Soccer Scoreboard

Umbro Kilkenny & District League

Umbro Kilkenny & District League

Today (Wednesday)

Oscar Traynor Trophy friendly

Kilkenny & District League v Carlow League, The WaterShed 7.30pm.

Friday

U-11 Nolan Jewellers League Division One

Freebooters v Thomastown United, 6.30pm.

U-13 Kilkenny People League Division One

Newpark A v Lions, 6.45pm.

Saturday

U-11 Nolan Jewellers League Division One

Evergreen A v Bridge United, 11am.

U-11 Nolan Jewellers League Division Two

Clover United v Fort Rangers, 1pm.

U-11 Nolan Jewellers League Division Three

Highview Athletic v Evergreen United, 11am.

Lions v Newpark, 3pm.

U-13 Kilkenny People League Division One

Freebooters A v Thomastown United, 1pm.

U-13 Kilkenny People League Division Two (11am)

Clover United v Bridge United.

Callan United v Highview Athletic.

Ormonde Villa v Fort Rangers.

U-15 St Canice’s Credit Union League Division One

Bridge United v Freshford Town, 3pm.

Freebooters A v Evergreen A, 11am.

U-15 St Canice’s Credit Union League Division Two

Evergreen B v Paulstown 06, 11am.

East End United v Deen Celtic, 1pm.

Thomastown United v Freebooters B, 1pm.

U-17 TC Tyres League Division One (11am)

Bridge United v Ormonde Villa.

Thomastown United v Clover United.

U-17 TC Tyres League Division Two (11am)

Lions v Evergreen B.

East End United v Paulstown 06.

Henderson Youths’ Shield (2.30pm)

Lions v Fort Rangers.

Deen Celtic v Thomastown United.

Freshford Town v Bridge United.

Women’s Shield

Deen Celtic v Evergreen, 5.30pm.

Sunday

Leinster Junior Cup

Sandyhill Shangan A v East End United, 3pm.

Greenhills Greenpark v Fort Rangers, 11am.

New Oak B v AC Kilkenny, 11am.

Thomastown United v Blessington, 2.30pm.

Newpark United v Suncroft, 11am.

Southend United v Edenderry Town, 11am.

Stoneyford United v The Woods, 11am.

Evergreen v St Joseph’s, 11am.

Lions v CK United, 11am.

Bridge United v Swords Celtic, 11am.

Freebooters v Duncannon, 11am.

Women’s Shield

East End United v Urlingford, 11am.

Gowran v Southend United, 2pm.

Division One

Highview Athletic A v Urlingford, 2pm.

Callan United v Spa United, 2pm.

Eamonn Maher Coach Hire Division Two

Tullaroan v St John’s, 2pm.

Freshford Town v Brookville, 2pm.

Pat Maher Shield
Clover United A v Clifden United, 11am.

RESULTS

FAI Junior Cup

Stretford United 3, Highview Athletic 5.

Pat Maher Shield

Spa United 2, East End United A 1.

Freebooters B 0, Thomastown United A 2.

AC Kilkenny A 2, Bridge United A 3.

Evergreen A 7, Urlingford 0.

Lions A 5, Brookville 2.

Southend United 0, Evergreen B 5.

Fort Rangers 1, Freshford Town 1.

(AET - Fort win 4-3 on pens)

Tullaroan 1 Newpark A 2.

Freebooters A 5, River Rangers 0.

Division Three

Orchard Rovers 2, St Anne’s 3.

U-16 TC Tyres League Division One

Bridge United 6, Deen Celtic 1.

U-16 TC Tyres League Division Two

Clover United 6, Evergreen B 1.

U-14 Bennettsbridge Parts League Division One

Thomastown United 6, Bridge United 1.

U-14 Bennettsbridge Parts League Division Two

Deen Celtic 5, Callan United 1.

U-12 Glanbia League Division One

Freshford Town 4, Thomastown United 1.

Evergreen A 0, Freebooters A 4.

U-12 Glanbia League Division Two

Bridge United 5, Callan United 1.

Evergreen City 1, Freebooters B 2.

U-12 Glanbia League Division Three

Thomastown United B 2, Highview Athletic 9.

Lions 4, Evergreen United 1.