Kilkenny Soccer Scoreboard

editorial image
All the weekend’s fixtures from the Kilkenny & District League

All the weekend’s fixtures from the Kilkenny & District League

FRIDAY

Under-15 St Canice’s Credit Union League

Freebooters A v Evergreen A, 7.15pm.

SATURDAY

Under-17 TC Tyres League

Freebooters A v Evergreen B, 11am.

Highview Athletic v Ormonde Villa, 11am.

Freebooters B v Evergreen A, 1.15pm.

Lions v Spa United, 1pm.

Under-16 K&DL Girls’ League

Evergreen v Lions, 3pm.

Under-15 St Canice’s Credit Union League

Lions v Evergreen B, 11am.

Brookville v Thomastown United, 1.30pm.

Clover United v Callan United, 11am.

Paulstown 06 v Southend United, 11am.

Under-13 SFAI Cup

Dungarvan United v Evergreen, 12.30pm.

Under-13 Kilkenny People League Division One

Thomastown United v Newpark, 11.30am.

East End United v Highview Athletic, 1pm.

Under-13 Kilkenny People League Division Two

Evergreen City v Deen Celtic, 1.30pm.

Evergreen United v Thomastown United B, 3pm.

Paulstown 06 v Fort Rangers, 1pm.

Bridge United v Freebooters, 1.30pm.

Under-12 K&DL Girls’ League

Newpark v Callan United, 11am.

Evergreen v Freebooters, 2pm.

East End United v Thomastown United, 3pm.

Under-11 Nolan Jewellers SSG Group A

Lions v Evergreen Athletic, 3pm.

Bridge United A v Fort Rangers, 11am.

East End United v Clover United, 1pm.

Thomastown United Blues v Freebooters A, 10am.

Under-11 Nolan Jewellers SSG Group B

Freebooters Whites v Evergreen City, 3pm.

Callan United B v Bridge United B, 2pm.

Evergreen United v Deen Celtic B, 10am.

Highview Athletic v East End United B, 1pm.

Stoneyford United v Freshford Town, 11am.

Paulstown 06 v Thomastown United Whites, 3pm.

SUNDAY

FAI Junior Cup

Spa United v Evergreen, 11am.

Freshford Town v Derry Rovers, 1pm.

Leinster Junior Shield

St Mary’s v BJD Celtic, 2pm.

St Canice’s Credit Union Premier Division

Thomastown United v Newpark, 11am.

Freebooters v Bridge United, 2pm.

Callan United v Lions, 11am.

Division One

Stoneyford United v Tullaroan, 11am.

Fort Rangers v Brookville, 11am.

Eamon Maher Coach Hire Division Two

Lions B v River Rangers, 2pm.

Deen Celtic v Freebooters B, 11am.

Bridge United B v Evergreen C, 11am.

Duiske Glass Division Three

Brookville v St Anne’s, 2pm.

Ballacolla v Thomastown United B, 2pm.

Clover United v Highview Athletic, 2pm.

Ladies Shield

Freebooters v Lions, 11am.

Tullaroan v Newpark, 2pm.

Under-16 Girls’ Leinster Cup

Peamount B v Freebooters, TBC.

Under-12 Girls’ Leinster Cup

Freebooters v Mucklagh, 12 noon.

MONDAY

Under-12 Glanbia League Division Two

Freebooters C v Freebooters B, 7.15pm.