Soccer Scoreboard

All the fixtures and results from the Kilkenny & District League

All the fixtures and results from the Kilkenny & District League

FAI Junior Cup

Mervue United v Evergreen, 7.30pm.

Youths’ Division

Fort Rangers v Deen Celtic, 2pm.

Thomastown United v Bridge United, 2pm.

Clover United v Ormonde Villa, 2pm.

U-17 TC Tyres League

Southend United v Evergeen B, 11am.

Clover United v Evergreen A, 11am.

Freebooters v Callan United, 11am.

U-15 St Canice’s Credit Union League

Evergreen B v Bridge United, 11am.

Evergreen A v Deen Celtic, 1pm.

Ormonde Villa v Thomastown United, 11am.

Brookville v Freebooters A, 11am.

Freebooters B v Freshford Town, 2.30pm.

U-14 K&DL Girls’ League

Thomastown United v Freebooters, 11am.

Lions v Evergreen A, 11am.

U-14 Bennettsbridge Parts League Division Two

Newpark v Clover United, 11am.

U-13 Kilkenny People League Division One

Deen Celtic v Freebooters B, 11am.

Evergreen A v Freebooters A, 11am.

Bridge United v Freshford Town , 11am.

U-13 Kilkenny People League Division Two

Evergreen United v Stoneyford United, 1pm.

Callan United v Highview Athletic, 11am.

Thomastown United v Evergreen City, 12.30pm.

U-11 Nolan Jewellers League Division One

Callan United v Highview Athletic, 12.45pm.

Evergreen A v Lions, 2.30pm.

Deen Celtic A v Bridge United, 1pm.

Freebooters A v Thomastown United, 1pm.

U-11 Nolan Jewellers League Division Two

Fort Rangers v Southend United, 11am.

Clover United v Freebooters B, 1pm.

Newpark v Evergreen City, 1pm.

Deen Celtic B v Freshford Town, 2.30pm.

U-10 K&DL Girls’ Seven-A-Side Blitz

All games in Scanlon Park

Freebooters v Callan United, 2.30pm.

Lions v East End United, 2.30pm.

Callan United v Lions, 3pm.

East End United v Freebooters, 3pm.

East End United v Callan United, 3.30pm.

Freebooters v Lions, 3.30pm.

U-9 Barnaville Print & Graphics Games

Stoneyford United v Deen Celtic Reds, 1pm.

Fort Rangers v Deen Celtic Blacks, 1pm.

Freebooters C v Bridge United, 10.30am.

Paulstown 06 v Lions, 11am.

East End United v Thomastown United, 11am.

Callan United Blues v Freebooters A, 2.15pm.

Callan United Yellows v Freebooters B, 3pm.

SUNDAY

St Canice’s Credit Union Premier Division

Fort Rangers v Lions A, 11am.

East End United A v Evergreen B, 11am.

Thomastown United A v Freebooters A, 2pm.

Division One

Clover United A v Southend United, 11am.

Freebooters B v Deen Celtic, 11am.

Spa United v Tullaroan, 2pm.

Callan United v Stoneyford United, 2pm.

Eamonn Maher Coach Hire Division Two

Brookville v River Rangers, 11am.

Bridge United B v Freshford Town, 2pm.

St Anne’s v Thomastown United B, 2pm.

Duiske Glass Division Three

St John’s v Thomastown United C, 11am.

Lions B v Castlewarren Celtic, 2pm.

Brookville B v East End United B, 2pm.

Rico’s of Gowran Women’s Division

Freshford Town v Ballacolla, 11am.

Lions v East End United, 11am.

Evergreen v Bridge United, 11am.

Tullaroan v St Kevin’s/Two-Mile Borris, 11am.

Clover United v Piltown, 2pm.

U-15 SFAI Inter-League

Wexford League v Kilkenny & District League, 12 noon.

SOCCER RESULTS

Leinster Women’s Inter-League

Kilkenny & DL 6, Carlow 2.

FAI Junior Cup

Freshford Town 2, Thomastown United 1.

Firhouse Clover 2, Fort Rangers 1.

St Canice’s Credit Union Premier Division

Bridge United A 3, Newpark A 4.

Freebooters A 3, Lions A 1.

Division One

Callan United 1, Spa United 0.

Tullaroan 3, Clover United A 1.

Duiske Glass Division Three

Ballacolla 1, Newpark C 2.

Lions B 4, Brookville B 1.

St John’s 1, Castlewarren Celtic 1.

Leinster U-19 Cup

Newbridge 3, Evergreen 0.

FAI U-17 Cup

Wexford Youths 0, Evergreen 1.

Youths’ Division

Clover United 2, Deen Celtic 1.

Newpark 3, Thomastown United 1.

U-16 TC Tyres League

Clover United 4, Lions 0.

Evergreen B 1, Paulstown 06 1.

Freebooters A 2, Deen Celtic 0.

Ormonde Villa 4, Spa United 4.

U-14 Bennettsbridge Parts League Division One

Deen Celtic 0, Lions 2.

Southend United 0, Freebooters A 2.

Thomastown United 1, Evergreen A 6.

U-14 Bennettsbridge Parts League Division Two

Callan United 3, Evergreen B 1.

U-12 Glanbia League Division One

Freebooters A 1, Evergreen A 1.

Deen Celtic 9, Clover United 2.

Fort Rangers 0, Thomastown United 5.

U-12 Glanbia League Division Two

Freebooters B 0, Highview Athletic 5.

Evergreen City 3, Evergreen United 3.

Lions 1, Newpark 1.

U-12 K&DL Macron Girls’ League

East End United 1, Thomastown United 4.

Freebooters 3, Evergreen 1.

U-11 Nolan Jewellers League Division Two

Fort Rangers 2, Deen Celtic B 3.

Stoneyford United 5, Callan United B 0.