Soccer Scoreboard

editorial image
All the fixtures and results from the Kilkenny & District League

All the fixtures and results from the Kilkenny & District League

SATURDAY

Youths’ League

Newpark v Callan Utd, 2pm.

FAI Youths’ Cup

Evergreen A v Gorey Celtic, 2pm.

O’Neills Leinster Youths’ Cup

Ballinahown v Freebooters, 2pm.

U-17 TC Tyres League

Fort Rangers v Lions, 12.30pm.

Paulstown 06 v Freebooters B, 11am.

Spa Utd v Freebooters A, 11am.

Evergreen B v Highview Athletic, 11am.

U-16 K&DL Girls’ League

Lions v Evergreen, 1pm.

Freshford Town v Thomastown Utd, 2pm.

U-15 St Canice’s Credit Union League

Clover Utd v Evergreen B, 11am.

Thomastown Utd v Freebooters A, 3pm.

Callan Utd v Paulstown 06, 11am.

Southend Utd v Lions, 2.30pm.

Evergreen A v Brookville, 11am.

U-13 SFAI Cup Round Four

St Paul’s v Evergreen, 12.30pm.

U-13 Kilkenny People League Division One

Lions v Highview Athletic, 3pm.

Thomastown Utd v East End Utd, 1.30pm.

U-13 Kilkenny People League Division Two

Deen Celtic v Bridge Utd, 11am.

Thomastown Utd B v Stoneyford Utd, 11.30am.

Fort Rangers v Callan Utd, 2.30pm.

Freebooters v Evergreen United, 11am.

Evergreen City v Paulstown 06, 11am.

U-12 K&DL Girls’ League

Lions v East End Utd, 11am.

Newpark v Thomastown Utd, 11am.

Callan Utd v Evergreen, 1pm.

U-11 Nolan Jewellers SSG Group A

Fort Rangers v Lions, 2.30pm.

Evergreen Athletic v East End Utd, 2pm.

Clover Utd v Thomastown Utd Blues, 1pm.

Deen Celtic v Bridge Utd, 1pm.

U-11 Nolan Jewellers SSG Group B

Evergreen City v Freebooters B, 1pm.

Bridge Utd B v Evergreen Utd, 11am.

Deen Celtic B v Highview Athletic, 2pm.

East End Utd B v Stoneyford Utd, 11am.

Freshford Town v Callan Utd, 11am.

Thomastown Utd Whites v Freebooters Whites, 11.30am.

SUNDAY

St Canice’s Credit Union Premier Division

Evergreen B v Callan Utd, 11am.

Thomastown Utd A v Evergreen A, 11am.

Rico’s of Gowran Division One

Fort Rangers v Newpark B, 2pm.

Brookville v Thomastown Utd B, 2pm.

Eamonn Maher Coach Hire Division Two

Freebooters B v Ormonde Villa, 11am.

River Rangers v St Mary’s, 11am.

Bridge Utd B v Deen Celtic A, 2pm.

Evergreen C v Lions B, 2pm.

The Brógmaker Division Three

St John’s v Highview Athletic A, 11am.

Thomastown Utd C v St Anne’s, 2pm.

Ballacolla v Callan Utd B, 2pm.

Rico’s of Gowran Ladies Shield

Freebooters v Newpark, 2pm.

Lions v Tullaroan, 2pm.

Leinster Junior Cup

Newpark v Greenhills/Greenpark, 11.30am.

MONDAY

U-11 Nolan Jewellers SSG Group A

Freebooters A v Fort Rangers, 7.15pm.

Soccer Results

St Canice’s Credit Union Premier Division

Evergreen B 0, Newpark A 2.

Spa Utd 2, Lions A 0.

Rico’s of Gowran Division One

Newpark B 0, Thomastown Utd B 3.

Clover Utd A 0, Stoneyford Utd 2.

Tullaroan 3, Brookville 0.

Eamonn Maher Coach Hire Division Two

Bridge Utd B 1, River Rangers 2.

The Brógmaker Division Three

Castlewarren Celtic 2, Clover Utd B 1.

Freshford Town B 1, Callan Utd B 3.

Thomastown Utd C 2, Ballacolla 3.

FAI Oscar Traynor Trophy

Kilkenny & DL 4. Waterford & DL 0.

FAI Youths’ Inter-League

North Tipperary DL 2, Kilkenny & DL 6.

U-16 SFAI Cup

Evergreen A 0, Bagenalstown 1.

Thomastown Utd 3, Gorey Rangers 3

AET - Gorey won 8-7 on pens

U-16 TC Tyres League

Castlewarren Celtic 3, Evergreen B 4.

Freebooters A 3, Brookville 0.

Freshford Town 4, Callan Utd 0.

Ormonde Villa 2, Deen Celtic 1.

U-14 FAI Women’s Challenge Cup

Thomastown Utd 4, UCL Harps 6.

U-14 K&DL Girls’ League

Evergreen 3, Freebooters 0.

U-14 Bennettsbridge Parts League Division One

Lions 0, Thomastown Utd A 2.

East End Utd 2, Evergreen A 2.

Freshford Town 0, Freebooters A 2.

U-14 Bennettsbridge Parts League Division Two

Bridge Utd 6, Thomastown Utd B 3.

Callan Utd 2, Stoneyford Utd 2.

Clover Utd 1, Evergreen Utd 1.

U-12 Glanbia League Division One

Freebooters A 4, Lions 1.

Bridge Utd 2, Evergreen A 5.

Clover Utd 1, Thomastown Utd 1.

U-12 Glanbia League Division Two

Callan Utd 0, Freebooters C 5.

Fort Rangers 0, Freshford Town 3.

Newpark 3, Evergreen City 2.

Southend Utd 4, Bridge Utd B 1.