Kilkenny Soccer Scoreboard

@KKPeopleSport

Reporter:

@KKPeopleSport

Email:

sport@kilkennypeople.ie

Kilkenny Soccer Scoreboard

This week's fixtures from the Kilkenny & District League

WEDNESDAY

Under-12 Glanbia League Division One

Evergreen Boys v Evergreen Albion, 6.30pm.

THURSDAY

Under-12 Glanbia League Division One

Bridge United A v Evergreen Albion, 6.30pm.

FRIDAY

Under-16 TC Tyres League Division Two

Freebooters B v Thomastown United, 6.30pm.

Under-13 Kilkenny People League Division One

Freebooters A v Deen Celtic A, Scanlon Park 7.15pm.

SATURDAY

Under-19 IntoSport League

Castlewarren Celtic v Newpark, 2.30pm.

Thomastown United v Freebooters, 2.30pm.

Under-17 TC Tyres League Division One

East End United v Evergreen A, 11am.

Under-17 TC Tyres League Division Two

Callan United v Evergreen B, 11am.

Under-17 Cup

Freebooters v Paulstown 06, 11am.

Thomastown United v Southend United, 11am.

Under-15 St Canice’s Credit Union League Division One

Bridge United v Thomastown United A, 11am.

Evergreen City v Evergreen A, 6pm.

Under-15 St Canice’s Credit Union Division Two

Thomastown United B v Highview Athletic, 11am.

Under-14 Schoolgirls’ League

Lions v Hanover Harps, 11am.

East End United v Newpark, 2.30pm.

Evergreen United v Evergreen City, 2.30pm.

Under-14 SFAI Skechers Cup

Borris St Kevin’s v Evergreen, 2pm.

Under-13 Kilkenny People League Division Two

Highview Athletic v Callan United, 11am.

Under-13 Eric Wilcox Cup

East End United A v Freebooters B, 11am.

Fort Rangers v Evergreen United, 11am.

Paulstown 06 v Freshford Town, 11am.

Freebooters C v Stoneyford United, Scanlon Park 2.30pm.

Under-11 Schoolboys’ League White

Spa United v Lions White, 11am.

Stoneyford United Black v Paulstown 06, 11am.

Stoneyford United White v Clover United, 12 noon.

Highview Athletic v East End United, 1pm.

Thomastown United Blue v Newpark, 3pm.

Thomastown United White v Freshford Town, 4pm.

Under-11 David Doran Cup

Evergreen White v Freebooters White, 11.30am.

Bridge United Black v Callan United, 2pm.

Bridge United Amber v Lions Blue, 3.30pm.

SUNDAY

St Canice’s Credit Union Premier Division

Freebooters A v Callan United, 11am.

Rico’s of Gowran Division One

Highview Athletic A v Newpark, 11am.

KCLR McCalmont Cup

Thomastown United B v Evergreen B, 11am.

Premier Division Cup

Stoneyford United v Thomastown United A, 11am.

Division Two Ken & Michael Byrne Cup

Callan United B v Brookville, 11am.

River Rangers v Castlewarren Celtic, 11am.

St Ann’s v Paulstown 06, 11am.

St John’s v Evergreen C, 11am.

Pat Maher Shield

Evergreen A v Deen Celtic, 11am.

Division Three Cup

Highview Athletic B v Evergreen 46, 2.30pm.

Under-13 SFAI Subway Inter-League

Kildare v Kilkenny & DL, Tougher Park 2.30pm.

Under-12 SFAI Subway Inter-League

Kildare v Kilkenny & DL, Tougher Park 1pm.

Under-11 David Doran Cup

Fort Rangers v Freebooters Blue, 11am.

MONDAY

Under-16 TC Tyres League Division Two

Highview Athletic v Evergreen City, 6.30pm.

Evergreen United v Freshford Town, 6.30pm.

Freebooters B v Deen Celtic, Scanlon Park 7.15pm.

Under-14 Bennettsbridge Parts League Division Two

Newpark v Freshford Town, 7pm.

Under-12 Nicholas Marnell Cup

East End United v Evergreen Boys, 6.30pm.

Freebooters C v Evergreen Albion, Scanlon Park 7.30pm.

TUESDAY

Under-13 Kilkenny People League Division One

Bridge United v Stoneyford United, 7pm.

Lions v Deen Celtic A, 7pm.

Evergreen A v East End United A, 7pm.

WEDNESDAY, APRIL 5

Under-16 TC Tyres League Division Two

Stoneyford United v Thomastown United, 6.30pm.

THURSDAY, APRIL 6

Under-14 Schoolgirls’ League

Evergreen United v Callan United, 6.30pm.

Thomastown United v Evergreen City, 6.30pm.

Lions v Freebooters, 6.30pm.

Hanover Harps v East End United, 6.30pm.

Under-14 Bennettsbridge Parts League Division Two

Freshford Town v Bridge United B, 7pm.

Under-13 Kilkenny People League Division Two

Deen Celtic B v East End United B.