Kilkenny Soccer Scoreboard

editorial image
This weekend’s fixtures for the Kilkenny & District League (March 21 & 22), plus last week’s results:

This weekend’s fixtures for the Kilkenny & District League (March 21 & 22), plus last week’s results:

SATURDAY

Youths’ League

Evergreen A v Thomastown United, 2.30pm.

U-17 TC Tyres League

Fort Rangers v Freebooters B, 11am.

Freebooters A v Evergreen A, 11am.

Ormonde Villa v Evergreen B, 11am.

Paulstown 06 v Spa United, 11am.

U-15 St Canice’s Credit Union League

Evergreen A v Clover United, 11am.

Evergreen B v Southend United, 11am.

Lions v Freebooters A, 11am.

Brookville v Callan United, 2pm.

U-13 Kilkenny People League Division One

Highview Athletic v Stoneyford United, 11am.

Lions v Thomastown United A, 11am.

Lions v Thomastown United A, 1pm.

Newpark v Evergreen A, 4pm.

U-13 Kilkenny People League Division Two

Deen Celtic v Fort Rangers, 11am.

Evergreen United v Evergreen City, 11am.

Callan United v Paulstown 06, 2pm.

Freebooters v Thomastown B, 4.30pm.

U-11 Nolan Jewellers SSG Group A

Bridge United A v Thomastown United Blue, 11am.

Deen Celtic A v Clover United, 11am.

U-11 Nolan Jewellers SSG Group B

Paulstown 06 v Lions, 11am.

Stoneyford United v Fort Rangers, 11am.

Evergreen City v Bridge United B, 4pm.

Freshford Town v Freebooters B, 4pm.

U-11 Nolan Jewellers SSG Group C

Callan United v Thomastown United Whites, 11am.

East End United B v Evergreen United, 1pm.

Freebooters Whites v Deen Celtic B, 4pm.

SUNDAY

Rico’s of Gowran Division One

Fort Rangers v Tullaroan, 11am.

Eamonn Maher Coach Hire Division Two

Freebooters B v Ormonde Villa, 2pm.

The Brógmaker Division Three

Callan United B v Freshford Town B, 11am.

St Anne’s v Brookville B, 2pm.

KCLR McCalmont Cup

Freebooters A v Highview Athletic, 11am.

Lions A v Ballacolla, 11am.

Newpark A v Brookville A, 11am.

Thomastown United B v Bridge United B, 11am.

St John’s v Deen Celtic A, 2pm.

Spa United v Bridge United A, 2pm.

St Mary’s v Clover United B, 2pm.

Thomastown United A v Freshford Town, 2pm.

O’Neills Leinster Junior Cup

Kilbarrack United v Evergreen, 2pm.

Rico’s of Gowran Women’s League

Newpark v Freebooters, 2pm.

U-16 SFAI Inter-League

Wexford & DL v Kilkenny & DL, 2pm.

SOCCER RESULTS

Oscar Traynor Trophy

Limerick District 2, Kilkenny & DL 0.

Leinster Women’s Shield final

East End United 2, Killeigh 0.

Rico’s of Gowran Women’s Shield

Freebooters 3, Tullaroan 2.

St Canice’s Credit Union Premier Division

Evergreen B 1, Spa United 1.

The Brógmaker Division Three

Clover United B 2, Highview Athletic 0.

St Anne’s 1, Freshford Town B 1.

KCLR McCalmont Cup

Callan United B 0, Evergreen A 2.

Division One Cup

Newpark B 1, Freshford Town 3.

Clover United A 4, Brookville B 3.

Division Two Ken & Michael Byrne Cup

Evergreen C 1, St Mary’s 2.

Lions B 2, Ormonde Villa 1.

Youths’ League

Evergreen A 0, Newpark 1.

U-16 TC Tyres League

Brookville 3, Evergreen B 6.

Castlewarren Celtic 0, Deen Celtic 4.

Evergreen A 3, Freshford Town 0.

Freebooters A 3, Callan United 0.

Ormonde Villa 1, Thomastown United 2.

U-14 K&DL Girls’ League

Thomastown United 3, Freebooters 0.

U-14 Bennettsbridge Parts League Division One

Thomastown United A 1, Lions 0.

Freebooters A 2, East End United 1.

Freshford Town 3, Deen Celtic 4.

U-14 Bennettsbridge Parts League Division Two

Thomastown United B 1, Highview Athletic 5.

Evergreen City 2, Callan United 0.

Clover United 13, Castlewarren Celtic 0.

Stoneyford United 3, Evergreen United 2.

U-12 Glanbia League Division One

Thomastown United 4, Bridge United 3.

Deen Celtic A 0, Lions 4.

Clover United 0, Evergreen A 3.

U-12 Glanbia League Division Two

Deen Celtic B 4, Highview Athletic 1.

Freshford Town 2, Callan United 2.

Fort Rangers 1, Freebooters B 0.

Newpark 2, Southend United 1.