Evergreen City v Freebooters, 2pm.

Thomastown United v East End United, 2.30pm.

Newpark v Nurney Villa, 2.30pm.

Callan United v Lions, 2.30pm.

Evergreen United v Hanover Harps, 3.30pm.

Under-13 Kilkenny People League Division One

Deen Celtic A v East End United A, 12.30pm.

Stoneyford United v Fort Rangers, 1pm.

Evergreen A v Bridge United, 3pm.

Lions v Freebooters A, 3.30pm.

Under-13 Kilkenny People League Division Two

Newpark v East End United B, 12.30pm.

Highview Athletic v Deen Celtic B, 1pm.

Under-11 Schoolboys’ League White

Bridge United Blue v Freshford Town, 2pm.

Bridge United Amber v Freebooters White, 3pm.

Lions white v Thomastown United Blue, 3pm.

Under-11 David Doran Cup

East End United v Highview Athletic, 2pm.

Stoneyford United Blacks v Fort Rangers, 2pm.

Freebooters Blue v Clover United, Scanlon Park 1pm.

Deen Celtic Blacks v Spa United, 2pm.

Callan United v Paulstown 06, 11am.

Newpark v Deen Celtic Reds, 10.30am.

Lions Blue v Thomastown United Whites, 2pm.

SUNDAY

KCLR McCalmont Cup

Bridge United v Brookville, 11am.

Castlewarren Celtic v Evergreen A, 11am.

Deen Celtic A v Fort Rangers, 11am.

St Ann’s v Lions A, 11am.

Newpark v Callan United A, 11am.

Deen Celtic B v Stoneyford United, 2.30pm.

Under-19 Leinster FA Cup

Thomastown United v Stella Maris, 2pm.

Home Farm v Freebooters, 2pm.

Under-14 Bennettsbridge Parts League Division Two

Deen Celtic B v Southend United, 12.30pm.

Fort Rangers v Callan United, 12.30pm.

Evergreen B v Freshford Town, 12.30pm.

SOCCER RESULTS

FAI Junior Cup quarter-final

Evergreen 1, Kilmallock United 0.

Premier Division Centenary Cup

Callan United A 1, Freebooters A 4.

Rico’s of Gowran Division One

Fort Rangers 3, Thomastown United B 1.

Newpark 0, Deen Celtic A 1.

Eamonn Maher Coach Hire Division Two

Paulstown 2, Evergreen C 2.

River Rangers 2, Callan United B 0.

Under-19 Leinster FA Cup

Freebooters 4, Peamount United 0.

Under-19 IntoSport League

Evergreen A 6, Highview Athletic 0.

Deen Celtic 0, Thomastown United 1.

Henderson Youths’ Shield

Newpark 1, Castlewarren Celtic 0.

Under-16 Schoolgirls’ League

Vale Wanderers 3, Bridge United Athy 0.

Lions 2, Bridge United 2.

Hanover Harps 3, Freebooters 0.

Evergreen 1, Thomastown United 3.

Under-16 TC Tyres League Division One

Freebooters A 3, Lions 0.

Under-16 TC Tyres League Division Two

Callan United 0, Deen Celtic 3.

Under-14 Bennettsbridge Parts League Division One

Clover United 6, Bridge United 0.

Under-14 Bennettsbridge Parts League Division Two

Callan United 3, Highview Athletic 0.

Under-13 Kilkenny People League Division Two

Thomastown United 5, Callan United 1.

Freshford Town 3, Highview Athletic 0.

East End United B 1, Evergreen United 4.

Under-12 Schoolgirls’ League

Thomastown United 5, Newpark 1.

Evergreen United 6, Bridge United 2.

East End United 4, Evergreen City 2.

Callan United 5, Freebooters 1.

Under-12 Glanbia League Division One

Bridge United A 0,Thomastown United A 2.

Under-12 Glanbia League Division Two

Bridge United B 1, Deen Celtic B 3.

Under-12 Glanbia League Division Three

Evergreen United 4, Freebooters D 1.

Thomastown United B 2, Paulstown 06 0.

Freebooters C 0, Highview Athletic 0.