Soccer Scoreboard

Umbro Kilkenny & District League

Umbro Kilkenny & District League

Friday

Under-17 K&DL Girls’ League

Evergreen v Freebooters, 7.15pm.

Saturday

Leinster Youths Cup

Freebooters v Leicester Celtic, 2.30pm.

Buckley Youths’ Cup

Newpark v Thomastown United, 2.30pm.

Under-9 Barnaville Print And Graphics League

Bridge United v Lions, 11am.

Evergreen United v Freebooters A, 2pm.

Fort Rangers v Paulstown 06, 11am.

Deen Celtic Hawks v East End United Greens, 1pm.

Evergreen City v Freebooters B, 3pm.

Deen Celtic Eagles v East End United Yellows, 1pm.

Thomastown United A v Thomastown United B, 1pm.

Stoneyford United v Southend United, 2.30pm.

Under-11 Nolan Jewellers League Division One

Evergreen v Bridge United, 11am.

Under-11 Nolan Jewellers League Division Two

Deen Celtic v Fort Rangers, 2.30pm.

Evergreen City v Freshford Town, 12.30pm.

Under-11 Nolan Jewellers League Division Three

Lions v Freebooters B, 2.30pm.

Highview Athletic v Newpark, 2.30pm.

Stoneyford United A v Stoneyford United B, 1pm.

Under-12 Midlands Cup

Newbridge Town v Freebooters/Mullingar, TBC.

Under-12 Midlands Shield

Moone Celtic v East End United, TBC.

Under-13 K&DL Girls’ League

Evergreen v Freshford Town, 4pm.

Thomastown United v Freebooters, 2.30pm.

Lions v Newpark , 11am.

Under-13 Kilkenny People League Division One (11am)

Newpark A v Evergreen A.

Freebooters A v Deen Celtic.

Under-13 Kilkenny People League Division Two

Stoneyford United v Fort Rangers, 11am.

Callan United v Evergreen B, 11am.

Highview Athletic v Clover United, 1pm.

Under-15 St Canice’s Credit Union League Division Two

Evergreen B v Deen Celtic, 1pm.

East End United v Freebooters B, 11am.

Under-17 TC Tyres League Division One

Evergreen A v Bridge United, 11am.

Under-17 TC Tyres League Division Two

Evergreen C v Paulstown 06, 1pm.

Evergreen B v Lions, 11am.

Sunday

KCLR McCalmont Cup

Thomastown United B v Fort Rangers, 11am.

East End United A v AC Kilkenny A, 11am.

Newpark B v Freebooters A, 2.30pm.

Orchard Rovers v Bridge United B, 2.30pm.

St Canice’s Credit Union Premier Division

Evergreen B v Bridge United A, 11am.

Clover United A v Thomastown United A, 11am.

Division One

Southend United v Newpark A, 11am.

Stoneyford United v Urlingford, 11am.

Highview Athletic A v Spa United, 2.30pm.

Eamonn Maher Coach Hire Division Two

Tullaroan v Clifden United, 11am.

St John’s v Brookville, 11am.

Lions B v River Rangers, 11am.

Freshford Town v Evergreen C, 2.30pm.

Bennettsbridge Parts Women’s Cup (2.30pm)

Tullaroan v Evergreen.

Bridge United v East End United.

Results

KCLR McCalmont Cup

AC Kilkenny B 0, Lions B 1.

East End United B 1, St Anne’s 3.

Southend United 1, Evergreen C 2.

Brookville 3, Freshford Town 2.

Clifden United 2, Urlingford 1.

Evergreen B 1, Callan United 2.

Lions A 3, Spa United 0.

Newpark A 2, Bridge United A 0.

River Rangers 2, Highview Athletic A 0.

St John’s 0, Thomastown United A 5.

Stoneyford United 2, Clover United A 3.

Tullaroan 0, Evergreen A 2.

Bennettsbridge Parts Women’s Cup

Semi-final, first leg

East End United 6, Bridge United 1.

Youths’ League Division One

Evergreen A 2, Clover United 0.

Under-16 TC Tyres League Division One

Deen Celtic 2, Evergreen A 5.

Under-16 TC Tyres League Division Two

Clover United 0, Callan United 2.

Southend United 0, Evergreen B 4.

Under-14 SFAI National Cup quarter-final

Thomastown United 1, Corinthians Boys 0.

Under-14 Bennettsbridge Parts League Division Two

Deen Celtic 2, Paulstown 06 1.

Freshford Town 5, Evergreen B 0.

Under-13 Kilkenny People League Division One

Deen Celtic 7, East End United 4.

Lions 8, Newpark 0.

Under-12 Glanbia League Division One

Evergreen A 0, Freshford Town 0.

Thomastown United 4, Deen Celtic 2.

Under-12 Glanbia League Division Two

Bridge United 4, Paulstown 06 1.

Evergreen City 5, Callan United 0.

Under-12 Glanbia League Division Three

Freebooters C 1, Highview Athletic 1.

Under-11 Nolan Jewellers League Division One

Freebooters 1, Thomastown United A 1.

Under-11 Nolan Jewellers League Division Three

Thomastown United B 3, Southend United 0.