Soccer Scoreboard

The fixtures and results from the Kilkenny & District League

The fixtures and results from the Kilkenny & District League

WEDNESDAY

Under-16 TC Tyres League

Ormonde Villa v Deen Celtic, 6.30pm.

Under-12 K&DL Girls’ Macron League

Thomastown United v Newpark, 5.30pm.

FRIDAY

Under-13 Kilkenny People League Division Two

Callan United v Evergreen City, 6.30pm.

Lions v Freebooters C, 6.30pm.

Under-11 Nolan Jewellers League Division Two

Freebooters B v Fort Rangers, 7.15pm.

SATURDAY

Under-17 TC Tyres League

Callan United v Freebooters, 11am.

Evergreen B v Evergreen A, 11am.

Under-16 TC Tyres League

Paulstown 06 v Evergreen B, 11am.

Under-15 St Canice’s Credit Union League

Evergreen A v Freebooters A, 1pm.

Brookville v Ormonde Villa, 11am.

Freebooters B v Bridge United, 1.30pm.

Deen Celtic v Evergreen B, 1.30pm.

Callan United v Freshford Town, 11am.

Under-14 K&DL Girls’ League

Lions v Evergreen, 3pm.

Under-13 Kilkenny People League Division One

Deen Celtic v Freshford Town, 12 noon.

Freebooters A v Bridge United, 11am.

Evergreen A v Freebooters B, 10.30am.

Under-13 Kilkenny People League Division Two

Highview Athletic v Evergreen United, 11am.

Under-12 Glanbia League Division One

Freebooters A v East End United, 1pm.

Under-12 Glanbia League Division Two

East End United B v Castlewarren Celtic, 11am.

Evergreen City v Highview Athletic, 12.30pm.

Freebooters B v Newpark , 3pm.

Evergreen United v Paulstown 06, 2pm.

Under-11 Nolan Jewellers League Division One

Lions v Bridge United, 1pm.

Highview Athletic v Evergreen A, 2pm.

Deen Celtic v Thomastown United, 3pm.

Under-11 Nolan Jewellers League Division Two

Clover United v Newpark, 11am.

Deen Celtic B v Stoneyford United, 10.30am.

Freshford Town v Evergreen B, 10.30am.

Southend United v Callan United B, 10.30am.

Under-9 Barnaville Print & Graphics Games

Paulstown 06 v Bridge United, 1pm.

Thomastown United v Evergreen United, 11am.

Evergreen Athletic v Freebooters B, 2pm.

Lions v Evergreen Town, 12 noon.

Callan United Blues v Fort Rangers, 1pm.

Callan United Yellows v Stoneyford United, 2pm.

Evergreen City v East End United, 2pm.

Freebooters A v Deen Celtic Blacks, 10.30am.

Freebooters C v Deen Celtic Reds, 10.30am.

SUNDAY

KCLR McCalmont Cup

Deen Celtic A v Newpark A, 11am.

East End United A v Freebooters A, 11am.

Evergreen A v Thomastown United B, 11am.

St Anne’s v Callan United, 11am.

St John’s v Thomastown United A, 11am.

Stoneyford United v Spa United, 11am.

Evergreen B v Newpark B, 2pm.

Division One

Southend United v Tullaroan, 2pm.

Duiske Glass Division Three

Newpark C v Castlewarren Celtic, 2pm.

Rico’s of Gowran Women’s Division One

Lions v Bridge United, 11am.

Women’s Division Two

Freshford Town v Piltown, 11am.

Newpark v Ballacolla, 11am.

MONDAY

Under-14 Bennettsbridge Parts League Division One

Evergreen A v East End United, 6.30pm.

SOCCER RESULTS

St Canice’s Credit Union Premier Division

East End United A 2, Fort Rangers 0.

Evergreen A 4, Bridge United A 0.

Newpark A 1, Freebooters A 2.

Division One

Deen Celtic A 3, Tullaroan 2.

Eamonn Maher Coach Hire Division Two

Bridge United B 3, River Rangers 1.

Thomastown United B 3, Brookville 3.

Duiske Glass Division Three

Thomastown United C 1, Lions B 1.

KCLR McCalmont Cup

Newpark B 3, Clover United A 1.

Lions A 2, Evergreen B 3.

Rico’s of Gowran Women’s Division One

Tullaroan 3, Bridge United 2.

Women’s Shield final

East End United 5, Lions 2.

Henderson Youths’ Shield final

Evergreen 6, Bridge United 1.

Youths’ Division Two

Thomastown United 2, Fort Rangers 2.

Under-17 TC Tyres League

East End United 5, Southend United 0.

Under-16 TC Tyres League

Evergreen A 3, Clover United 0.

Freebooters B 0, Highview Athletic 5.

Lions 1, Freebooters A 5.

Under-15 St Canice’s Credit Union League

Freebooters B 1, Evergreen A 4.

Under-14 Bennettsbridge Parts League Division One

East End United 3, Deen Celtic 0.

Fort Rangers 0, Southend United 4.

Thomastown United 3, Lions 1.

Under-14 Bennettsbridge Parts League Division Two

Clover United 0, Callan United 0.

Brookville 6, Paulstown 06 2.

Freebooters B 3, Newpark 0.

Under-12 K&DL Macron Girls’ League

East End United 0, Freebooters 2.

Lions 6, Evergreen 1.

Under-12 Glanbia League Division One

East End United 3, Clover United 0.

Freebooters A 6, Fort Rangers 1.

Thomastown United 3, Deen Celtic 2.

Under-12 Glanbia League Division Two

Freebooters B 2, Lions 3.

Newpark 5, Highview Athletic 1.

Evergreen City 2, East End United B 1.