Soccer Scoreboard

All the fixtures and results from the Kilkenny & District League

All the fixtures and results from the Kilkenny & District League

Friday

Under-12 Glanbia League Division Two

Freebooters B v Evergreen United, 7.15pm.

Saturday

FAI Junior Cup

Willow Park v Callan United, 7pm.

Youths Division (2pm)

Deen Celtic v Newpark.

Evergreen A v Bridge United.

Ormonde Villa v Fort Rangers.

Under-9 Barnaville Print & Graphic Games

Freebooters B v Evergreen City, 10.30am.

Freebooters A v Lions, 10.30am.

Evergreen Athletic v Evergreen United, 11am.

Thomastown United v Bridge United, 11am.

Callan United Blues v Deen Celtic Hawks, 1pm.

Callan United Yellows v Deen Celtic Eagles, 1pm.

Fort Rangers v East End United Yellows, 2.30pm.

Under-11 Nolan Jewellers League Division One

Callan United v Bridge United, 11am.

Highview Athletic v Freebooters A, 11am.

Lions v Thomastown United, 11am.

Deen Celtic A v Evergreen A, 12.30pm.

Under-11 Nolan Jewellers League Division Two

Fort Rangers v Stoneyford United, 11am.

Newpark v Freshford Town, 11am.

Clover United v Callan United B, 2pm.

Deen Celtic B v Evergreen City, 2pm.

Freebooters B v Southend United, 3pm.

Under-12 Glanbia League Division One

Fort Rangers v Thomastown United, 1pm.

East End United v Evergreen A, 1pm.

Freebooters A v Deen Celtic, 1.30pm.

Under-12 Glanbia League Division Two

Castlewarren Celtic v Lions, 11am.

Highview Athletic v East End United B, 12.30pm.

Under-13 SFAI Cup

Villa v Freebooters A, 12.30pm.

Under-13 Kilkenny People League Division One

Bridge United v Evergreen A, 11am.

Freebooters B v Freshford Town, 1pm.

Under-13 Kilkenny People League Division Two

Evergreen City v Stoneyford United, 10.30am.

Evergreen United v Lions, 12.30pm.

Thomastown United v Freebooters C, 1pm.

Highview Athletic v Callan United, 2pm.

Under-15 SFAI Cup

Freebooters A v Carrick United, 11am.

Evergreen A v Piltown, 11am.

Villa v Bridge United, 2.45pm.

Under-15 St Canice’s Kilkenny Credit Union League

Deen Celtic v Thomastown United, 10.30am.

Freshford Town v Callan United, 10.30am.

Evergreen B v Ormonde Villa, 1pm.

Under-17 TC Tyres League

Clover United v Callan United, 10.30am.

East End United v Freebooters, 10.30am.

Evergreen A v Southend United, 1pm.

Sunday

FAI Junior Cup

Fort Rangers v Arklow Town, 11am.

Freebooters v Courtown Hibs, 11am.

Freshford Town v St Pats Boys, 12 noon.

Mullingar Town v Evergreen, 1pm.

Leinster Junior Cup

Stoneyford United v Deen Celtic, 11am.

St Canice’s Credit Union Premier Division (11am)

Lions A v East End United A.

Thomastown United A v Bridge United A.

Division One

Spa United v Southend United, 11am.

Newpark B v Tullaroan, 2pm.

Eamonn Maher Coach Hire Division Two

Evergreen C v River Rangers, 11am.

Bridge United B v Brookville, 2pm.

Duiske Glass Division Three

Brookville B v Newpark C, 11am.

Castlewarren Celtic v Ballacolla, 11am.

East End United B v Thomastown United B, 2pm.

St John’s v Lions B, 2pm.

Rico’s of Gowran Women’s Division

East End United v Newpark, 11am.

Tullaroan v Lions, 11am.

Ballacolla v St Kevin’s/Two-Mile Borris, 2pm.

Evergreen v Freshford Town, 2pm.

Piltown v Bridge United, 2pm.
RESULTS

FAI Oscar Traynor Trophy

Carlow League 2, Kilkenny & DL 5.

St Canice’s Credit Union Premier Division

East End United A 3, Newpark A 3.

Lions A 0, Evergreen B 3.

Division One

Clover United A 0, Spa United 2.

Tullaroan 3, Southend United 1.

Eamonn Maher Coach Hire Division Two

Highview Athletic A 3, Evergreen C 3.

Bridge United B 3, St Anne’s 1.

River Rangers 1, Brookville 2.

Duiske Glass Division Three

Brookville B 2, Ballacolla 4.

Newpark C 2, Lions B 1.

Thomastown United C 2, St John’s 1.

Rico’s of Gowran Women’s Division

Evergreen 1, Tullaroan 7.

Ballacolla 2, Lions 7.

Freshford Town 2, Bridge United 5.

St Kevin’s/Two-Mile Borris 3, Piltown 1.

Youths Division

Clover United 3, Freshford Town 1.

Under-16 TC Tyres League

Freebooters B 1, Deen Celtic 2.

Clover United 2, Paulstown 06 0.

Freebooters A 4, Highview Athletic 1.

Lions 1, Evergreen A 7.

Under-14 Bennettsbridge Parts League Division One

Lions 5, Deen Celtic 1.

Fort Rangers 1, Freebooters A 2.

East End United 2, Southend United 3.

Under-14 Bennettsbridge Parts League Division Two

Brookville 3, Freebooters B 6.

Clover United 3, Bridge United 7.

Callan United 6, Highview Athletic 2.

Evergreen B 3, Newpark 3.

Under-12 Glanbia League Division One

Clover United 3, Deen Celtic 0.

Evergreen A 5, Freebooters A 1.

East End United 0, Thomastown United 1.

Under-12 Glanbia League Division Two

Lions 2, Freebooters B 0.

Highview Athletic 2, Evergreen United 1.

Newpark 7, East End United B 1.

Under-11 Nolan Jewellers League Division One

Lions 7, Highview Athletic 2.

Callan United 0, Evergreen A 13.

Thomastown United 3, Freebooters A 4.

Under-11 Nolan Jewellers League Division Two

Callan United B 3, Newpark 2.

Evergreen City 2, Fort Rangers 4.

Freshford Town 0, Clover United 2.

Southend United 2, Deen Celtic B 1.

Stoneyford United 10, Freebooters B 0.