Soccer Scoreboard

All the fixtures and results from the Kilkenny & District League scene

All the fixtures and results from the Kilkenny & District League scene

SATURDAY

Youths’ Division One

Evergreen A v Bridge United, 2pm.

Youths’ Division Two

Deen Celtic v Fort Rangers, 2pm.

Thomastown United v Newpark, 2pm.

U-17 TC Tyres League

East End United v Callan United, 11am.

Southend United v Evergreen A, 11am.

U-16 TC Tyres League

Deen Celtic v Paulstown 06, 11am.

Spa United v Evergreen B, 11am.

U-15 St Canice’s Credit Union League

Evergreen B v Callan United, 11am.

Freebooters A v Deen Celtic, 11am.

Ormonde Villa v Evergreen A, 11am.

Thomastown United v Brookville, 11am.

Freebooters B v Freshford Town, 1.30pm.

U-14 Bennettsbridge Parts League Division One

Fort Rangers v East End United, 11am.

U-14 K&DL Macron Girls’ League

Lions v Freebooters A, 2pm.

U-13 Kilkenny People League Division One

Evergreen A v Bridge United, 11am.

Freshford Town v Freebooters A, 11am.

Freebooters B v Deen Celtic, 1pm.

Freshford Town v Freebooters A, 1pm.

U-13 Kilkenny People League Division Two

Lions v Evergreen United, 11am.

Evergreen City v Freebooters C, 1pm.

Thomastown United v Highview Athletic, 1pm.

Callan United v Stoneyford United, 2pm.

U-11 Nolan Jewellers League Division One

Bridge United v Evergreen A, 11am.

Callan United v Thomastown United, 12.30pm.

Deen Celtic A v Highview Athletic, 1pm.

Freebooters A v Lions, 3pm.

U-11 Nolan Jewellers League Division Two

Callan United B v Evergreen B, 11am.

Clover United v Fort Rangers, 11am.

Stoneyford United v Southend United, 11am.

Freshford Town v Newpark, 1pm.

U-9 Barnaville Print & Graphics Small-Sided Games

Freebooters A v East End United, 10.30am.

Freebooters C v Paulstown 06, 10.30am.

Deen Celtic Blacks v Callan United Blues, 11am.

Deen Celtic Reds v Callan United Yellows, 11am.

Bridge United v Evergreen Town, 1pm.

Fort Rangers v Lions, 1pm.

Stoneyford United v Evergreen United, 2pm.

Evergreen Athletic v Freebooters B, 2.30pm.

Evergreen City v Thomastown United, 2.30pm.

SUNDAY

St Canice’s Credit Union Premier Division

Bridge United A v Evergreen A, 11am.

Evergreen B v Thomastown United A, 11am.

Freebooters A v Fort Rangers, 11am.

Division One

Callan United v Southend United, 11am.

Spa United v Deen Celtic A, 2pm.

Stoneyford United v Freebooters B, 2pm.

Eamonn Maher Coach Hire Division Two

St Anne’s v River Rangers, 11am.

Bridge United B v Thomastown United B, 2pm.

Evergreen C v Freshford Town, 2pm.

Duiske Glass Division Three

St John’s v Ballacolla, 11am.

Castlewarren Celtic v Newpark C, 2pm.

Thomastown United C v East End United B, 2pm.

Pat Maher Shield

Newpark A v Lions A, 11am.

Rico’s of Gowran Women’s Division One

East End United v Bridge United, 11am.

Evergreen v Lions, 2pm.

Women’s Division Two

Ballacolla v Freshford Town, 11am.

Piltown v Newpark, 2pm.

Youths’ Division One

Clover United v Ormonde Villa, 2pm.

RESULTS

Leinster Junior Cup

Freshford Town 2, Crumlin United 2

AET - Freshford won 5-4 on pens

FAI Youths’ Cup

Ballynanty Rovers 1, Evergreen 4