Kilkenny Soccer Scoreboard

Sam Hickey (Kilkenny & District League) leads the race for the ball as Cian Flynn (North Dublin Schoolboys League) closes in. Photo: Michael Brophy
All the fixtures (April 15 to 22) plus the results from the Kilkenny & District League

All the fixtures (April 15 to 22) plus the results from the Kilkenny & District League

WEDNESDAY

Youths’ League

Ormonde Villa v Freebooters, 6.30pm.

Under-14 K&DL Girls’ League

Thomastown United v Lions, 7pm.

Under-14 Bennettsbridge Parts League Division One

Thomastown United A v Freebooters A, 6.45pm.

Under-12 Glanbia League Division One

Bridge United v Freebooters A, 6.45pm.

Under-12 Glanbia League Division Two

Bridge United B v Freebooters C, 6.45pm.

THURSDAY

Women’s League

Freebooters v Tullaroan, 6.30pm.

Under-13 Kilkenny People League Division One

Lions v East End United, 6.45pm.

FRIDAY

Division One Cup

Stoneyford United v Thomastown United B, 6.15pm.

Under-16 TC Tyres League

Ormonde Villa v Evergreen A, 6.30pm.

SATURDAY

Youths’ League

Freebooters v Evergreen A, 2.30pm.

Under-17 TC Tyres League

Evergreen B v Freebooters B, 11am.

Fort Rangers v Ormonde Villa, 11am.

Lions v Evergreen A, 11am.

Spa United v Freebooters A, 11am.

Under-15 St Canice’s Credit Union League

Evergreen A v Freebooters A, 12.45pm.

Lions v Thomastown United, 12.45pm.

Evergreen B v Callan United, 2.30pm.

Clover United v Brookville, 3pm.

Under-13 Kilkenny People League Division One

Highview Athletic v Lions, 1.30pm.

Evergreen A v East End United, 5pm.

Under-13 Kilkenny People League Division Two

Callan United v Evergreen United, 11am.

Freebooters v Thomastown United B, 11am.

Paulstown 06 v Evergreen City, 11am.

Under-12 K&DL Girls’ League

Callan United v East End United, 3pm.

Freebooters A v Evergreen A, 3pm.

Thomastown United v Lions, 3pm.

Under-11 Nolan Jewellers SSG Group A

Thomastown United Blue v East End United A, 1.45pm.

Under-11 Nolan Jewellers SSG Group B

Fort Rangers v Freebooters B, 11am.

Lions v Bridge United B, 3pm.

Under-11 Nolan Jewellers SSG Group C

East End United B v Deen Celtic B, 11am.

Thomastown United Whites v Highview Athletic, 12.30pm.

Under-11 David Doran Cup

Clover United v Freebooters A, 11am.

Freshford Town v Freebooters Whites, 11am.

Callan United v Deen Celtic A, 1pm.

Paulstown 06 v Stoneyford United, 3.30pm.

SUNDAY

St Canice’s Credit Union Premier Division

Evergreen A v Bridge United A, 11am.

Thomastown United A v Callan United, 11am.

Division One Cup

Fort Rangers v Stoneyford United, 11am.

Freshford Town v Clover United A, 11am.

Division Two Ken & Michael Byrne Cup

Freebooters B v Deen Celtic, 11am.

Lions B v St Mary’s, 2.30pm.

Division Three Cup

Ballacolla v St John’s, 11am.

Callan United B v St Ann’s, 2.30pm.

Clover United B v Castlewarren Celtic, 2.30pm.

TUESDAY

Under-12 Glanbia League Division One

Lions v Evergreen A, 6.45pm.

WEDNESDAY, April 22

Youths’ League

Callan United v Freebooters, 6.30pm.

SOCCER RESULTS

KCLR McCalmont Cup

Evergreen C 2, Callan United 3.

St Ann’s 4, Lions B 1.

Stoneyford United 3, Thomastown United B 1.

Evergreen B 3, Castlewarren Celtic 1.

Lions A 1, Evergreen A 7.

Bridge United A 2, Thomastown United A 3.

St Mary’s 4, Freebooters B 2.

Division One Cup

Fort Rangers 2, Tullaroan 1.

O’Neills LFA Cup

Freebooters 2, Shelbourne 0.

Youths’ League

Ormonde Villa 3, Thomastown United 0.

Thomastown United 0, Evergreen A 3.

Under-16 K&DL Girls’ League

Evergreen 5, Thomastown United 3.

SFAI Under-16 Inter-League

Kilkenny & DL 1, North Dublin SL 4.

Under-16 TC Tyres League

Castlewarren Celtic 3, Brookville 2.

SFAI Under-15 Inter-League

Wicklow 2, Kilkenny & DL 7.

Under-14 Bennettsbridge Parts League Division One

Evergreen A 3, Lions 0.

Freshford Town 1, Thomastown United A 7.

Under-14 Bennettsbridge Parts League Division Two

Callan United 7, Thomastown United B 1.

Evergreen City 5, Clover United 1.

Highview Athletic 3, Bridge United 2.

Stoneyford United 6, Freebooters B 2.

Under-13 Kilkenny People League Division One

Thomastown United A 3, Stoneyford United 3.

Under-12 Glanbia League Division Two

Newpark 2, Bridge United B 4.

Evergreen City 1, Callan United 2.

Highview Athletic 3, Fort Rangers 1.

Under-11 Nolan Jewellers SSG Group B

Bridge United B 3, Paulstown 06 1.